rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

dZejk    1

Minister będzie do końca zapewniał że nowy budżet bedzie większy, będzie więcej pieniędzy i wszysto będzię ładnie cacy tylko że to są ogólne hasła pod publikę a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Czyłałem że pieniądze mają być dla producentów trzody ale nie dla wszystkich tylko dla największych gospodarstw i wyspecjalizowanych ferm bo tylko w takich przyypadkach inwestowanie pieniędzy będzie najbardziej efektywne i przyniesie wymierne korzyści. Chętnych na MR też będzie porównywalnie dużo jak w ubiegłych latach albo i więcej, więc nie sądzę że przy porównywalnym budżecie wysokość premii znacząco wzrośnie bo po prostu zabraknie pieniędzy. Jeszcze gorsza sytuacja będzie w przypadku Modernizacji z racji tak ogromnego zainteresowania. Minister zapewnia że to działanie będzie jednym z podstawowych ale jak będą wyglądać kryteria punktacji i kto się załapie to jest wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie co do trzody to bede sie dowiadywał bo jeśli by była taka możliwość to fajnie gdyż chcemy zwiększyć swoją produkcje chodzi głównie o zwiększenie stada podstawowego do 300 loch. wiadomo to wielki koszt i takie działania jak PROW bądz MR fajna sprawa i jeśli by była możliwość by sie z tego korzystało, a nie wiecie kiedy to wszystko bedzie wiadomo co z tą kasą w tym budżecie? kiedy nabory? wiem ze głupie pytania ale ktoś moze jakieś przecieki już usłyszał.

pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Kalemba w którymś wywiadzie mówił że jeśli budżet będzie ostatecznie uzgodniony w połowie tego roku to wszystkie programy PROW będą gotowe na 2015r ale możliwe że uda się coś zrealizować już w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Budowa chlewni za pieniądze z PROWu to nielada wyczyn bo jest z tym mnóstwo problemów z racji przepisów i wymogów dlatego najlepiej zlecić to osobie bądź firmie z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem oczywiście odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budowe takowego obiektu zleciłbym oczywiście firmie budowlanej gdyż taki budynek na 300 loch w cyklu zamkniętym to ogomny moloch,i wtedy na jakowe błedy w budowie odpowiada firma; ) tylko co z wymogami ? pozwoleniami? czy na takie inwestycje co do budowy z PROW pozwolenia itd, itp są te same co do budowy przez inne finansowania ? i czy do każdego ustalonego budżetu zmienia sie sprawa z pozwoleniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Odpowiada firma za błędy ale czy firma zwróci utracone korzyści czyli owe dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Problem w tym że jeśli firma ci postawi chlewnię zgodnie z projektem i przepisami prawa budowlanego a pracownik Agencji przyjedzie na kontrolę i stwierdzi że np. kafelki mają złe wymiary albo jakieś inne pierdoły i szczegóły się nie zgadzają to firma umywa ręcę a ty masz problem z odzyskaniem pieniędzy. Drugim problemem jest samo złożenie wniosku i dostarczenie wszystkich dokumentów pozwoleń i późniejsza realizacja inwestycji i lepiej też zlecić to odpowiedniej osobie bo każdy kto już miał doczynienia z Agencją to wie ile to jest biegania i załatwiania papierów. Osobiście nie znam szczegółów ale kilka lat temu znajomy budował chlewnię i zlecił wszystkie papierkowe sprawy kompetentnej osobie bo sam nie miałby czasu nawet się wysikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas32    0

Koledzy ja brałem młodego rolnika na chlewnie i wcale nie było tak ciężko. Tylko że teraz jakieś nowe przepisy weszły "żeby zapach sąsiadom nie przeszkadzał i coś tam o środowisku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jak jest z wyposażeniem chlewni (karmiki, paszociąg, wentylacja) z prowu? Takie same problemy jak przy budowie od podstaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam a czy rolnik który ma 56 lat może wziąć nową prase np sipme na PROW?

I ile by mógł dostać ewelntualnie zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Ramzes1987x jeżeli grunty są pod ONW to 50% a jeżeli nie to 40 % oczywiście kwoty netto czyli nie całe 1/3 zwrotu chyba że jest na vacie to już inna sytuacja

Edytowano przez kuba5997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam. Mam kilka pytań. Czy to są wszystkie wymogi wzajemnej zgodności? http://www.minrol.go...ross-compliance

 

Do tego kilka bardziej szczegółowych. Pytania dotyczą trzody chlewnej.

W podanych wyżej wymogach nie ma nic o plastikowych rusztach, są dozwolone?

Gdzie znajdę przeliczniki m3 szamba na 1 sztukę i jak z płyta obornikową?

W tych wymogach są podane stężenia gazów jak i natężenia światła....jak interpretować te dziwne jednostki?

Pisałem w temacie o wymogach ale tam niestety nie uzyskałem odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas32    0

chciałbym wziąść ciągnik na prow, a stawiam chlewnie w tym roku mogę go jakoś przykleić do wzrostu GVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Witam czy skladajac papiery na prow 2014-2020 ubezpieczenie w krus-ie musi być prze 3 lata czy mozna sie ubezpieczyc np 2 miesiace przed składaniem dokumentów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyczytalam dzis z ciekawosci, ze inwestycje pojda rowniez w

male gospodarstwa- wreszcie moze bedzie jakas szanasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Cześć

Mam pytanie czy na 22 ha dostałbym Zasław 6 ton i SIPMA PS 1210 CLASSIC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
First    5
Napisano (edytowany)

Nie wiem jaki jest przelicznik na tonaż przyczepy ( w ogóle taki istnieje ? ) w PROW, ale 6t to "malutka" przyczepa także mimo wszystko nie powinno być problemu.

Edytowano przez First

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Napisano (edytowany)

Oczywiście, że na przyczepy jest "przelicznik" doboru maszyn.

4-6 ton powyżej 35ha,

6-8t powyżej 100ha,

8-10t powyżej 200ha,

10-16t powyżej 500ha.

 

Jak widać przelicznik opiera się na danych z kosmosu.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Sąsiad dostał przyczepę 6 ton, a ma nie całe 20 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Przyczepa by może i przeszła nie wiem tylko czy przejdzie prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
First    5

To wychodzi na to, że jak ktoś ma poniżej 35ha to mu tylko taczki zostają?

(jest tam jakiś przydział w ogóle poniżej tych 35ha? Przyjmijmy, że mam te 36ha to mogę kupić dwie 6t, czy tylko jedna mi przysługuje na prow?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

narazie to niewiele jest wiadomo o przepisach i regułach, czy zmienia się na bardziej rygorystyczne albo zostaną po staremu w co mniej wieże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj