rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ChiquitaB    754

to zwracam honory źródło moje się orżnęło na hektarach

Aha chciałem Cię jedynie poprawić w tym wypłacaniem kasy dla MR, to jest w co najmniej dwóch ratach, więc może być również raz w roku przez 5 lat

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tak wiem o tym, napisałem w poście powyżej, że to nie są moje założenia... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Fragment założeń PROW 2014-2020

"Druga forma pomocy, co do zasady przypomina nieco rentę strukturalną, której po roku 2013 projekt reformy nie przewiduje. Drobni rolnicy, którzy nie będą zainteresowani dalszym prowadzeniem gospodarstwa rolnego, będą mogli je przekazać na rzecz innego rolnika,

w zamian za co, otrzymają specjalną płatność, która będzie wypłacana na poziomie 120 % kwoty zryczałtowanych dopłat obszarowych dla małych gospodarstw. Płatność taka, wypłacana będzie od momentu przekazania gospodarstwa, aż do końca 2020 roku"

O co chodzi z tą zryczłtowaną dopłatą obszarową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ok 600 € dla gospodarstw poniżej 6ha wypłacane bez składania wniosku o dopłaty ( i bez kontrolowania gospodarstwa ) :) i bez znaczenia czy sie ma 1 czy 6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Generalnie możemy zapomnieć o jakiś dużych pieniądzach. Van Rompuy proponuje 19% cięć w II filarze.

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/rolnicy-traca-5-6-proc-doplat,40071,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

ok 600 € dla gospodarstw poniżej 6ha wypłacane bez składania wniosku o dopłaty ( i bez kontrolowania gospodarstwa ) :) i bez znaczenia czy sie ma 1 czy 6 ha

Czyli będzie jak zawsze. Ojciec przepisuje na syna/córkę. On pobiera co rok 600 Euro, nowy rolnik dopłaty a ziemia i tak nie zmienia posiadacza. Genialny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

ok 600 € dla gospodarstw poniżej 6ha wypłacane bez składania wniosku o dopłaty ( i bez kontrolowania gospodarstwa ) :) i bez znaczenia czy sie ma 1 czy 6 ha

 

Skąd masz takie info że ok 600euro?

i co to jest 600euro na rok

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

dziś w radiu podawali że Tusk zadeklarował że nie będzie się starał w nowym programie na pieniądze na modernizacje gospodarstw rolnych w zamian za co będą pieniądze na infrastrukturę :( porażka dziękuje panie premierze rozliczymy się przy wyborach -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Wiedziałem że Tusk ma nas gdzieś ale minister rolnictwa jest chyba oderwany od rzeczywistości http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Grupa-Wyszehradzka-o-przyszlosci-WPR

Jestem ciekaw jak PSL będzie się tłumaczyć z tej wielkiej porażki.

" Wyrównanie dopłąt" dobre sobie, jak będą na podobnym poziomie co teraz to będzie sukces a według prezydenta Unii Eurpejskiej na drugi filar mają być cięcia w wysokości 19%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Na co liczyliście przecież żaden polityk czy człowiek z Polski nie wpłynie na UE... O podziale pieniędzy decydują ci co najwięcej dają a nie ci co najwięcej chcą... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Ale jaką jest sprawiedliwością że Niemcy i Francja pomimo tego ,że ciągniki same nowe , wielkie gospodarstwa itd . to dostają więcej od Polaków ?Chyba UE miała dążyć do zjednoczenia i zrównania Europy ? Oni sobie i bez dopłat już teraz poradzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

@Danield ale chyba nie chodzi o to w zjednoczonej Europie, Polska od 1945 istniała w całkiem innym systemie miedzy inymi dzięki Wielkiej Brytani która teraz tak chce ciąć wydatki, wchodząc do Unii każdy Polak miał nadzieję dogonić kraje Europy zachodniej. Straszne jest to że premier razem z PSL-em nawet o rolników nie zawalczył tylko od razu odaje pole w negocjacjach. Nikt nie mówi że jesteśmy liderami Europy (oprócz premiera według niego byliśmy- pamiętasz przez pięć lat byliśmy zieloną wyspą do teraz, trochę ta zieleń blednie) ale według traktatów które podpisaliśmy no i sama nazwa-Unia Europiejsak- wskazuje że powiniśmy być równi a na razie równo obcinają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie i czemu sie denerwujecie kiedyś nie było dopłat i ludzie pracowali w polu i jakoś żyli wiem że powiecie iż realia były inne mianowicie ceny sprzętu ON czy ŚOR. Teraz jest wielkie HALO bo nam chcą obniżyć kwotę dofinansowań na MR jeszcze nie jest zatwierdzony budżet UE na lata 2013/20 a wy juz skórę na niedźwiedziu dzielicie jak będą dawali jakieś pieniądze to podziękować trzeba że cos tam dają dla wielu rolników którzy nie mają tych 50 ha to może i będzie dużo ale co to jest jak ktoś ma te 100 czy więcej ha; poza tym dopłaty te powinni dostawać ludzie jedynie z kwalifikacjami które określane by były jakimś testem czy innym rodzajem sprawdzenia wiedzy i umiejętności a nie jak juz pisaliście mieszczuchy z kasą albo ci z Wiejskiej którzy kupowali za bezcen ziemię z ARR i tylko figurują jako "rolnicy" a o pracy wiedza tyle co obejrzeli w TV. Wybrałem sie na studia by mieć jakieś szersze perspektywy rozwoju rolnictwa a nie patrzeć na nie przez pryzmat 10 świń czy 5 ogonów które dostał po tatusiu i więcej nie ma pojęcia o innym świecie. Nowoczesny rolnik nie tylko powinien znać sie na rolnictwie ale tez potrafić winien walczyć o swoje a nie tylko przytakiwać i mówić ma racje a potem idzie do domu i myśli "a po cholerę mi sie w to pakować" albo "co On z tego będzie miał''. Przyszłość polskiego rolnictwa nie jest oparta jedynie na pieniądzach z UE są pomocne ale czy do końca??? Mając głowę na karku troche oleju w głowie i checi do pracy można wiele zdziałać nie tylko dla siebie ale też dla innych którym brakuje odwagi może wiedzy i umiejętności do tego by walczyć o swoje. Przypomnę tu postać kontrowersyjną ale skuteczną w działaniu a mianowicie śp. Andrzeja Leppera który walczył o rolników o ich dobro nie bał się wysypać zboża na tory czy palic opon by zwrócić uwagę na problemy polskiej wsi sam był rolnikiem który wiedział co to praca w polu i rzeczy z tym związane to za jego rządów przyznano zwrot podatku akcyzowego na ON dla rolników może to nie jest wiele ale co zrobili jego następcy na stanowisku ministra rolnictwa otóż prawie nic stagnacja i nabijanie swojej kiesy. ŻAL. Wracając do tematu dopłat to dowiedziałem się iż większe środki przeznaczane będą dla tych którzy zajmować się ekologią i różnymi rzeczami z nią związanymi. Grube pieniądze przeznaczone mają być na turystykę na obszarach wiejskich choć zależy kto co przez to rozumie:D

Edytowano przez piomal1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

kolego pimal zacznijmy od tego gdyby nie dopłaty nawet byś nie pomyślał zostać na wsi, a gdy dopłat nie było to w mojej okolicy ziemia była za hektar po 100-200 zł i nikt tego nie chciał a ci co mieli po te 100-200ha to nie stał na zagrodach nowy sprzęt tylko powykupywane z likwidowanych pegeerów ursusy i bizony dlaczego upadł ursus bizon nie dlatego że technologia za słaba za dobrą cenę i tak by poszły tylko brak zapotrzebowania brak rozwoju polskiej wsi więc nie pisz mi że bez dopłat da się rade bo się nie da a jak już się komuś da to z niewielkim zyskiem ale na pewno nie kupi nowego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A sprzęt kupi zachodni bo polskiego nie ma i zadłuży się w zagranicznym banku bo polskiego nie ma. Idealnym rynkiem zbytu jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dopłaty te powinni dostawać ludzie jedynie z kwalifikacjami które określane by były jakimś testem czy innym rodzajem sprawdzenia wiedzy i umiejętności a nie jak juz pisaliście mieszczuchy z kasą

 

Większej bzdury nie słyszałem, a Ty jako pierwszy może poniósłbyś klęskę i spadł na białą listę za sprawą mieszczuchów doktorów, profesorów itd. którzy posiadają obszerną wiedzę rolniczą, lub dla 300tys. bez trudu zdobyli by ją w przeciągu góra 1m-ca. A tych którzy by w ogóle nie zdali egzaminu było by tyle procent, ile dzisiaj odpada z powodu błędów w wniosku.

 

Jak jesteś na studiach i wiesz (o ile w ogóle wiesz z pamięci) jak wykryć celulozę, czy znasz książkową definicję jakiś pierdół, to myślisz że jesteś rolnik oh ah równający się z hodowcami czy plantatorami bez wykształcenia w dziedzinie, ale o wieloletnim doświadczeniu? Nie kpij.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale jaką jest sprawiedliwością że Niemcy i Francja pomimo tego ,że ciągniki same nowe , wielkie gospodarstwa itd . to dostają więcej od Polaków ?Chyba UE miała dążyć do zjednoczenia i zrównania Europy ? Oni sobie i bez dopłat już teraz poradzą .

Jeżeli przystępując do UE wierzyłeś w te hasła to gratuluję naiwności. Jak chcesz, mogę Ci zaoferować lokatę w złoto. Roczny zysk to 20%. Nie ma czegoś takiego jak zjednoczenie, solidarność itp. bo w polityce nie ma sentymentów. Merkel czy Holland mają gdzieś to, czy polscy rolnicy dostaną dopłaty. Najpierw muszą dostać ich a jak coś zostanie, to wtedy dostanie reszta. Nie po to wpłacają lwią część pieniędzy do budżetu UE aby nic na tym nie zarobić. A Tusk to co najwyżej może machać szabelką, tak aby pokazali go w wieczornych wiadomościach jako ważną persone na unijnym szczycie i obywatele nie zarzucali mu, że nic nie robił,

 

kolego pimal zacznijmy od tego gdyby nie dopłaty nawet byś nie pomyślał zostać na wsi, a gdy dopłat nie było to w mojej okolicy ziemia była za hektar po 100-200 zł i nikt tego nie chciał a ci co mieli po te 100-200ha to nie stał na zagrodach nowy sprzęt tylko powykupywane z likwidowanych pegeerów ursusy i bizony dlaczego upadł ursus bizon nie dlatego że technologia za słaba za dobrą cenę i tak by poszły tylko brak zapotrzebowania brak rozwoju polskiej wsi więc nie pisz mi że bez dopłat da się rade bo się nie da a jak już się komuś da to z niewielkim zyskiem ale na pewno nie kupi nowego sprzętu.

Brak dopłat ładnie oddzieliłby rolników z głową od tych zwykłych roboli którzy gospodarstwo traktują jako miejsce pracy a nie firmę. Zaorać, posiać i wziąć dopłaty potrafi każdy, kto umie już czytać i się podpisać. A jak i tego nie potrafi to wystarczy komuś zapłacić i zrobi to za nas. Ale już dobrze sprzedać uzyskany zbiór to nie każdy potrafi. Niestety, ale dla wielu to jeszcze czarna magia i oczywiście zmowa Żydów z Tuskiem aby wykończyć polskiego chłopa.

 

Przypomnę tu postać kontrowersyjną ale skuteczną w działaniu a mianowicie śp. Andrzeja Leppera który walczył o rolników o ich dobro nie bał się wysypać zboża na tory czy palic opon by zwrócić uwagę na problemy polskiej wsi sam był rolnikiem który wiedział co to praca w polu i rzeczy z tym związane to za jego rządów przyznano zwrot podatku akcyzowego na ON dla rolników może to nie jest wiele ale co zrobili jego następcy na stanowisku ministra rolnictwa otóż prawie nic stagnacja i nabijanie swojej kiesy.

Widzę, że te studia dużo Ci nie dadzą. Samoobrona była i jest partią populistyczną a one charakteryzują się tym, że zawsze dają i wszystkim. Poczytaj sobie o krajach ameryki łacińskiej i ich bankructwach. Zobaczysz, że taki model rządzenia długo się nie jest wstanie utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Do unii weszliśmy tylko po to aby zachodowi łatwiej było upchnąć swój sprzęt i żeby zarobić na kredytach. Maszyny rolnicze, sprzęt do budowy infrastruktury - tego było najwięcej a czyjej produkcji?

Ogólnie nędza w kraju, umowy śmieciowe, nawet hipotecznego na mieszkanie nikt nie dostanie bo nie ma roboty normalnej. Jeśli jest ktoś mądry na tym forum to proponuję się zapoznac z treścią: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/moj-sasiad-milioner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Zmieszaliście mnie z błotem muszę przyznać szczególnie damianzbr ale ok rozumiem to a co do doświadczenia to wybaczcie panowie ale może iż nie mam 40 lat ale pewne doświadczenie już mam a tych jak to określiliście pierdół to z teorii nie zrozumiecie bo bez praktyki to nawet dziecko się na nocnik nie nauczy tak wiec może macje rcje z tymi dopłatami ale sami powiedzcie czy nie jest tak że im więcej dopłat tym więcej z nas ciągną kasy w rożnych formach. stasiek troche interesuję sie politologią i historia wiec wiem że ten system nie jest ok ale zauważ też że nic lepszego jak tzw. ''kiełbasa wyborcza'' nie wymyślili jak do tej pory i cała polityka opiera się na obietnicach i późniejszym ich wycofywaniu bo "się nie da czegoś wykonać" ale Polska wiele skorzystała na wstąpieniu do UE nie tylko patrząc na sferę rolno-spożywczą ale też na inne ale to juz inny temat. Popieram dopłaty mimo wszystko i jeśli dożyję końca studiów to składam na MR i PROW niech i ja coś mam od tej Unii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polskim rolnikom nalezą się wyższe dopłaty zrównanie z innymi krajami takie jest prawo europejskie nawet komisja europejska nie ma do tego zastrzezen, ale premierowi na tym nie zależy bo to sie rolnikowi należy a on woli ta kase dzielic... możliwe ze beda dopłaty niższe niz dotychcasz bo jakis polityk negocjujacy powiedział ze nie bedzie weta jak obniża. dac tyle samo kazdemu krajowi i git(ciekawe jak te niemcy biedoki beda gospodarzyc beda sie zastanawiac co kupic za dopłaty saletre czy npk jak dostana te 200euro a tak to mieli kase na wszystko) ale tu widze bardziej liczy sie ciepla posadka dla premiera a rolnika jak najbardziej obciazyc moze jeszcze jakis podatek od wzbogacenia wprowadzi by zyło sie lepiej, to jest jakis antypolski rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

moim zdaniem to i tak Unia zrobi jak bedzie chciała, Francja stawia na duze dofinansowania dla rolnictwa a Tusk to może chciec a co dostanie to juz nie w jego interesie, myślał ze zauroczy Merkel swoim "szczerym" spojrzeniem i lisim futerkiem ale nie jest tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

wielka brytania chce oszczednosci w krajach bogatych, moglibysmy sie starac ale po co kolejna kleska tego chorego rzadu jesli bedziemy dostawac tyle co teraz to bedzie "dobrze" przy takim rzadzie który ma nas za nic, no ale koszty z kazdym dniem rosna wiec bedziemy mało konkurencyjni ciekawo jak bedzie wygloało polskie rolnictwo gdy zboża wróca do cen sprzed lat bedziemy dokładac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyyy    1

Unia ma nas gdzieś, a wy mysleliscie ze jest inaczej?

A Tusk ?Przeciez każdy myslący człowiek nie zagłosował i nie zagłosuje na tego mato.a, i prosze mnie tu nie obrzucać błotem bo na palacach jednej ręki moge wyliczyć plusy jego premierowania dla Polski. Minusy moge pisać a do rana, ale myśle że i tak nie zdąze. Głosujcie dalej na niego, będzie coraz lepiej, nie tylko z polskim rolncitwem ale i z polskim państwem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie po co te spory. Jeszcze budżetu nowego nie ma a wy juz dzielicie. Z tego co słyszałem wspólna polityke rolna ominą największe cięcia. Cięcia dotyczą właśnie infrastruktury oraz największe innych części budzetu odpowiedzialne za finansowanie samej uni oraz np programy naukowe z których polska niewiele korzysta. Mysle, że nawet jak dostaniemy tyle co w poprzednim budżecie to i tak trzeba tylko tą kase wykorzystać. Pozatym gra toczy się jeszce o takie szczególy jak wysokośc wkładu własnego i vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Macie problemy rząd naczele z tuskiem robi nas rolników jak chce a my nic nie poradzimy.Strajki to może jedynie pomóc. trzeba walczyć o swoje a nie siedzieć i narzekać.W polsce jest dużo rolników zjednoczyć się i powalczyć o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj