rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

barrybond    2

@danield28 @melon10461 dzieki za pomoc. Widzę ze troche się poprawi ten sposob wyliczania "przychodu" w gospodarstwach. Dobrze by było gdyby zamiast tego sztucznego wyliczania GVA, ktore ma ograniczyc dofinansowanie traktorów, wprowadzili rozne progi dofinansowań. Np maszyny 30%, budynki 50%, wtedy moze by sie rozłozyło wszystko po rowno i nie byłoby przewagi traktorów nad przechowalniami i innymi budynkami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Wszystkie formy dofinansowania nie mają na celu dogodzeniu rolnikowi i wydawanie pieniędzy bez zysku, ten pieniądz ma na siebie zarabiać przynosić ewidentne korzyści finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Jeżeli państwo by wypłacało rolnikom przy spadku cen to kasa z prowu by nie wystarczyła. Prow to jest tylko załagodzenie pewnych spraw aby rolnik był dobrze nastawiony. I tak mówicie że trzeba było brać i teraz nie bd. Jak nas tyle skubią z cen to dlaczego ma mi nie przysługiwać prow ? ten prow to jedyne wynagrodzenie dla rolnika jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Wszystkie formy dofinansowania nie mają na celu dogodzeniu rolnikowi i wydawanie pieniędzy bez zysku, ten pieniądz ma na siebie zarabiać przynosić ewidentne korzyści finansowe.

Oczywiściue się z Tobą zgadzam, że dofinansowania mają dać korzyść finansową rolnikowi. Tylko moje p[ytanie jak to obliczyć jezeli w rolnictwie wszystko jest nieprzewidywalne. Zakladam ze chce chłodnie dla śliwek, jak udowodnie wzrost dochodu, jezeli w tym roku jest kocioł ze śliwką i cena nie chce rosnąc a koszta prądu trzeba poniesc. W zeszlym roku akurat szło dobrze zarobić na przechowaniu. No i w jaki sposob mam tu udowodnic zysk, liczac srednia z 5 lat pewnie jest sie do przodu, ale jeden rok moze przyniesc straty na przechowaniu. Inny sposob, siatki przeciwgradowe, oczywiste jest ze chronia zbiory jablek ale jak to udowodnic, jak to wyliczyc , raz grad jest a raz go nie ma. A nawet gdyby był to jak okreslic ile dzieki tej inwestycji jestem do przodu? Wiec według mnie cały ten GVA jest niepotrzebny, tylko komplikuje sprawe. Gdyby była pełna rachunkowosc mozna by sie było bawić w jakies analizy, a tak to wrozenie z fusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

pełną rachunkowość to dopiero będziesz musiał prowadzić jak weźmiesz jakiekolwiek pieniążki w nowych naborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jak jest z tym branimem na usługi np pług by dali kvernelanda 4 skibowy zagonowy bo nic nie bralismy wiem ze jest 50 procent zwrotu ceny netto mogłby ktos rozwinąc ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

kompromitujesz się . nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz a robisz z siebie największego ekspeta forum. najniższa cena była bodajże zimą 2 albo 3 lata temu i ja wychodziłem na 0 bo przenica nie była po 1000 zł. jeżeli tak narzekasz na opłacalność to najlepiej oddaj w dzierżawę albo sprzedaj i nie stękaj na forach. a programy są potrzebne choćby po to żeby dogonić trochę kraje europy zachodniej , bo niestety brakuje nam bardzo dużo

Nie rzucajmy w siebie obelgami. Jestesmy rolnikami i powinnismy sie jednoczyc. Wystarczy ze wszyscy do okoła nas jeb*ą.

Wg mnie te PROW-y to nic innego jak mydlenie oczu. Ceny maszyn wywindowały. Ale skoro juz jest jak jest to trzeba korzystać z PROW idt. zeby to zrekompensować. Na zachodzie panstwo wspiera rolników, oni mają tylko produkwać a u nas co??? Jedna wielka porażka. Na potwierdzenie wklejam link /http://mlecznaferma.pl/rostowski-chce-opitowac-rolnikow/

 

I jak my mamy UCZCIWIE konkurować z zachodem i ich doganiać, kiedy nasze panstwo rzuca nam tylko kłody pod nogi, sprzedają naszą ziemię, oddają cukrownie i tak można mnożyć w nieskonczoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tylko zapominasz ile taki rolnik niemiecki czy duński płaci podatku dochodowego a oni już od dawna na tym funkcjonują więc to jest wprowadzenie jakieś sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak bym miał zapewniną cene za mleko 1,5 zł netto i pszenicę po 1000 zł to "pies go jeb*ł" mogę płacić ten podatek. U nas niestety panstwo nie zrekompensowało obniżek chociażby na zboże. A poza tym my jesteśmy z tyłu i żeby ich dogonić musimy być lepiej traktowani a niestety tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja bym się nie obawiał wcale wysokości tego podatku Bo tam jest mowa o możliwości wyboru ryczałtu 4% od przychodów Czyli jak ktoś osiąga nawet 200 tys zł przychodu to daje 8 tys zł podatku czyli przy proponowanym podatku rolnym 43 ha przeliczeniowe A jest to przecież podatek dochodowy do którego nie wejdą dopłaty więc można odliczyć wszystkie koszty i każdy kto spłaca jakieś kredyty zapłaci pewnie mniej niż teraz rolnego Jedyne czego się obawiam to ewentualne kontakty z US bo z nimi nie ma żartów więc dojdzie dodatkowa robota i latanie po urzędach i tu widzę największy problem, ale poczekajmy - ja tu widzę raczej grożenie palcem dla PSL-u niż realną chęć wprowadzenia zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Niestety nie ale najprawdopodobniej będzie to tak jak w dotychczasowym Prowie. Czyli 50 % i 60 % gdzie jest ONW. Ma być to modernizacja dla średnich gospodarstw nie dla małych nie dla dużych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Wypowiadał sie jeden rolnik który mówił ze jego gospodarstwo najprawdopodobniej będzie za małe widać było ze nie prowadzi żadnej produkcji Ferguson na podwórku siewnik i przyczepa , a drugi wypowiadał sie że jego gospodarstwo jest za duże miał dużą produkcje mleka bo chce w nowym naborze kupić robota do mleka czy coś w tym stylu dokładnie nie pamietam. Wiec najprawdopodobniej rolnik bd musiał miec troche tego ESU i produkcje. Wiecej nic nie powiedział aby było ze od 2015 roku bd PROW na budynki do 500 tyś zwrotu a na maszyny 200 tyś. i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Dzięki wielkie. Ile wam wychodzi tego SO ?bo mi coś koło 104764 Czy dobrze to obliczam ? Podaje Krowy mleczne i byki które aby sprzedaje w danym roku. To samo z małymi ? czy podawać wszystkie które są w stadzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jak ktoś chce kalkulator to można pobrać poniżej w ostatnim poście

 

http://www.***.com.pl/viewtopic.php?f=117&t=691#p12973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj