rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mrursus7    9

No a w moim przypadku ? nigdy nie brałem prowi i jesli chodzi o wzrost to ciagle sie rozwijam ( jestem młodym rolnikiem przejałem gospodarstwo 2 lata temu ) Czy byłaby jakas szansa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Mówiąc " bardziej nastawiony na produkcje trzody " wnioskuje 50 % na 50 %. Niema słowa troche lub bardziej jest albo prow na nowe obory itd albo na ciagniki albo ogolnie obora + ciagniki. Wiec ja juz też jestem siwy od tego czytania czy naprawde nie bd wogole można brac ciagnika ? przedstawiając mocne argumenty co do zakupu jego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Słuchaj gadanie że trzeba było brać nie jest na miejscu. Jestem młodym rolnikiem przejąłem w momencie jak sie skonczył nabór i juz nie musisz pisać ze mogłem 2 miesiace wczesniej przepisac itd , poprostu był mus i tyle. Zresztą niewiem czy byłbym wstanie wziąść nowy ciagnik jak miałem taką a nie inną sytuacje wiec ? Do nikogo niemam zalu tylko sie miło grzecznie zapytałem czy bd taki nabór albo czy inny ? Teraz chce sie rozwijać i jedyne co mi brakuje to własnie ciagnika :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Cos mi sie niewydaje że mógłby dostac 100KM na 13 ha... KM na hektar możesz podnieść troche jak masz hodowle ale nie az tyle...

 

Jak się ma łeb na karku to się dostanie;). I to w pełni zgodnie z prawem bez żadnej kombinatoryki spod ciemnej gwiazdy. Trzeba umieć tylko taki zakup dobrze uargumentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Z tego co mi wiadomo to z dużej ilosci zarejestrowanych ciagników tj luty / marzec ilosc wynosiła 1500. Aktualnie nowych zarejestrowano 91. Wiec jak teraz tak bd to dealerzy pobankrutuja :P z tak duzego zarobku na taki malutki he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dziś w Agrobiznesie mówili, że z nową perspektywą kończą się dofinansowania ciągników i maszyn, więc raczej bardzo małe szanse na to. Ciekawi mnie tylko, czy dealerzy wrócą do normalnych cen, czy dalej będą w stanie zjeść g**no pod sobą, żeby tylko grubą kasę wyciągnąć nijak nie uzasadnioną kosztami produkcji

 

@rafals - z tego co mi wiadomo miało być obniżone do 200 tyś. więc nie licz, że będzie więcej niz ostatnio przy niższym budżecie

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Jeśli dobrze rozumiem "do produkcji bydła mięsnego " No i tu snuje sie pewien haczyk. Aby produkować bydło mięsne / mleko nie potrzeba tylko i wyłącznie obory. Jeżeli ja mam produkować mleko ja musze mieć sprzęt ciagnik , prase wszystko.Wiec według mnie to jest tylko zahamowanie zapędów rolników którzy nie mają produkcji zwierzęcej a chcą sprzety. Niewiem czy dobrze mysle to niech ktoś mnie poprawi.

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Brak dofinansowania na maszyny? To teraz czekamy aż te wszystkie John Derre, New Hollandy, Zetory, Metal-Fachy, Pronary itd wyjdą na ulice. ;) Nie widzę przyszłości tych firm w naszym kraju bez takich unijnych promocji. ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Dokładnie. Przed Prowem dealera trzeba było daleko szukać w okolicy a teraz ? jeden obok drugiego i jeszcze ceny jakie windują :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To tylko dlatego, że ich marże zwiekszyły się o wartość unijnego zwrotu, który teoretycznie dostają rolnicy. Teraz skończą się ich 10-letnie żniwa i albo obniżą ceny do adekwatnych za dany produkt, albo połowa z nich (co najmniej) pójdzie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

No dobrze jeżeli wszystko ma iść na budynki to ile mozna to budowac ? wątpie czy ktokolwiek skorzysta z tej pomocy jeśli ma byc tylko na "obore" w mojej miejscowosci kto miał pobudowac to pobudował kazdy ma gdzie trzymac zwierzęta wiec wg mnie to bd zatrzymanie kasy przez panstwo , jesli nie bd mozna kupic ciagnika. Niewiem gdzie ta kasa pozniej idzie ale kupując maszyny kasa idzie i do dealerów , do osob które wypisują wnioski no i vat do panstwa wiec zobaczcie jak krązy pieniądz :) i na tym ma każdy zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie zapominaj, że pieniędzy jest mniej, chętnych więcej, a część finansowania pokrywane jest z budżetu państwa, który to jest jedną wielką czarną dziurą. Ograniczenie liczby chętnych to nie jest działanie przypadkowe, nikt głupi programu nie układał. Dofinansowanie nie jest tylko na budynki, bo i na urządzenia, może nawet przy dobrym uzasadnieniu jakieś maszyny. W Polsce sprawa kupowania ciągników na pokaz jest znana nie od dziś, więc ktoś w końcu postanowił to ukrócić i dotować inwestycje które realnie zwiększą GVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Nie za bardzo sie na tym znam ale wg mnie to chcą ukrucić dofinansowania tzwn. " pseudo rolnikom " niektórzy mają po 10 ha aby obsiewaja i nowy ciagnik dla zabawy na pokaz do tego maszynki. Teraz jak widzimy gospodarka musi wzrosnąc o 20 %. Na farmerze czytałem ze bd ciezej o ciagnik ale starać sie bd mozna wiec niewiem kazdy mówi co innego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dlatego właśnie napisałem, że można starać się o maszyny jeśli dobrze sie to uzasadni. Czemu nie kupić np. ciągnika z turem + prasa by usprawnić produkcje bydła mięsnego? Lub ciągnika z ładowaczem do chlewni na głęboką ściółkę? Wszystko się da, tylko trzeba się dobrze postarać. Chyba lepiej, żeby kasa szła na faktyczny rozwój, a nie na to, żeby ktoś szybciej pole zaorał bo do pracy musi iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Teraz to konkretnie napisałes :) W moim przypadku jestem młodym rolnikiem nie dawno przejąłem gospodarstwo kupiłem prase nowa warfame ale potrzeba mi ciagnika do niej :) Aby moja produkcja mleka sie rozwijała potrzeba własnie ciagnika bo krótko mówiąc niemam czym robic heh :D Jeżeli ma byc na takich warunkach to może i dobrze : ) konkretna kasa pójdzie na dobre cele i na rozwój gospodarstw w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

mrursus7 Ty ciagle piszesz, ze potrzebny Ci ten ciagnik, w kolko jedno i to samo :D nie wiemy jak bedzie w nowym programie, dowiemy sie z czasem, a co do pseudo rolnikow, ktorymi sa wedlug Was tacy, ktorzy maja po 10 ha, to nie zgodze sie z tym, bo na tym tez mozna niezle zyc, jesli ma sie glowe na karku, malo kto ma kase zeby kupic sobie ciagnik tak na pokaz i dla zabawy, ludzie ogarnijcie sie, bo piszecie takie bzdury, ze tego nie da sie czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Wiesz pisze i powtarzam bo naprawde chciałbym go :D wiesz sam jak to jest heh :D A co do programu to juz wiemy jak to bd wyglądac i bd mozna wziasc maszyny ale ciezko bd trzeba bd dobrze umotywować to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj