rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kris14    267

Osoba korzystająca z MR może również startować w naborze na MGR, ale pieniądze muszą być przeznaczone na inne inwestycje, niestety nie da się kupić np ciągnika za darmo tzn 50% kwoty z MGR a reszta z MR- w ten sposób się nie da, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Ale każdy kombinuje jak się da...

Nie dało by się wziać klimatyzacji do ciagnika na zwroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie, ponieważ klimatyzacja będzie uznana jako część zamienna, nawet z kołami do międzyrzędzi są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jeśli chodzi o ciągnik to w poprzednim PROW przysługiwało 4KM na 1ha, więc łątwo obliczyć, z tym że posiadane ciągniki powyżej 20lat nie są brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Osoba korzystająca z MR może również startować w naborze na MGR, ale pieniądze muszą być przeznaczone na inne inwestycje, niestety nie da się kupić np ciągnika za darmo tzn 50% kwoty z MGR a reszta z MR- w ten sposób się nie da, niestety.

 

czyli krótko mówiąc MR i MGR nie mozna łaczyc kilka stron wczesniej zapytałem o to samo i było całkiem inne zdanie(czyt. opinie)

 

ja bede stosował odpowiednie pismo do ARiMR i niech mi dyrektor mi wowczas odpisze tak lub nie i wszystko jasne. he no bo pożniej jak przyjdzie rozliczyc MR i MGR i okarze sie cos całkiem innego a tak spokojnie mozna dzialac i planowac

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

Osoba korzystająca z MR może również startować w naborze na MGR, ale pieniądze muszą być przeznaczone na inne inwestycje, niestety nie da się kupić np ciągnika za darmo tzn 50% kwoty z MGR a reszta z MR- w ten sposób się nie da, niestety.

z tego co ja wiem to sie da bo moi znajomi tak zrobili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

kris nie wprowadzaj ludzi w blad, osoba ktora dostanie MR moze zlozyc wniosek na MGR i jesli dostanie pozytywna decyzje to pieniadze z MR moze wykorzystac jako wklad wlasny, czyli np nowy ciagniczek bedzie miec za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2
Napisano (edytowany)

skąd info?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

w agencji mowili mi o tym, zebym skladal na mgr tez jak bralem mr ale wtedy jeszcze balem sie troche i teraz troche szkoda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2
Napisano (edytowany)

powiedzieli Ci wyraźnie, że można to połączyć?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

tak wyraznie, ale i tak nie ma teraz naborow na mr i mgr , po 2014 wszystko sie zmieni pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

W ubiegłych naborach można było łączyć Młodego Rolnik z Modernizacją Gospodarstw Rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem159    0

Wiadomo już od kiedy będzie nabór na MR? I wiecie może ile kosztuje biznes plan i ogólnie wszystkie papiery potrzebne do dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem159    0

i mam jeszcze jedno pytanie czy żeby wyszło mi te 4ESU to jakbym podał przykładowo że będę miał 30 tuczników to muszą one mieć w jakiś specjalny sposób dostosowaną stajnę, chodzi mi o jakieś standardy unijne czy może być poprostu taka jak miałem dotychczas i chodowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Wiadomo już od kiedy będzie nabór na MR? I wiecie może ile kosztuje biznes plan i ogólnie wszystkie papiery potrzebne do dofinansowania?

 

Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie nabór na MR, na razie są tylko przymiarki do nowego PROWu. Biznesplan możesz sobie zrobić samemu, papiery załatwić również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jak przyjedzie kontrol i zobaczy że nie spełniasz warunków hodowlanych to na pewno będą jakieś tego konsekwencje, bo skoro bierzesz modernizacje to musisz coś zmienić na lepsze, dostosować do wymogów UE, najlepiej jak się coś bierze na produkcje roślinną, bo wtedy przyjeżdżają sprawdzają czy maszyna jest i tyle, więc to wszystko zależy od tego co będziesz miał we wniosku.

A tak w ogóle to od kiedy trzyma się świnie w stajni??????? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Witam mam 23 ha ziemi i 12 krow i drugie tyle bydla mam pytanie czy mam szanse na skorzystanie z programu modernizacjia na zakup nowego ciągnika? bo slyszalem ze teraz będą dostawac dofinansowanie tylko te większe gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem159    0

te większe gospodarstwa mają mieć coś lepiej, ale małe też będą miały dofinansowanie tak jak to było do teraz.

A z tą chodowlą świń, to wystarczyło by przykładowo kupić karmniki do chlewów, czy trzeba spełnić jakieś wymogi co do powierzchni czy coś. I zaznaczam że nie chcę modernizacji tylko młodego rolnika

 

maciek9225, no już nie łap za słówka, wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem159    0

Już znalazłem minimalne wymogi http://www.wodr.poznan.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2560:minimalne-warunki-utrzymania-%C5%9Bwi%C5%84-%E2%80%93-powierzchnia-kojc%C3%B3w to u mnie świnie po chlewach to się mogą dosłownie ścigać, i mam pytanie czy muszę mieć w papierach że budynek w którym chowam zwierzęta jest moją własnością? bo ja nie posiadam żadnych bo wszystko jest rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

podstawowym warunkiem jaki trzeba spełnić w przypadku "młodego rolnik", to jest właśnie posiadanie gospodarstwa rolnego, np. rodzice przepisują Tobie, wykształcenie rolnicze (lub obietnica jego uzupełnienia w jakimś tam okresie) oraz ubezpieczenie w KRUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj