rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

Ale o jakie swoje? Bo się tak zastanawiam. O swoje to może walczyć rolnik niemiecki czy francuski bo z jego podatków masz dzisiaj dopłaty. A ty możesz tylko grzecznie prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Krótka piłka.Chcieli nas przyjąc do swojego grona, tak? nikt ich niezmuszał do podpisywania odpowiedniych traktatów, tak? więc mamy pełne prawo do walki o swoje.

Zapraszam na strajk w Szczecinie 05.12.2012 o godz. 11:00 pod OT ANR na Wałach Chrobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Ale o jakie swoje? Bo się tak zastanawiam. O swoje to może walczyć rolnik niemiecki czy francuski bo z jego podatków masz dzisiaj dopłaty. A ty możesz tylko grzecznie prosić.

z ich podatków tak?? jak kiedyś było a teraz to nawet nie opłaca się robić bo nakład przekracza zysk.a co do niemców oni to grany kraj i się nie czaja jak trzeba o swoje wlaczyc a nie jak w polsce siędzą sie boja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

to co się dzieje z polską wsią to się w głowie nie mieści. Zamiast rząd coś zrobić obnizyć paliwo paszę itp albo chociaż podnieść cenę naszych produktow to sobie jaja rabia z nas za pare groszy robic i jeszcze ten wiek emerytalny jest smieszny kto dozyje tylu lat od ciężkiej pracy.strajki jedynie tym mozna cos zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

troche obornila pod drzwi wyspać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Krótka piłka.Chcieli nas przyjąc do swojego grona, tak? nikt ich niezmuszał do podpisywania odpowiedniych traktatów, tak? więc mamy pełne prawo do walki o swoje.

Zapraszam na strajk w Szczecinie 05.12.2012 o godz. 11:00 pod OT ANR na Wałach Chrobrego.

Tak, masz rację. To UE z Niemcami na czele od 1991 roku lizali nam d*pę, żeby nas tylko przyjąć, dostosowywali swoje prawo do naszego i to dzięki naszym miliardom Euro wpłacanym do budżetu, ich rolnicy mają za co żyć. Jeżeli tak myślisz, to zejdź na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Stasieks jestes na tym forum kontestatorem. :D Ale do rzeczy. To że Polska weszła do Unii było za obopólną zgodą zarówno naszej polskiej strony jak i państw unii takie małżeństwo z rozsądku z której obie strony czerpały korzyści nadmiernie się nie kochając. ;) Obecnie jest krzyk ze strony niektórych państw że ta biurokracja za dużo przejada tworząc bzdurne przepisy i nie prowadząc do żadnego rozwoju a wręcz powoduje nadmierne obostrzenia które powodują zwijanie się rynków...

I jeszcze dwa słowa do Tomka2213 otóż takie myślenie że to "rząd" ma mi zapewnić opłacalność produkcji oraz tanie maszyny i środki do produkcji to jest myślenie z głębokiej komuny... obecnie rynki są globalne i poszczególne rządy mają baaaardzo niewiele do powiedzenia przed transnarodowymi korporacjami które rządzą rynkami ;) ...obecnie rządy są najczęsciej fasadowe i dbają tylko o własne stołki... reszta niech się broni sama... i wywalanie gnoju przed siedzibami czy to rządu czy innych urzędów jest mało celowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Tak, masz rację. To UE z Niemcami na czele od 1991 roku lizali nam d*pę, żeby nas tylko przyjąć, dostosowywali swoje prawo do naszego i to dzięki naszym miliardom Euro wpłacanym do budżetu, ich rolnicy mają za co żyć. Jeżeli tak myślisz, to zejdź na ziemię.

 

Zapytam się jak kolega @Kozulek2 w innym temacie czy brałeś coś ostatnio?

Musisz troszkę czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem tam że to POlska dyktowała warunki ale jak nie chcieli nas przyjąć to nikt ich nie zmuszał, prawda?

Dzięki że przyznałeś że pieniądze z Uni Europejskiej jednak są potrzebne do prowadzenia gospodarstwa w dzisiejszych czasach, czyli w czasach bez myślnych przepisów jakie fundują nam rządzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
To że Polska weszła do Unii było za obopólną zgodą zarówno naszej polskiej strony jak i państw unii takie małżeństwo z rozsądku z której obie strony czerpały korzyści nadmiernie się nie kochając. ;)

Tak, ale komu bardziej zależało na tym małżeństwie? Nam czy reszcie UE? Bo chyba nam bardziej. To my jesteśmy na jej utrzymaniu i rozwód będzie większą stratą dla nas niż dla niej. Dlatego Tusk z resztą nowych państw może tylko grzecznie czekać co będzie się działo. My jesteśmy obserwatorami, a przy stole siedzi tylko kilka państw i to od nich zależy nasza przyszłość a nie od Tuska. Wielu nie może się jakoś z tym pogodzić.

 

 

wolowik rząd nakłada rożne podatki na wszystko. Niby chcą ratować kraj z kryzysu ale tylko nas wykończa wkońcu

A ja zacieram ręce kiedy to zrobi. Ja na przykład widzę w tym szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

jakie szanse ?? Niech najlepiej wszystko opodatkują a ceny naszych towarow niech zostana na tym samym poziomie kto to wytrzyma chyba że ty taki kozak jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tomek: skąd wziąć kasę na oświatę, infrastrukturę, opiekę medyczną i tysiące innych dobrodziejstw socjalnych jeśli ludzie nie zapłacą podatku? To że sporo kasy jest marnowane, bogaci nie płacą lub płacą małe podatki (np fiskusowi odprowadza się kasę max od 2,5 średniej krajowej czyli jak koleś zarabia 20 tys miesięcznie to fiskusowi płaci jedynie od ok. 8,5 tys, jak zarabia 100 tys to też tylko od 8,5 tys), wiele szans na rozwój Polski jest marnowane bo wolimy z Rosją wojować niż interesy robić to inna kwestia. VAT podniesiono bo to jedyny podatek który można ściągnąć z obywatela szybko i każdy zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

tylko kto to wytrzyma małe gospodarstwa sie zbuntuja sam powoli nie wyrabiam na paliwo pasze opłaty weteryniarz itp śmieszne pieniadze placa za młeko itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mamy kapitalizm. Ten kto ma kasę ma w d*pie tych co nie mają. Nie radzisz sobie - zdychaj z głodu. Myślisz że tylko mali rolnicy mają źle? Kolega pracuje w sklepie RTV AGD. Zarabia 1500 a właściciel czwarty dom buduje. Zysk ze sklepu - 50 tys miesięcznie a ma takich sklepów 5. Trzeba było władzy Solidarności nie przekazywać i modlić się żeby na Syberię to ścierwo wysłali - miałbyś robotę, państwo dopłaciłoby w razie klęski i gitara. Teraz Kulczyk ma 3 mld to się robi wszystko żeby miał 4 mld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

taka polityka w tym państwie. I jeszcze jak dopłaty obetną będzie pięknie. dopłaty to jedyna szansa na rozwinięcie małych gospodarstw ale cóż jak nasz pan premier ma nas gdzieś zamiat negocjować wysoki budżet na lata 2014-2020 to sobie chyba jaja robi z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Negocjuje. Mamy dostać 1,5 mld euro mniej niż poprzednio. Dla małych gospodarstw jedyną szansą jest zakup ziemi która jest raz że droga a dwa jest jej ograniczona ilość. Nie ma się co oszukiwać, małe gospodarstwa nie mają przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

to co zrobia mali gospodarze bezrobocie jest i za 1200 zł miesięcznie kto normalny wyzywi rodzinę i opłaci kosmiczne opłaty. sam mam male gospodarstwo ale nie zamierzam się poddać i będę rozwijał je.za takie negocjacje to powini osobiście rolnicy podziękować panu premierowi czyli by wywieźli go na taczce

Edytowano przez Tomek2213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A kogo to obchodzi że nie masz na chleb? Chcesz ochrony od państwa to głosuj na czerwonych. U Łukaszenki bezrobocie 0, średnie pensje na poziomie 1000zł - jak na ich koszty życia to dobre wynagrodzenie, obywatel płaci tylko 23% za wodę gaz itp - reszte dopłaca państwo, przedszkole za miesiąc kosztuje 14 zł, urlop macierzyński 3 lata, wiek emerytalny 55 kobiety, 60 mężczyźni, jak masz 3 dzieci to mieszkanie od państwa dostajesz za darmo, jak jedno to za 50%. Bilans handlowy mają dodatni - więcej eksportują niż importują a u nas? A u nas ujemny.....

Albo jesteś bogaty i jest Ci dobrze albo zdychaj. KAPITALIZM a nie socjalizm mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

a co ty mi tu porównujesz inne kraje mnie obchodzi co się w polsce dzieje a nie co u innych. Z tego co mówisz to najlepiej siedzić jak mysz pod miotłą i nic nie robic

Edytowano przez Tomek2213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A kogo to obchodzi że nie masz na chleb? Chcesz ochrony od państwa to głosuj na czerwonych. U Łukaszenki bezrobocie 0, średnie pensje na poziomie 1000zł - jak na ich koszty życia to dobre wynagrodzenie, obywatel płaci tylko 23% za wodę gaz itp - reszte dopłaca państwo, przedszkole za miesiąc kosztuje 14 zł, urlop macierzyński 3 lata, wiek emerytalny 55 kobiety, 60 mężczyźni, jak masz 3 dzieci to mieszkanie od państwa dostajesz za darmo, jak jedno to za 50%. Bilans handlowy mają dodatni - więcej eksportują niż importują a u nas? A u nas ujemny.....

Albo jesteś bogaty i jest Ci dobrze albo zdychaj. KAPITALIZM a nie socjalizm mamy.

Jeżeli na Białorusi jest tak dobrze to znaczy, że Tusk nie kłamał i jesteśmy tą zieloną wyspą, krajem który jako jeden z nielicznych oparł się kryzysowi, mamy jednego z najlepszych premierów, o korupcji czytamy z książek a pieniądze są wydawane rozsądnie. Nie wspominając o świetnej służbie zdrowia czy emeryturach, wysokości średniej pensji która cały czas wzrasta.

 

a co ty mi tu porównujesz inne kraje mnie obchodzi co się w polsce dzieje a nie co u innych. Z tego co mówisz to najlepiej siedzić jak mysz pod miotłą i nic nie robic

I tak to robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

super służba zdrowia, pomysł na duża liczbe rencistów i emerytów: " nie ma pieniedzy na leczenie w szpitalach nie przyjmujemy" kapitalizm kapitalizmem ale chyba są jakieś granice, szkoda ze nie ma jakiejs parti która ma jakis wpływ na rolnictwo jest PIS który niby cos chce ugrac ale oni nie maja wpływu na nic bo maszynka do głosowania działa sprawnie strajki to może by pomogły... a bedzie tak Tu2sk 1wywalczy doplaty takie jak byly i ogłosi wielki sukces. Mysle ze wszystko zaczeło sie od "Nocnej zmiany" mimo że Polska rozwijala sie nadspodziewanie dobrze obalono rzad Olszewskiego( można obejrzec to na youtube "nocna zmiana")) Solidarnosc była dobra organizacja tylko znalezli sie tam nieodpowiedni ludzie,) i pózniej juz komuchy mogli rozkradac majatek Polski i rozkradaja dalej, dlatego tak cieżko sie żyje w tej Polsce, tak trudno o prace, dziwne ze w innych krajach poszukuja pracowników w czasie kryzysu Hiszpania włochy a u nas... maja nas za nic, ciemny lud któremu można wcisnąć wszystko, no i niby wiekszosc daje sie nabierac w cuda

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeżeli na Białorusi jest tak dobrze to znaczy, że Tusk nie kłamał i jesteśmy tą zieloną wyspą, krajem który jako jeden z nielicznych oparł się kryzysowi, mamy jednego z najlepszych premierów, o korupcji czytamy z książek a pieniądze są wydawane rozsądnie. Nie wspominając o świetnej służbie zdrowia czy emeryturach, wysokości średniej pensji która cały czas wzrasta.

 

 

 

 

Nie napisałem czy jest dobrze czy nie. Napisałem kilka faktów i sam sobie oceń czy byś chciał tak mieć czy lepiej że jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Faktów? Byłeś i widziałeś to na własne oczy? Czy przeczytałeś w tamtejszych gazetach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj