tomasz65896

Massey Ferguson czy Fendt

Polecane posty

tomasz65896    25

potrzebna mi informacja, który z tych ciągników jest lepszy i oszczędniejszy Massey Ferguson 5475 lub 5480 czy FENDT 716 Vario oraz cenę tych ciągników. Z góry dziękuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOGI93    0

Witam ja również miałem podobny problem z wyborem pomiędzy MF 5470 a Fendt 312 vario i kupiłem fendta. Jednak mam 2 MF i jestem z nich zadowolony. Jeśli kierować się spalaniem podobno Fendty mniej palą, ale jeśli ceną no to wiadomo ile chcą za Fendty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel0792    0

jako głowny czy pomocniczy z turem czy bez?? jak masz kasę wziąłbym fendta.. ale MF też nie jest zły. Podaj więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjiomek    0

będzie duża różnica w cenie, ja do 716 Vario to brałbym pod uwage serie 6400 czyli model 6480 lub 6485 chyba ze serie 7400, Fendt jest wygodniejszy w obsłudze dla operatora, ale MF to solidny ciągnik i napewno nie będziesz żałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

jako głowny czy pomocniczy z turem czy bez?? jak masz kasę wziąłbym fendta.. ale MF też nie jest zły. Podaj więcej szczegółów.

jako główny bez tura. dlatego pytam się was czy ktoś nie zna ich ceny bo nie wiem czy nie będą za drobie dla mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No kolego co ty porownojesz cena wyjsciowa fendta 716 to 100tysiecy(to juz lepiej utargowac i dozucic 2 tysiace do 718 bo wolaja 3500euro wiecej za 718 euro mozna targowac) a fergusony do 70 tysiecy mozna targowac:)wiedz co tu porownywac a fergusony sa bardzo wytrzymale ale fendty rownie wytrzymale plus o n iebo lepszy komfort ale 30 tysiecy?! no i do 716 porownoj modele 600 MF nie 500

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

porownywanie mf 5480 fo fendta 716 jest mocno niesprawiedliwe, te ciagniki bardzo duzo dzieli, duzo sprawiedliwiej byloby porownywac chocby 6480 ktory jest duzo lepiej wyposazony bo ma lepsza skrzynie ktora moze jechac 50km/h a w serii 54xx mamy skrzynie ktora pojedzie max40 o ilosci przelozen niewspomne. Jedynym sensowym porownaniem jest tutaj fendta 716 do mf 7480, oba ciagniki maja ta same skrzynie jednak reszta jest juz zupelnie inna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

porownywanie mf 5480 fo fendta 716 jest mocno niesprawiedliwe, te ciagniki bardzo duzo dzieli, duzo sprawiedliwiej byloby porownywac chocby 6480 ktory jest duzo lepiej wyposazony bo ma lepsza skrzynie ktora moze jechac 50km/h a w serii 54xx mamy skrzynie ktora pojedzie max40 o ilosci przelozen niewspomne. Jedynym sensowym porownaniem jest tutaj fendta 716 do mf 7480, oba ciagniki maja ta same skrzynie jednak reszta jest juz zupelnie inna:)

Kolego w polsce to te 2 jezdza 40km/h max A ja mam fendta 820 i fergusona 5465 oczywisicie niechodzi mi o moc ale klasa ciagnika jest nieporownywalna . Biorac pod uwage ze 716 gabarytowo jest prawie indentyczna jak 820 to juz madzej porownac ten traktor z 6400 a nawet 7400 . Tyle ze znow mam tez MF 6495 i jezeli chodzi o gabaryty MF to jest duzo potezniejszy od Fendta i z ktorej strony nieugrysc to cieszko porownywac:)

 

Witam ja również miałem podobny problem z wyborem pomiędzy MF 5470 a Fendt 312 vario i kupiłem fendta. Jednak mam 2 MF i jestem z nich zadowolony. Jeśli kierować się spalaniem podobno Fendty mniej palą, ale jeśli ceną no to wiadomo ile chcą za Fendty :rolleyes:

Kolego tez mam 312 :) i 6495 chyba masz takiego na zdieciu?!( Jescze 820 i 5465)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

wiem ze jezdzia max40 bo maja ogranicznik elektroniczny, chodzi jednak o to ze dyna6 ma tecniczna mozliwosc jechania 50 co daje 40 przy ograniczonych RPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Po pierwsze do 716 vario najlepiej pasuje 7480 taka sama moc skrzynia i cały tylny most aby silnik inny i kilka żeczy , ale tańszy chociaż za 7470 wołali ponad 365 tyś netto za full opcję.

Do 5480 to porównuj 415 vario.

Jakbym wybierał pomiędzy 716 vario a takim 6480 to bym wziął fendta a w przypadku dyna vt ferdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

MF 5455 o mocy 112 KM, FENDT 311 Vario 115 KM MA ktoś porownanie spalania tych ciągników bo po przeliczeniu różnicy cen wyliczyłem że FENDT będzie droższy od MF o ok 400 zł miesięcznie przez okres 10 lat. czyli jakby fendt puszczał z dymem 100 litrów mniej w ciagu miesiąca to by to miało sens. no i ile godzin w miesiącu trzeba by przerobić aby uzyskać taką różnice w spalaniu?

 

cene MF założyłem na ok 210netto a fendta na 290 no i zwrot 50% z MGR VAT też do zwrotu.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Oba są dobre. Napisz co Cię konkretniej interesuje, budżet i przeznaczenie ciągnika to coś będzie można doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

MF jest tańszy od jd, mam mf-y i mogę polecić ale także jd to dobre ciągniki ale większość rolników twierdzi że dobre jd skończyły się na seriach z końcówką xx30, xx20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli liczysz że 25 letni ciągnik nie będzie Ci się psuł i masz zamiar wydać na niego ostatnie pieniądze to sie pięć razy zastanów. Sam kupiłem zachodnią maszynę i wiem ile trzeba dokładać a jeszcze nic poważnego nie naprawiałem. Na taki areał proponuję Ursusa 5714 bądź 5314. Części tanie, naprawy tanie. Na 15 ha nie nabijesz nie wiadomo ile motogodzin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj