Skocz do zawartości
Massey38

Problem z opuszczaniem hedera pomocy !!!!. MF 38 !!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Massey38    12

Witam wszystkich panowie mam problem w swoim Masseyu 38 a mianowicie nie chce opuscic hederu . Próbowałem juz chyba wszystkiego guziki w kabinie na przyspieszaczu sprawne pompa sprawna bezpieczniki wszystkie sprawdziłem także OK nie wiem sam co robic kupiec we wtorek przyjezdza na ogledziny i chce zebym mu zalozyl heder . Proszę o pomoc pozdrawiam Mariusz .

Massey38    12

Jeden z mechanikow mowił mi tez jeszcze o jakimiś elektro magnesie ale nie wiem w ktorym miejscu sie to znajduje i nie wiem czy cos takiego wogole jest w tych modelach bo on to raczej zna sie lepiej na bizonkach .

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    195

Kolega miał podobnny problem w 38 na polu. Z tego co wiem to jak podnosił heder to motowidła się podnosiły. Jakieś cuda się działy. Już pompy chcieli zmieniać, ale narobili się przy nim dużo. Jak się okazało to pękł oring w jakimś zaworze. Wymienili i jest dobrze. Ale tam się działo trochę więcej niż u ciebie.

Ja bym sprawdził czy elektro zawór działa od opuszczania hederu. Czy prąd dochodzi jak się sterowanie włączy.

Edziu    1

Witam wszystkich panowie mam problem w swoim Masseyu 38 a mianowicie nie chce opuscic hederu . Próbowałem juz chyba wszystkiego guziki w kabinie na przyspieszaczu sprawne pompa sprawna bezpieczniki wszystkie sprawdziłem także OK nie wiem sam co robic kupiec we wtorek przyjezdza na ogledziny i chce zebym mu zalozyl heder . Proszę o pomoc pozdrawiam Mariusz .

Jak będziesz bawił się elektryką to uważaj żebyś nie narobił więcej szkód ,ojciec w naszym MF40 jak niechcący dotknął kabelki gdzie nie trzeba to też był problem z opuszczaniem hederu,elektryk głowił się pół dnia zanim znalazł wyjście z tego problemu ale udało mu się zrobić kilka obwodów i wszystko działa jak trzeba,więc sądzę że to może być problem z elektryka.

Michal225    13

Mi sie raz zawiesił ten głowny elektrozawór przy silniku , tyle że wogole cała hydraulika nie chodziła .

A podnosi czy też nie ??

Massey38    12

A jeszcze mam takie pytanie gdzie znajduje sie ten elktro zawór ?

Bo dokladnie nie wiem ale wiem ze jakies sa pod gardzielem .

Edytowano przez Massey38

Michal225    13

to musisz kolego lecieć od początku czyli sprawdzić przełącznik góra dól , przekaznik , a nastenie elektrozawór . Tak jak piszesz znajduje się on raczej pod gardzielą ( Jeszcze jutro zerkne ) :D

masseyfendt    3

Gdyby ktoś potrzebowal pomocy w przyszłości to zawory od podnoszeni/opuszczenia znajdują się po prawej stronie przenidniej osi-patrząc od tyłu.

Najprościej póść po przewodach od siłowników podnoszenia do zaworu:)

W trzpieniach tych zaworów znajdują się wgłebienia np na mały torx można nacisnąć i mechanicznie wyzwolić to do co robi za normalnie elektryka.

Jeśli chodzi o opuszczanie to aktywowany jest tylko zawór na dole.

Przy podnoszenie jednocześnie zawór na dole przy osi oraz zawór przelewowy(u góry przy silniku). Układ hydrauliki tutaj to "open center".

Uwaga tylko nie opuście na siebie hederu!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matidi
      Siemka!!!!! Czy ktos z was spotkał sie z takim kombajnem co mozecie o nim powiedziec??
    • Przez happygreenpl
      Witam, chciałem sie zapytać czy według was warto kupić teraz kombajn Massey Ferguson 487 z sieczkarnią za 12000 zł. Prosił bym o przedstawienie opinii przez ludzi którzy posiadają lub posiadali ten model kombajnu. Chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwage podczas kupowania.
    • Przez cygi
      Witajcie, interesuje mnie opinia na temat mf-a activa s 7347
      Jeśli posiadasz lub widziałeś w akcji tą maszynę bądź uczestniczyłeś w akcji żniwnej z udziałem Activy wypowiedz się !
      jakie straty, jakie zużycie ON, jakie przestoje jaka wydajność jak z serwisem oraz opinie operatorów
      zapraszam do wypowiedzi
    • Przez domi113
      Witam
      Mam zamiar kupić nowe opony berkley do MF 5460 o rozmiarze 540/65 r28 650/65/ r38 obecnie mam 440/65 28 i540/65 r38. Co możecie powiedzieć o tej marce czy warta uwagi jeśli nie to dlaczego i proszę o inne propozycje. Obecne to Trelleborg przód ok 4mm a tył około 35mm po 5 latach użytkowania. Dodam że przednia pekła dwa lata temu i teraz jest używana michelin-ka
    • Przez Monia12345
      Witam może ktoś pomoże, massey ferguson 2620  nagle po wylaczeniu ciągnika i ponownym uruchomieniu go,  wspomagania brak, ktoś może coś pomoże dziękuję za wszelką pomoc