Zaloguj się, aby obserwować  
Alio

Dziwny Amazone D8

Polecane posty

Alio    116

Witam

Jestem w trakcie kupowania siewnika i wybór padł na D8 właśnie. Oglądałem już co najmniej 8 i bywają w różnym stanie, przeważnie nie najciekawszym. Szukam siewnika z nowszymi zagarniaczmi i nowszą skrzynią (żółw/zając) ze ścieżkami i chętnie z podestami. Oglądałem wiele i albo mają strasznie mocno zużyte redlice, albo są malowane czy spawane.

Trafiłem jeden, który mi się bardzo podoba ale jednoczśnie boję się go kupić. Nie dysponuję fotkami więc go opiszę.

Po połysku farby widać, że siewnik nie jest najnowszy. prawdopodobnie początek ich produkcji (kiedy?). Ale stan lakieru idealny. Malowanie rozpoznałbym na pewno i nie ma śladu malowania. Praktycznie ani plamki rdzy czy obitej farby. Stan redlic niemal idealny, żadnego widocznego zużycia, żadnych luzów, skrzywień, ba! nawet braków lakieru poza wytartymi spodami redlic. Stoi u rolnika w garażu, nieco przykurzony, bo w tym samym garażu robiona jest pasza. Co do stanu technicznego żadnych zastrzeżeń, znaczniki proste, nie spawane. Zgarniacze już nowego typu w super stanie. Scieżki są. Wg zapewnień właściciela siewnik sprowadzony 2 lata temu przez jego syna z Austrii, gdzie miał od nowości pracować w małym gospodarstwie i sprzedany z powodu wieku gospodarza (kasował gospodarstwo). Sądzść po stanie jestem w to skłonny uwierzyć.

Teraz minusy.

1. Chciałem kupić D8 z nowszym typem przekładni. Tu niestety jest ta starsza jak w D7 bez żółwia/zająca. Czy stanowi to jakieś poważniejsze ograniczenie? Czy te nowsze w jakiś sposób pracują lepiej? Siewnik bedzie siał zboża i rzepak.

2. Znaczniki są niestety zmieniane mechanicznie. Jak taki zmieniacz się sprawuje? Używał ktoś takiego? Jest awaryjny?

3. brak znaczników przedwschodowych i podestów, ale to mógłbym przeżyć.

4. Pierwszy raz spotkałem w tym siewniku rynnę do próby kręconej jednoczęściową, przez całą długość siewnika. Występowały takie?

5. Napisy na siewniku są w formie naklejek, ale nigdzie nie jest napisane, że to D8. Jedynie Amazone specjal S. Też nigdzie takich nie spotkałem Na tabliczce znamionowej jest oczywiście D8. Tabliczka wygląda na oryginalną, nie ruszaną.

6. Występuje niewielki luz na kole z lewej strony ale praktycznie we wszystkich które oglądałem taki był. czy to normalne?

 

Dodam, że u mnie póki co siewnik ten nie będzie zbyt ciężko pracował. Obsiewam rocznie raptem 25 ha w tym 5-7 ha rzepaku.

Doradźcie jak to jest z tymi skrzyniami, znacznikami mechanicznymi i resztą? Czy pokusić się na ten, starszy ale wcale nie wypracowany siewnik czy szukać coś nowszego?

Bardzo proszę o wszelkie komentarze, uwagi i porady.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

ja w swoim starym d7 też miałem rynnę do próby kręconej całościową znaczniki też były mechaniczne i nie mogłem na nie narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Nie wiem jak powinna być skrzynia w d8, ale w moim D7, nie było żadnej wajchy żółw zając do zmiany prędkości kołeczków wysiewających. Aby zmienić prędkość z szybkiej na wolną i odwrotnie wystarczyło odkręcić małą osłonę z boku przekładni w której znajdowały się tryby, i odwrócić jednego tych trybów. Bardzo prosto i szybko to się robiło. Do rzepaku potrzebne są małe wolne obroty do zbóż szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam ja mam D7special2 rynne do pruby kreconej mam ciagła wygodne. znaczniki sa mechaniczne i bardzo wygodnie sie je przezyca bo dzała to na zasadze przeciw wagi jednego na drugi. I nie siejesz 100ha wiec chyba ten siewnik cie zadowoli i bedze na dozywociu u ciebie skoro mowisz ze nie jest wygełdany :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Roku produkcji nie jestem w stanie określić. Nie ma na tabliczce. Szerokość 3 m. Cena po dobrych negocjacjach powinna być w okolicach 10 tys. Boję się głownie tych mechanicznych zmieniaczy znaczników ale jak piszecie nie są najgorsze. Czy one przy podnisieniu siewnika oba podnoszą się do góry czy tylko częściowo? A jak z tą skrzynią? Czy bez tego przełącznika żółw/ zając da się radę precyzyjnie ustawić dawkę rzepaku? Np 3kg/ ha przy wszystkich lejach? (tak jestem w stanie ustawić na moim 30-letnim poznaniaku)

Zapomniałem dopisać że ta Amazonka ma 29 lejów czyli max ile można.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę wysoka, ale jak stan bd. to ok. Co do skrzyni to jak chcesz to ustawisz nawet 2 kg. A znaczniki jak ci się popsują albo znudzi przekładanie, zawsze zdążysz zrobić na siłowniki. Ja mam D7 standard od 7 lat i jestem zadowolony, też jest 29 rurek. Za mój dałem w tedy 3500 zł. W zeszłym roku połączyłem go z agregatem grano i wyszedł idealny zestaw. Znaczników już nie używam, idealnie się sieje. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Do rzepaku w D7 rozdziela się kołeczki wysiewające, które są połączone takim małym bolczykiem. Wtedy się obracają tylko małe kołeczki z małymi ząbkami, i ustawienie 3kg/ha nie stanowi problemu. Co do znaczników, to przy odrobinie czasu możesz spokojnie zrobić sobie hydrauliczne przerzucanie. Mały siłownik dwustronnego działania, dwa węże po rozdzielacz do ciągnika i działa.

Edytowano przez darek195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Czyli chyba jutro zadzwonię i zamówię ten siewnik. Czy cena wysoka? nie wydaje mi się. Troszkę się ostatnio orientowałem i ceny się zawierają o 8-9 tys za mocno wyeksploatowane do nawet 15 tys za coś co widać, że trochę siało. Jak się ustawia do rzepaku to już się zorientowałem.

Mam pytanko do Kolegi 10540zetorek2002. Czy przy tylu rurkach nie ma tendencji do zapychania się resztkami pożniwnymi?

Co do znaczników to już nawet na allegro znalazłem kompletny,hydrauliczny za ok 600 zł. Ale czy inwestować jak mechaniczny by działał?

Dzięki koledzy za pomoc ale jak ktoś może wnieśc jeszcze coś do tematu to proszę. Chętnie poczytam.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj