rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

tylko powiedzcie mi jedno, bo wydaje mi sie w 90% ze osiagajac wzrost GVA na poziomie 20% poprzez wzrost areału czyli mamy np. 20ha kupujemy/dzierżawimy 4ha i mamy wzrost a to raczej błedne rozumowanie bynajmniej tak mi sie wydaje. Jesli ktoś jest przekonany w 100% ze mozna tak jak w/w nie mnie poprawi i poprze uzasadnieniem

 

edit:

Wie moze ktoś cos wiecej na temat zarysów przyszłego programu na lata 2014-2020 kiedy przejdzie do dalszego etapu i beda znane kwoty i dokładne zasady poszczególnych programów bo jak narazie MR jest bez kwot

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a8185 a ty przeczytaj interpretacje, to co żeś przytoczył jest w dobrym kierunku dla każdego w życiu człowieka życze powodzenia i pogłębiania wiedzy

 

Znam bardzo dobrze interpretacje tej przypowiesci. I zapewne wiesz, że dużo słow w biblii ma znaczenie symboliczne, cześć znaczy wogóle co innego dzisiaj niz kiedyś. :blink: Owszem masz racje porównanie może nie jest w 100 % trafne ale w duzym stopniu pasuje do sytuacjii. Ale nie rozmawiajmy na tematy teologiczne, ja poprostu próbuje przekonac jednego z naszych kolegów ze nie ma racji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

 

Jak wczesniej mozna było dostać to trzeba było brać. A skoro jest to dla ciebie hobby to PROW nie jest od tego. I juz nie wiem jak Cię przekonać, że nie masz racji. Może przeczytaj sobei przypowieść o talentach :lol: :lol: :lol: http://pl.wikipedia.....87_o_talentach

 

A ja jestem zdania, że PROW jest dla tych którzy spełniają jego warunki... Pewnie połowa przyszłych młodych rolników nie jest pewna czy oranie i sianie to ich sposób na całe życie więc jak dają trzeba brać :) ja już nie długo będę inż. geodetą z chęcią bym pracował w tym zawodzie ale nie wiem czy mi się to uda. Teraz jest okazja wzięcia MR to się nie zastanawiam tylko biorę, będę starał się o PROW, kupię maszyny w gospodarstwie się na pewno przydadzą a czy ja będę rolnikiem czy owe maszyny sprzedam za kilka lat razem z ziemią tego nie wiem. A może etat+ hobbistycznie 50ha :D zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

tylko powiedzcie mi jedno, bo wydaje mi sie w 90% ze osiagajac wzrost GVA na poziomie 20% poprzez wzrost areału czyli mamy np. 20ha kupujemy/dzierżawimy 4ha i mamy wzrost a to raczej błedne rozumowanie bynajmniej tak mi sie wydaje. Jesli ktoś jest przekonany w 100% ze mozna tak jak w/w nie mnie poprawi i poprze uzasadnieniem

 

edit:

Wie moze ktoś cos wiecej na temat zarysów przyszłego programu na lata 2014-2020 kiedy przejdzie do dalszego etapu i beda znane kwoty i dokładne zasady poszczególnych programów bo jak narazie MR jest bez kwot

 

Niestety tak łatwo nie będzie z tym gva, m.in. przez koszt stałe. Czyli żeby uzyskać wzrost gva o 20% trzeba będzie zwiększyć znacznie więcej. Dla przykładu podam: gospodarstwo 40ha, roczna produkcja tuczników 250szt, zwiększenie produkcji do 500szt rocznie dało wzrost gva ok 15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wczesniej mozna było dostać to trzeba było brać. A skoro jest to dla ciebie hobby to PROW nie jest od tego. I juz nie wiem jak Cię przekonać, że nie masz racji. Może przeczytaj sobei przypowieść o talentach :lol: :lol: :lol: http://pl.wikipedia.....87_o_talentach

 

 

wcześniej nie było można brać bo gospodarstwo było ojca. PROW skoro ma być dla każdego kto spelnia warunki to niech tak będzie jeśli komuś przeszkadza że są tacy którzy w tych ciężkich czasach sobie radzą - starają sobie radzić to trudno ja będę próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Znam bardzo dobrze interpretacje tej przypowiesci. I zapewne wiesz, że dużo słow w biblii ma znaczenie symboliczne, cześć znaczy wogóle co innego dzisiaj niz kiedyś. :blink: Owszem masz racje porównanie może nie jest w 100 % trafne ale w duzym stopniu pasuje do sytuacjii. Ale nie rozmawiajmy na tematy teologiczne, ja poprostu próbuje przekonac jednego z naszych kolegów ze nie ma racji :rolleyes:

PROW jest dla wszystkich którzy chcą udoskonalić swoje życie to powinni startować i na pewno nie powinni mieć ludzie wpływu na to co dana osoba chce dokonać ,czy Ci co odradzają nie chcą zagarnąć wszystko dla siebie i nie porównywajmy starych dziejów do dzisiejszych bo religie to wielka niewiadoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ weris wiesz kolego jest okreslony limit i nikt nie zgarnie wiecej niz ustawa przewiduje, wiec jezeli kolega piotr nie skorzysta to ja nie zgarne jego puli :lol:

 

 

wcześniej nie było można brać bo gospodarstwo było ojca. PROW skoro ma być dla każdego kto spelnia warunki to niech tak będzie jeśli komuś przeszkadza że są tacy którzy w tych ciężkich czasach sobie radzą - starają sobie radzić to trudno ja będę próbował

 

 

I powtórze po raz kolejny: uważam, że podział PROW jest skonstruowany najrossądniej jak to możliwe. Tak niewielką pulę zdecydowanie lepiej jest przeznaczyć gospodarstwom, które mają szanse na przetrwanie. :huh: Naprawde nie mam nic przeciwko małym gospodarstwom, sam nie jestem wielkoobszarowcem. ^^ Jeżeli małe gospodarstwa w tak ciezkich czasach sobie radzą to błogosław im Boże niech wiedzie im się jak najlepiej, nie jestem za tym żeby je likwidować, bo uważam, że stanie to się samoczynnie, rzeczywistość je wchłonie. :mellow: Powiem więcej,jezeli ktoś chce rozwijać gospodarstwo to jak najbardziej powinien sie starać o wszelakie dotacje. ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Te większe to na dziś najczęściej są własnością banków :lol: a jeśli takie dochodowe to po co je rozwijać kosztem tych mniejszych i reszty podatników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Już nie są. Ceny mleka skoczyły na poziom o którym nikt nie myślał. Kto miał kredyty to po tym roku mało mu do spłacenia zostanie. Małe gospodarstwa mają dostać 60tys bezzwrotnego dofinansowania - można szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

o czym piszesz z tym 60 tys ? to tylko dla mleczarzy ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z tego co napisali wnioskuję że dla małych gospodarstw bez względu na produkcję. Pewnie jakieś wymagania postawią ale co i jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Już nie są. Ceny mleka skoczyły na poziom o którym nikt nie myślał. Kto miał kredyty to po tym roku mało mu do spłacenia zostanie. Małe gospodarstwa mają dostać 60tys bezzwrotnego dofinansowania - można szaleć.

 

Gdzie Ci ta cena tak nagle skoczyła do tego poziomu co o nim nikt nie myślał? :lol: Mleko ma to do siebie że raz jest droższe, raz tańsze, a koszty ciągle rosną więc nie ma co się cieszyć. Są różni ludzie, jedni spłacają kredyt gdy mają więcej kasy, a inni biorą drugi :lol: W sąsiedniej wiosce właśnie padł jeden krowiarz co brał bo dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najwięksi mają ponad 1,8zł. Kredyty brano w ostatnim naborze przy dużo niższych cenach mleka. Ludzie spłacą szybciej niż nam się wydaje a jak kto głupi to i mleko po 5zł nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pawelol111 kto ma takie ceny gdzie? Właśnie wróciłem z gości u jednego z największych gospodarzy (dużo ponad 200 dojnych) w okolicy Siedlec/Sokołowa i on nie ma takiej ceny. Kolejny wielki gospodarz z gminy Mokobody także nie ma takiej ceny, jeden i drugi oddają do innych mleczarni. Jeden to rodzina, drugi bardzo dobry kolega, wątpię by mnie oszukiwali co do ceny. A jeśli już to raczej by zawyżali niż ujmowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Ceny w mlekpolu faktycznie dochodza do takich cen a do nowego roku jeszcze ma sie podniesc :-) wiem bo sam tam oddaje mleko ze wrzesnia po 1.74 a iloscioqki nie mam wcale tak duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

pawelol111 kto ma takie ceny gdzie? Właśnie wróciłem z gości u jednego z największych gospodarzy (dużo ponad 200 dojnych) w okolicy Siedlec/Sokołowa i on nie ma takiej ceny. Kolejny wielki gospodarz z gminy Mokobody także nie ma takiej ceny, jeden i drugi oddają do innych mleczarni. Jeden to rodzina, drugi bardzo dobry kolega, wątpię by mnie oszukiwali co do ceny. A jeśli już to raczej by zawyżali niż ujmowali.

 

A co Ci mają gadać? Kłamią jak z nut. Ja przy nędznej ilości ok 4 tys l mam 1,5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może inne mleczarnie. Oni też w tych granicach mają. Dokładnie to ten z Mokobody ma 1,48 i to jest 100% pewna informacja. Drugi trochę więcej.

 

Dobra wracamy do tematu bo zeszliśmy z toru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

A co do tego wzrostu GVA. Czy wzrost da sie obejść tylko i wyłącznie wzrostem produkcji np mleka ? czy wystarczy postawić 3-4 sztuki krów wiecej i będzie po sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19
mlodyhef    214

Coś takiego znalazłem:

 

16m6iz5.jpg

Edytowano przez mlodyhef
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj