Zaloguj się, aby obserwować  
wildagro12

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde

Polecane posty

wildagro12    6

Jaki nowy 3m siewnik wybrać. W grę wchodzą:

- poznaniak - redlice talerzowe

- pottinger vitasem - redlice stopkowe,

- kongskilde NCS 1100 - redlice stopkowe.

Siewnik będzie pracował na hydropaku przy agregacie uprawowym Ares L/Z. Siewnik nie będzie posiadał żadnego komputera. Rocznie będzie obsiewał około 20ha. Za talerzowym przemawia to, że nie będzie "ciągnęło się" za nim i możliwość podsiewania TUZ-u - przynajmniej mam taka nadzieję.

Co sadzicie na ten temat. Szczególnie liczę na opinie posiadaczy w/w sprzętu. A może inne propozycje - mając na uwadze, że kwota 15k jest nieprzekraczalna i sprzęt musi być nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

za tom cenę to tylko poznaniak no i jeszcze zapomni o talerzach no chyba że masz takie upusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

no tak ja się zgadzam z @ysy, cen tych maszyn nie znam ale za 15k to zapomnij o siewniku poettingera i kongskilde, poznaniak jest bardziej w zasięgu ale tak jak @ysy napisał nie na redlicach talerzowych. a dodając do tego że będziesz tym siewnikiem obsiewał 20 ha to wystarczy ci poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Tak czy inaczej, niezależnie jaki siewnik kupie, będę obsiewał ten sam areał. Zastanawiam się jedynie który siewnik będzie lepszy - jak pisałem wcześniej pieniądze, za każdego z nich, są porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mi za kongskilde w grudniu proponowano 20 tyś netto redlice stopkowe pomost hydrauliczny znacznik. poznaniak za 18.500 tyś elektroniczne scieżki hydrauliczny znacznik no i pomost w tym poznaniaku taki że strach na niego wejść w kongskilde to pomost jest konkretny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Zdaje sobie sprawę, że jakość wykonania poznaniaka będzie gorsza -jednak mam nadzieję, że niewiele. Gorsza jakość rekompensowana jest przez redlice talerzowe, lepszą dostępnością i tańszymi częściami zamiennymi. Chciałbym jednak dowiedzieć sie jak jest z tym naprawdę - diler kongskilde mówił mi, że jeden użytkownik poznaniaka narzekał, że po roku rama w poznaniaku zaczęła pękać, farba schodziła płatami, redlice wyginały się (nie trzymały odpowiedniego odstępu między sobą), wysiewał ile chciał (niezależnie od ustawień). Niestety była to opinia dilera konkurencji - ile w tym prawdy trudno powiedzieć. Proszę więc o opinie użytkowników.

Podkreślam, że ceny tych siewników są bardzo porównywalne i praktycznie nie mają znaczenia przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

porównaj wyposażenie co majom i decyzja należy do ciebie bo ja mam kongskilde i jestem zadowolony tylko iny model

 

kongskilde i ponttinger to jedna półka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba20    0

posiadam siewnik pottinger vitasem 300 od 3 lat i od momentu kiedy pierwszy raz wjechalem nim na pole moja opinia na jego temat jabrdzo dobra. dodam ze sieje nim co sezon prawie 100ha pszenicy i rzepaku. w tym czasie mialem tylko jedna awarie i to tylko i wylacznie z mojej winy. nie orientuje sie jaka jest obecnie cena tego siewnika ale wiem ze jest juz nowsza jego wersja od mojej. po doswiadczeniach z poprzednimi maszynami do wysiewu tzn poznaniak, hassia oraz starym accordzie szczerze go polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

że z poznaniaka farba schodzi i wysiewa ile chce to z tym się spotkałem. jeśli wszystkie te siewniki mieszczą się w przedziale takim jak napisałeś to ja osobiście bym wybrał poettingera, może byłby on w trochę słabszym wyposażeniu ale na te 20 ha bez problemu wystarczy. nie mówię że kongskilde jest gorsze, ale jednak wolałbym poettingera. decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Właśnie mam podobny dylemat co wybrać :

 

- pottingera vitasema 302 clasic ( hyd. przerzutnik, podest i zagarniacz) 24 tyś

czy

- kongskilde NCS 1130 (hydr. znaczniki, ścieżki elektryczne, podest i zagarniacz) 22 tys

 

ceny netto już po negocjacji do zapłacenia.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem czy wszystkie Poettingery mają niedzielony zagarniacz (takie oglądałem)-ale Kongskilde (ja mam co prawda Demeter) ma dzielony-i różnica w pracy będzie moim zdaniem spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Wybór padł na vitasema clasica bez ścieżek i znaczników za 21500 zł


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczurek05w    3

Witam właśnie ja chciałem kupić nowego poznaniaka 2,5m ponieważ opsiewam rocznie ok 12h i większy jest mi niepotrzebny jakie macie opinie na temat nowych poznaniaków są wytrzymałe i solidnie wykonane ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj