uBiskupa

Holmere, Ropa

Polecane posty

uBiskupa    0

Witam.

Chciałbym poznac wasza opinie na temat tych kombajnów ich uzytkowania, awaryjnosci, zalet itp. Przymierzam sie do kupna ktoregos z nich aby swiadczyc usługi, jak wam sie wydaje czy to jest dobry pomysł, czy bedzie zapotrzebowanie na tego typu usługi, wydaje mi sie że coraz wiecej plantatorów woli wynajc taki kombajn niz meczyc sie samemu. Czekam na wasze spostrzezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

Po pierwsze ile masz hektarów do kopania unie był na wiosce Holmere i mówił żeby sie opłacał robić taki czymś to 1000 hektarów trzeba wykopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uBiskupa    0

jestem z dolnosląskiego, z tym 1000ha to chyba lekkie przegięcie, wydaje mi sie że jak bym kopał rocznie 200 do 300ha byłoby dobrze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

u nas właściciel Ropy wspominał żeby ją odrobić, musiał by wykopać na usługach po 1000ha rocznie, wtedy zwróci mu się w ciągu 3 lat


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uBiskupa    0

Własnie ,,zeby ja odrobic w ciagu 3 lat'' czyli to jest bardzo krotko, gdyby kazdy biznes tak szybko sie zwracał i przynosił przychod byloby super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no ja bym nie powiedzial ze malo -ja stollem swiadcze uslugi i mi sie dwa razy w sezonie zwraca tongue.gif

no ale chyba bedzie na sprzedanie biggrin.gif


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

wlasnie, w tym roku oglądalem prace holmera to poprostu bez komentarza tongue.gif

pewnie efektem jego pracy byla wina operatora.

w cukrowni Glinojeck musieli czyszczarce nagle zmienic kurs bo rolnikom sie pryzmy grzały biggrin.gif


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrismo    0

Roamawiałem z gościem z pod Janowa Lubelskiego ma dwa Holmery jednego starszego z czarną kabiną a drugiego nowszgo Terra Dos. Bardzo je sobie chwalił. Oczywiscie oba sprowadzone z zagranicy. Nie wiem ile kopie rocznie, ale po kwocie jaką operował za swoje zbiory to wynika że oddaje kilka tyś ton. Jako ciekawostkę powiedział, że sprzedano w tym roku w kraju tylko jedną nową ROPĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak się skład, że u mnie w tamtym roku kopał ten gościu z pod Janowa co o nim mówisz i fakt kombajniki laleczki,j eden trochę starszy i liście rozrzuca na boki po sieczkarni, drugi nowszy bierze je pod spód i liści nie ma wcale na polu ;) W tym roku kopali u mnie ROPĄ kolesie z Łukowej i powiem wam , że Ropa to też świetna maszyna, szczególnie na długie pola bo zaj... zbiornik i nie ma problemu z tym że może się nie zmieścić buraków w drodze do pryzmy. A to jak kopie kombajn to jednak zależy od wielu warunków, jego stanu technicznego, umiejętności operatora, pola, samych buraków... Ale ogólnie uważam ,że Ropa to kombajn na większe areały, A Holmer to taki kompaktowy kombajnik na mniejsze pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

W sumie nie wiem czy teraz się opłaca taki kombajn kupic. Jestem z dolnośląskiego i niby coraz więcej jest rolników którzy najmują kombajn, ale jeszcze więcej myśli o zrezygnowaniu z uprawy buraka, zresztą Polska ma zdaje się jakieś ograniczenia z UE i z roku na rok buraków ma byc sianych mniej. Dodatkowo nawet spora konkurencja jest przynajmniej w moich stronach, Holmer Ropa do wyboru, także chyba musiałbyś miec ugadane z właścicielami większych areałów, wtedy to można pomyślec. No i jeszcze oprócz ciebie jednego albo i dwóch operatorów żeby maszyna chodziła ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Witam.

Chciałbym poznac wasza opinie na temat tych kombajnów ich uzytkowania, awaryjnosci, zalet itp. Przymierzam sie do kupna ktoregos z nich aby swiadczyc usługi, jak wam sie wydaje czy to jest dobry pomysł, czy bedzie zapotrzebowanie na tego typu usługi, wydaje mi sie że coraz wiecej plantatorów woli wynajc taki kombajn niz meczyc sie samemu. Czekam na wasze spostrzezenia.

 

 

 

w tym roku facet kopał nam buraki Holmerem jak na mój gust to fajna maszyna tyle że nie cza chodzić z ogławiaczem po polu i kopać jakąś tam kopaczką albo rydlem czy jakoś tak jak to było dawniej tato mi opowiadał roboty od za...... a tu maszynka wpada na pole i dawaj tylko traktorem podjerzdżasz jak we żniwa podoba mi sie taka robota hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Masey w tym roku twój wujek kopał Holmerem u mojego brata pod Hrubieszowem, ja dla odmiany skorzystałem z Ropy, kopal u mnie w okolicy jeszcze jeden gościu też Holmerem spod Łukowej, ale nie bardzo bo trochę buraki gubił i nie bardzo miał klienta. A kombajniki twojego wuja i ci z Ropy to naprawdę zaj.. kopią. Mam tu jeszcze kilka Holmerów w okolicy, ale ci kopią najlepiej zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Polska ma zdaje się jakieś ograniczenia z UE i z roku na rok buraków ma byc sianych mniej.

bez przesady bedzie jeszcze jedna obnizka limitu tj. o 25% ;) w 2009 roku i to wszystko, natomiast niewiadomo jaka bedzie w przyszlosci cena, nawet nie wiadomo jak mniej wiecej sie moze zachowywac.

 

Zastanawia mnie dlaczego ten temat jest wciaz nie w tym dziale co powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ropa2010    0

Witam.

Chciałbym poznac wasza opinie na temat tych kombajnów ich uzytkowania, awaryjnosci, zalet itp. Przymierzam sie do kupna ktoregos z nich aby swiadczyc usługi, jak wam sie wydaje czy to jest dobry pomysł, czy bedzie zapotrzebowanie na tego typu usługi, wydaje mi sie że coraz wiecej plantatorów woli wynajc taki kombajn niz meczyc sie samemu. Czekam na wasze spostrzezenia.

 

ja mam ropę i jestem z niej zadowolony jest mało awaryjna co roku kopię 400ha buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk373    0

Ja jestem z pod Hrubieszowa z gminy Uchanie mam 12ha buraka, Od 6 lat wynajmuje HOLMERA z Chełma, ten rok zaś u mnie ROPA była pana Kusza z Wierzbicy elegancki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Koledzy a orientuje się ktoś ile właściciele płacą operatorowi Holmera bądź Ropy ? i czy stawka jest z ha czy z godziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj