kali828

przestawienie siewnika

Polecane posty

kali828    15

mam pytanie do uzytkownikow siewnikow ile czasu zajmuje wam przestawienie siewnika z wysiewu drobnych nasion na np lubin czy zboza

ktory siewnik jak najmniej pracochlonny w tej pracy

zastanawiam sie nad zakupem nowego ,,,,uzywanego,,,, siewnika mam na oku Hassia DLV 250/21 albo isarie Nordsten ktory z wymienionych siewnikow najszybciej przestawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

u nas w amazone d7 25 junior ma dwie skrzynie. Jedna jest od 1 do 7 czy tam 8. A druga 0-100. Nic w w skrzynii nie przestawiasz jak w poznaniaku. ustawiasz dane parametry dla danego zboża czy innego i siejesz. Cena mojego siewnika około 5 lat temu 4500zł. Wadą siewnika był kapeć na kole. Dętka pasowała od poznaniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba20    0

poaiadam pottingera vitasem 300 z wysiewem gornym i dolnym. Gorny sluzy do wysiewu drobnych nasion (sieje nim rzepak) dolny do gruboziarnistych ( sieje nim pszenice) przestawienie polega na zamienieniu dwoch kól zebatych, pierscienia i zabieraka oraz założenia nakładek redukcyjnych na kazdy z aparatow wysiewajcych, no i oczywiscie przestawieniu dzwigni na bezstopniowej skrzyni. Ogolnie brzmi to moze skoplikowanie ale trwa jakies 15 min gdy wie sie jak to zrobic tzn po przeczytanu instrukcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

czyli nie jest tak strasznie jak sie zapowiadalo

wydaje mi sie ze w Nordstennie zakladalo sie jakies koleczki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba20    0

a no nie jest:) znajomy posiada ta Nordstennie 4 metrowa ale nie mam pojecia jak to sie tam robi. jak go spotkam to zapytam sie co i jak;) a sieje nim takze tak jak ja pszenice i rzepak i nie slyszalem zeby na niego narzekal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Kongskilde Demeter Classic zajmuje mi góra 3 minuty obojętnie jakie ziarno nie licząc próby kręconej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Z tych co ja najczęściej sprzedaję to najłatwiej na drobnonasienne przestawia się chyba hassię dkl lub nowsza nazwa demeter clasic w amazone też nie ma problemu nordsten to zakłada się na zębatki wysiewające specjalne wkładki,założenie bez problemu gorzej w drugą stronę, accord trzeba odwrócić trybik na wolne obr i ustawić odpowiednie nastawienie na skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba20    0

posiadalem takze hassie dk300 i nie powiem sposob jego przestawienia jest bardzo prosty. jednak pierweszego roku siania ta maszyna zrobilem nia jedynie 4 ha rzepaku i reszte sialem starym poznaniakeim( na szczescie nie zdazylem go sprzedac). wysialem wtedy nasiona ktore mialy wystarczyc na 15 ha, mimo ze przeprowadzilem kilkakrotnie probe krecona, na polu sial jak chcial :o wina byla po stronie zużytych aparatow wysiewajacych. Sprzedalem go jak tylko kupilem pottingera i jestem z tego ruchu barzo zadowolony:)

choc moja opinia nie musi charakteryzowac wszystkich siewnikow hassi, moja byla w kiepskim stanie i takich radze unikac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba20    0

musisz sprawdzic czy po ustawieniu dna skrzyni na 0 pod ktoryms z aparatow nie ma za duzej przestrzeni. w takim polozeniu rolka wysiewajaca powinna byc idealnie dopasowana. moze byc tez tak ze te dno pod rolka bedzie wytarte. tak bylo u mnie a rzepak plynal tamtedy jak woda podczas jazdy po polu :blink: nie mialem pomyslu na naprawe tego poza wymiana calosci wiec odpuscilem. sialem nim pszenice w ktorej ustawiona dawka wychodzila dosc rowno a rzepak poznaniakem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

hassia dp 200

robiona proba ustawiona 180 kg po zasianiu 0,5 ha kontrola skrzyni praktycznie nic nie ubylo zmiana ustawien na oko skala cos kolo 2.0 jeczmien jary widocznie sie odznacza gdzie byl siany gesciej i na probe przejechalem z jedej strony 2 razy

gdZie jest blad proba robiona 25 obrt kolem na probie wychodzi wynik odpowiedni a faktycznie w polu za malo wysiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

sorry to pewnie będzie głupia wypowiedź ale konny siewnik (mam z 76') się przestawia najszybciej patrząc na niego z lewej strony z tyłu po lewej jest przekładnia otwieram osłonę i jest tam taka nieduża wajcha którą trzyma śruba odkręcam ją ręcznie walę z kopa w górę zakręcam śrubkę i mam wysiew górny czyli ten do łubinu itd - myśle że zajmuje mi to około 2-3 min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john6810    0

Może ktos sie wypowiedzieć jak sie spisują nakładki montowane w siewniku pottinger vitasem do wysiewu górnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

hassia dp nadal problem  proba zrobiona wynik 200kg nadal na pou za malo wysiewa siewnik w pelni mechaniczny kolo napendowe lancuch przekladnia 2 kola zebate nie co sie popsuc gdzie szukac jedyne sensowne rozwiazanie to jest urwany klinek na kola napendowym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HemHszałk    0
Dnia 15.01.2012 o 22:30, jaco512 napisał:

Jak przestawia się Fionę na rzepak? Typ D56.

Masz jeszcze ten siewnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HemHszałk    0
9 godzin temu, jaco512 napisał:

Sprzedałem 3 lata temu

Szkoda, podasz fb? Łatwiej się kontaktować. Mam parę pytań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj