rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

EppS    91

A jak sobie poradzić z takim fantem- chciałbym kupić prasę rolującą na modernizację, ale okazuje się że mam o 1,5ha za mało (powierzchnia 29,5ha, prasa rolująca 'od' 31ha) czy można jakoś uzyskać dofinansowanie na taki sprzęt przy moim areale?

 

Napisz oświadczenie że zbierasz słomę (wzamian za obornik) z większego areału.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf wg tej literatury, dzisiaj byłem we firmie co robi wnioski i z góry ocenili że nie mam co startować na prasę, ale chcę to wyjaśnić ;) yyy z tego co widzę to w złym temacie dałem posta, miało być w 2007-2013 ;)

W okolicy na mniejsze dostawali i było ok.

Kolega dostał na około 20 ha(cały jego areał , zarówno łaki jak i orne) i nic nie było gadania że to za mało. Co do pras to nie słyszałem wcale aby jakieś problemy robili, bardziej z ciągnikami, wozami asenizacyjnymi bądź przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Witam

 

Naprawde żal mi niektórych, szykujcie wozy i przyczepy bo po euro trzeba do uni jechać unia wam da!!!

 

a 8000tys duzych polskich zakładów zamknieto, nikt z was nieprzejmuje sie tym ze wasi braci i siostry muszą za chlebem wyjeżdzać myć dxpy dla starych niemców słysze tylko JD albo NH , a co zrobili z ursusem i z innymi polskimi markami na klucz zamknąć ,celowo zeby mieć teraz rynek zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kratka16    0

Czy jezeli mam 4 ha i 3 krowy i 20 swin moge sie starac o dofinansowanie na modernizacje.Wiem ze jeszcze nic nie wiadomo ale chcialbym sie tylko dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja nie wiem po co chciałeś się tylko dowiedzieć skoro wiesz że nic nie wiadomo.

 

@boryss pochwal się co zrobiłeś Ty, aby temu zapobiec? Myślę że nie ograniczyłeś się tylko do napisania tego posta wołającego o pomstę do nieba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jezeli mam 4 ha i 3 krowy i 20 swin moge sie starac o dofinansowanie na modernizacje.Wiem ze jeszcze nic nie wiadomo ale chcialbym sie tylko dowiedziec.

Jaja sobie robisz? Post brzmi jakby był skierowany co najmniej do idiotów. Wiesz że nic nie wiadomo ale i tak się zapytasz :blink: proszę Cię napisz że to kpina bo zwątpiłem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Patryiota sie znalazł haha ,a co przed wejściem do uni ursus był ursusem czy zbieraniną niewiadomo czego nasza technologia zgineła wraz z PRLem i nie pisz bzdur że rolnicy przyczynili się do upadku jakiegoś zakładu bo to polityka prywatyzacje które im na dobre nie wyszły ,szkoda że nikt się nie przejmuje jak rolnicy bankrutują ,pomyśl zanim coś napiszesz albo nie pisz ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

 

 

Naprawde żal mi niektórych

 

a 8000tys duzych polskich zakładów zamknieto(...) tylko JD albo NH , a co zrobili z ursusem i z innymi polskimi markami na klucz zamknąć ,celowo zeby mieć teraz rynek zbytu

Chłopcze nie wylewaj tu swoich frustracji...(jak już to poskarż się miłościwie nam panującemu premierowi jak jego tuskobus odwiedzi twe zacne strony)Co ty sobie myślisz,że innym odpowiada taki stan rzeczy....?Spójrz chociażby na sporo mniejsze Czechy.Mają jak na taki kraj i swoje ciągniki i samochody...a my co?Jednakże to co u nas zrobiono to nie powód by komuś wypominać to,że chce ciągnąć z Unii ile się da by móc konkurować z zachodnimi bauerami...zadaj sobie pytanie czy to nasza(rolników)wina czy elit rządzących i to wszystkich od 89' a nie tylko tych dzisiaj.Osobiście bym kupił naszego rodzimego Ursusa gdyby tylko takowy był...Wolałbym przecież wspierać nasz przemysł...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

skoda nalezy w 100% do volkswagena, gdyby nie VW to Skoda podzieliłaby los naszego poloneza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak już wiesz że skoda to VW to jeszcze się dowiedz czemu VW nie kupił Poloneza tylko właśnie skodę. Jeszcze zastanów się nad tym co to jest VW garbus, skąd on się wziął i kto komu zapłacił karę za podp....dolenie patentu. Pomyśl też dlaczego to wszystko trwa nie od 89' a od wojny. W 89' zmieniono okładki, a historia toczy się tym samym torem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

tak czy siak skoda bez VW zniknełaby z rynku tak samo jak nasze samochody, nie takie marki upadały jak skoda, to vw zrobił z tej marki samochód i taka jest prawda

porównaj stare bmw i naszego fiata 1500

obydwa te samochody były w tamtych czasach podobne, wcale nie było tak ze bmw było nie wiadomo jak lepsze

a teraz ?

to sa własnie niemcy, ich podejcie do sprawy

 

identyczna sytuacja jest z hiszpanskim seatem

poprostu VW przyjał polityke ze bedzie sprzedawał ten sam samochód po wzgledem technicznym ale o róznym wygladzie i tym samym trafi w rózne gusta klientów, cała tajemnica

np. golf to to samo co octavia, leon i A3, te same silniki i płyty podłogowe, ciecie kosztów i maksymalizacja zysków

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bez znaczenia czyja jest Skoda. Produkują w Czechach - tam jest fabryka i tam ludzi zatrudniają. Tak samo Zetor. Przemysł - na tym należy opierać gospodarkę do tego dobrze rozwinięte rolnictwo w celu osiągnięcia niezależności w produkcji rolnej i przy okazji pozyskanie potężnego odbiorcy produktów przemysłowych (bogaty rolnik kupi i samochód i wszelki sprzęt do obróbki pola).

 

Rzeczywistość jest taka a nie inna i płacz nie pomoże. Trzeba ciągnąć z UE ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

pawelol111 ma znaczenie czyja jest skoda bo gdyby była np w rekach daewoo, tak jak polonez, to juz by jej nie było, ale jest w rekach vw i ma sie dobrze i dzieki temu ludzie maja prace itd

 

i nie chodzi tu o zadne frustracje tylko o to ze jakos niemcom sie wszystko opłaca i nic nie likwiduja, a wrecz przeciwnie, nie to co np. w polsce

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Bo zlikwidować jest łatwiej...tylko trzeba się nad tym dobrze zastanowić bo sprzedać można raz a jakoś nie wydaje mi się by nasz rząd przewidywał nacjonalizację sprzedanego majątku...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

A jak sobie poradzić z takim fantem- chciałbym kupić prasę rolującą na modernizację, ale okazuje się że mam o 1,5ha za mało (powierzchnia 29,5ha, prasa rolująca 'od' 31ha) czy można jakoś uzyskać dofinansowanie na taki sprzęt przy moim areale?

 

 

Ja bym radził do wniosku o dofinansowanie dołączyć umowę z innym rolnikiem na zakup co roku kilku hektarów słomy prosto z pola w celach np. opałowych i dodatkowo dołączyć oświadczenie, że słoma ta będzie w konkretnym zakładzie przerabiana na brykiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja na 32 ha w tym 4 ha buraków reszta zboża i rzepak dostałem prasę zmiennokomorową z rotorem i nożami (bez produkcji zwierzęcej) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@kris14 a nie posiadasz łąk ? z tego co wiem łąki liczą się razy 3 bo brane jest pod uwagę że w ciągu roku zbierzesz 3 pokosy z łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Koledze bez urazy moze niektórzy zle mnie zrozumieli , wolałbym zeby kazden z was mógłby sprzedać swoje płody za dobre pieniądze i niepotrzebowalibysmy MGR jałmuzny z ue, i mógłby kupić sobie wymarzonego ursusa zrobionego przez naszych rodaków

 

 

@koma666 widze ze kumasz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

boryss kazdy by tak wolal, potrzeba zmienic tych co rzadza naszym panstwem, jesli my, obywatele nic z tym nie zrobimy to nasz kraj zginie, Tusk i jego 'ziomale' wszystko sprzedadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Bo zlikwidować jest łatwiej...tylko trzeba się nad tym dobrze zastanowić bo sprzedać można raz a jakoś nie wydaje mi się by nasz rząd przewidywał nacjonalizację sprzedanego majątku...

 

Racja bo sprzedaz tylko raz ! Tusk niemartfi sie ze nastepne pokolenie niebedzie mieć nic da ludzią pare groszy na nowy sprzet który musimy kupic w ue bo polskiego niema zeby odwrucic uwage od tego co robi czyli sprzedaje huty fabryki ziemie!!!potencjalne zakłdy pracy dla naszych rodzin to jest 5 rozbiór polski poczytajcie sobi o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Kilka postów wcześniej ktoś napisał że tylko duże gospodarstwa dostają MGR zależy co te gospodarstwa produkują bo np sadownicy którzy posiadaja po 30-40 ha sadu mogą aspirować do tych którzy posiadaja 400 ha zboża, mnie samego interesuje jak bedą wygladały nabory i jak bedzie z pieniędzmi oby wszyscy skorzystali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj