rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Matey    895

Ci co "sprzątają ziemie sprzed nosa" komuś to raczej mają duże plecy i wiedzą co się bedzie działo z danym terenem na kilka lat do przodu. Nie ma sprawiedliwości, trzeba kombinować, taki jeden zrobi przekręt za setki tysięcy, a Ciebie będą z błotem mieszać jak wyciągniesz kilkaset złotych więcej za poplony czy jakieś maliny. Takie czasy, kto kombinuje ten żyje :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a z kabinacją to racja ale niewiesz kiedy wpadniesz co naj lepsze do ziemi sobie nie wezniesz tylko brdzie kazdy wąchał kwiatki od korzeni bedzie ale wracając do prow 14 -20 to rent nie bedzie psełdo ekologów tez i coś jeszcze czegoś niema być a dla porównania w 7-13 było 18 miljardów teraz na 14-20 jest tylko 8 na programy to teraz co 2 dostanie jak dostanie na MR MGR itpd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

możecie powiedzieć jakie były w prow wymagania powierzchniowe gospodarstwa na zakup przyczep 8-10T?? zalezy od prod, czy np rzepak czy kukurydza?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Wydajności mamy różne - nie porównuj ziemi w Holandii z ziemią np na Podlasiu czy wschodnim Mazowszu. U mnie są miejsca gdzie pszenica da i 7 t z ha ale są takie gdzie trzeba dobrze kombinować żeby 3t żyta wyciągnąć.

Co rozumiesz pod pojęciem: większość produkcji idzie na własne potrzeby?

i tu jesteś w błędzie...bo Holandia też ma różne gleby i nie wszędzie osiąga się super plon...tak samo jest w PL... Ty piszesz że w twoich stronach to tak ok 4 t... (nie wiem czy to wina kiepskiej ziemi czy słabej technologi) ale w moim regionie pomimo gruntów raczej średnich, plon to ok 5-7 t (zależy też od roku) lecz są także gospodarstwa które średnio uzyskują wynik 10-11t/ha!!!(pszenicy)

Pisząc o "własnych potrzebach" miałem namyśli iż te zboże zostanie przeznaczone na paszę dla hodowli jaką najczęściej ci mali utrzymują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do pierwszej części postu: zgodzę się - różnie ludzie operują nowymi technologiami albo i wcale ich nie stosują. O 10 t z ha można u mnie zapomnieć. Poszukać trzeba danych na temat gruntów w Holandii i w Polsce. U nas przewaga gleb bielicowych - na tym rewelacji nie będzie.

Co do własnych potrzeb - równie dobrze można powiedzieć o gospodarstwie 60ha 100sztuk bydła - tu też zboże idzie na paszę dla hodowli. Nawet ten mały mimo że produkuje mniej musi gdzieś tą produkcję sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

chyba tematy Wam sie pomieszały :P

 

A co do MGR to bedzie on wygladał na podobnych zasadach jak obecnie czyli 40% 50% 60% i czas realizacji bedzie mozna równiez podzielic na kilka etapów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Nigdy nie miałem do czynienia z MGr jak wyglada np. postawienie budynku na taki program. Jak wygladają kryteria. Najlepiej wszystko co jest przydatne przy składaniu wniosku. jesli posiadam tylko uprawy ogrodnicze to z czego wylicza sie to ESU,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ESU wyliczało się z wszelakiej uprawy, także ogrodniczej. Postawienie budynku na taki program to była droga przez mękę, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Nie są znane kryteria jakie będą panować w przyszłych naborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Co do pierwszej części postu: zgodzę się - różnie ludzie operują nowymi technologiami albo i wcale ich nie stosują. O 10 t z ha można u mnie zapomnieć. Poszukać trzeba danych na temat gruntów w Holandii i w Polsce. U nas przewaga gleb bielicowych - na tym rewelacji nie będzie.

Co do własnych potrzeb - równie dobrze można powiedzieć o gospodarstwie 60ha 100sztuk bydła - tu też zboże idzie na paszę dla hodowli. Nawet ten mały mimo że produkuje mniej musi gdzieś tą produkcję sprzedać.

Kolego przeznaczenie zbiorów z 10 ha na własne potrzeby (np 10-20 szt bydła) to nie to samo co przeznaczenie zbiorów z 200ha...bo jak duża by musiała by być hodowla...Druga sprawa to rachunkowość....duzi najczęściej ją prowadzą mali nie (a więc inne możliwości :D)

Jak już pisałem Ci mniejsi sprzedają na "lewo" swoje produkty- bazarach czy pokątnych skupach...Duży sprzedaje swe produkty sprzedaje w bardziej oficjalny sposób (z pełną dokumentacją).

 

ESU wyliczało się z wszelakiej uprawy, także ogrodniczej. Postawienie budynku na taki program to była droga przez mękę, ale nie ma rzeczy nie możliwych. Nie są znane kryteria jakie będą panować w przyszłych naborach.

Postawienie budynku z naszymi urzędasami jest po prostu niemożliwe...sam chciałem stawiać halę magazynową ze wsparciem PROW. Pracownik ARiMR (taki znajomy:D) powiedziałby bym dał sobie spokój...bo przy zakupie maszyny nikt się nie doczepi.... natomiast przy budowie budynków zawsze coś wynajdą...a to poddają w wątpliwość koszt projektu, a to czepiają się że budowla nie spełnia wymogów... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Czy ktoś w dopłatach bezpośrednich za rok 2012 dostał mniej kasy z racji wprowadzenia modulacji bo w tym roku ma być tak samo a dodatkowo jeszcze mają całkowicie zabrać płatności do owoców miekkich. Złodzieje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Każdego kto otrzymuje ponad 5tys euro dopłaty bezpośredniej dosięgnęła modulacja. Mnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak wszystkie dopłaty są wieksze nisz 5 tys euro czy podstawo i rolno srodowiskowe to wtedy tną czy same podstawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tną obszarowe, RSów na razie nie ruszają.

Ja wydzierżawiam grunta na tatę a jak będzie miał wiek emerytalny to na siostrę może mi się uda.

Nie warto mieć dużego gospodarstwa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

mam pytanie odnoście programów na modernizacje w woj. war-maz czy jest szansa , że w 14-20 będzie program na rozwój wsi bo na razie jesteśmy pominięci i od około 2 lat nic nie ma jedynie Ci co chowają krowy mają jakiś jeszcze program .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

tną obszarowe, RSów na razie nie ruszają.

Ja wydzierżawiam grunta na tatę a jak będzie miał wiek emerytalny to na siostrę może mi się uda.

Nie warto mieć dużego gospodarstwa.

 

W takim przypadku to opłaca się mieć gospodarstwo w formie spółki.

Większe dopłaty można mieć i zawsze mniejsza strata poprzez modulację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Wiecie ile będzie trzeba posiadać hektarów, żeby przyznali dotację na MR 2014-2020?

Region Kuj-pom.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie ma nawet pół słowa o nowych przepisach więc skoro pytanie głupie to i odpowiedź taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

W moim regione to już było jakieś zorganizowane profejsonalne spotkanie, na którym podobno mówiło się o możliwych zmianach w Nowym PROWIE itd itp etc.

 

Inna sprawa to, że oczywiście nie miałem czasu na nie pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

"Parlament Europejski lepiej dba o polskich rolników niż polski Rząd i chce dać polskiej wsi 36,3 mld euro, czyli o prawie 8 mld więcej od tego co wynegocjował Rząd na szczycie w Brukseli – oświadczył europoseł Janusz Wojciechowski." ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

to oni chcą zwiększyć nam budżet??

Ja myślałem że oni chcą nam zmniejszyć budżet, bo ci angole mówią że trzeba redukować koszty.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.; )był ktoś może w Przysieku na spotkaniu z ministrem rolnictwa? mój tata był i z tego co tam sie dowiedział to oni sami zbyt dużo nie wiedzą jak nasz nowy budżet ma być rozplanowany, jedno pewne w prawie 100 % ze bedą dawać jakieś pieniądze na wstawienie stad podstawowych trzody. gdyż polska produkcja bardzo osłabła. z tego co ostatnio dowiedziałem sie w ODR pieniądze na 'ułatwienie startu mlodym rolnikom' też maja być prawdopodobnie większe sporo większe, do tego kredyty z lini młodego rolnika maja mieć lepsze i bardziej komfortowe i korzystniejsze dla rolnika.ale sami przekonamy sie dopiero gdy nowy budżet wejdzie w życie.

Edytowano przez janekbender6930P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj