Polecane posty

yacenty    3828

jak dobrze kojarze to masz claasa, mf i same,

po mojemu to by trza bylo cos dobrac z tej samej marki wtedy łatwiej gadac z dilerami a poza tym obsluga powinna byc podobna,

ja ze swojej perspektywy wybrałbym NH, ale tylko dlatego ze wlasnie NH ma najblizej serwis - 7 i 15km ode mnie sa 2 rozne firmy,

 

wszystkie firmy co podales to dobry sprzet, tylko jak dobrac ten najlepszy? tu już bedziesz musiał ostro negocjowac z korbankiem, wez sobie tez pod uwage cos z ich konkurencji w razie gdyby negocjacje poszly slabo,

 

z twoich wymagan to 6430 tez by sie łapał, moze tez df agrotron 120k?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

zobacz CASE MAXXUM 120 jak wypada w prównaniu z resztą - cenę sprawdź w kilku miejscach bo może róznić się nawt do 50 000 PLN


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciagniki120kmty0.jpg

stworzylem cos takiego, wstepnie pozwolilo mi to wyeliminowac kilka pozaycji :P :

fendt 412 - za ciezki, cena

agrotron k430 - slaby skret (siedzialem dzis, ogladalem i bylem rozczarowany <_< )

arion 540 - to dopiero kawal klocka 5,6 T bez obciaznikow!!!!

maxxum 130 - przeswit :lol: ale ogolnie dobra maszyna, chce jeszcze skonfrontowac z x-line :)

 

zakochalem sie za to w 6430 premium TLS, bede napieral zeby cos takiego stanelo, ale w cenie sie nie zmiesci, za to AP jest dosc tani 3 000 euro - grzech nie wziasc jesli ktos sie na takiego decyduje :)

powaznymi kandydatami sa jeszcze fendt 312 vario i MF 6470, na valtre na razie patrze z przymrozeniem oka <_<

 

jesli nie znajdzie sie tyle funduszy to bierzemy lambo r4 110 z pelnym wyposazeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

siema,

dzis szukalem czesci do swojego kuhna i tak jakos trafilem do dilera case, nie jako brzozak dla Ciebie przetestowalem Maxxuma X125,

jak dla mnie rewelacyjna maszynka, szkoda tylko ze mam za malo ziemi zeby taki u mnie stanal na podwórku, ale kto wie, moze kiedys...

ale do rzeczy - 2 rzeczy ktore pewnie tobie nie przypasuja do gustu:

1. ciagnik 6 garowy ale za to z prostym silnikiem bez CR!!! jak dla mnie to plus bo z tego co wiem nie jest bardzo wrazliwy na typ i jakosc paliwa jakie zalewasz.

2. wersja która jezdzilem miala twarda os przednia.

 

+ amortyzowana kabina

+ silnik - prosta 6 turbo,

+ prosta skrzynia - power shift 4x4pod obciazeniem, rewers elektrohydrauliczny

+ moc 125 km / 146 km Power Managment

+ szerokie laczki - 440/65 r28 i 540/65 r38

+ 4 pary hydrauliki,

+ cena wyjsciowa 200tys PLN (netto), mysle ze troche by tu ugrał zwłaszcza ze ciagnik stał na placu, dodatek do miekiej osi przedniej to okolo 15tys PLN,

 

ogolnie po przesiadce z zetora 10245 to powiem tak o Panie..., Pani diler co chwile mnie rugała za to ze daje sprzegło przy zmianie biegów power shifta!!! no ale wez sie szybko przyzwyczaj,

 

+ bardzo dobry skręt

+ kompaktowy kształt,

+ jak dla mnie super widocznosc do przodu - w standardzie szyberdach pod tura

+ bardzo cicho w kabinie

 

kolejny plus to juz dla dilera - mila obsługa, co ciekawe Pani miala duze pojecie o tym ciągniku i duzo pokazała - oczywiscie ciagnika <_<

tak sobie teraz mysle po co mi zielony ciągnik? w czerwonym byloby mi bardziej do twarzy <_<

 

pozdrawiam i wrzucam foty z dzisiejszej wycieczki

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jop dzieki za uwagi <_< zobaczymy co na fotkach, dzis siedzialem w nh6040 (bogatej wersji) - czy to nie jest przypadkiem jakos blizniaczo?? tamten z bardzo dobrym wyposazeniem (tylko brak TUZ i 4 pary zlacza) wyniosl 212 000zl

 

jutro natomiast jade do znajomego oblukawac enke valtry <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

http://www.agrofoto.pl/forum/Case-Maxxum-x...image66645.html

w tym katalogu jest tez kilka innych,

ogladalem tez 6070, bo taki stal u dilera ale jakos nie myslalem o testach, dopiero jak pojechalem do case to mnie wzielo na jazde bo takiego z bliska nigdzie nie widzialem nie liczac jakichs pokazów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ brzozak a czy zwracasz uwagę na coś takiego jak wygoda wsiadani i wysiadania z ciągnika ? Dla mnie ten parametr jest ważny bo nie lubię się wrzucać do ciągnika i wyślizgiwac z niego <_< . Tym bardziej że mój Tata to dobre półtora chłopa i w sumie przez niego na to zwracam uwagę, tym bardziej że i ja nie robię się młodszy <_< .

 

A w sumie ciekawe porównanie. Może za jakiś rok może dwa z niego skorzystam :lol: .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@brzozak wszystkie te mankamenty, które wpisałeś można przeżyć za odpowiednie pieniądze <_< także jak możesz to wypisz ceny poszczególnych modeli.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dzis testowałem brata biźniaka CASEa, powiem szczerze jak dla mnie był lepszy bo miał gumy 540 i 600 i przekładnia wszystkie biegi bez sprzegła, co ciekawe na dzień dobry był tanszy od CASE o 20tys zł, miękka oś to dodatek rzędu 10tys.

jedyny minus jak dla mnie to fakt ze ciągnik jest niebieski <_<


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@ brzozak a czy zwracasz uwagę na coś takiego jak wygoda wsiadani i wysiadania z ciągnika ? Dla mnie ten parametr jest ważny bo nie lubię się wrzucać do ciągnika i wyślizgiwac z niego :lol: . Tym bardziej że mój Tata to dobre półtora chłopa i w sumie przez niego na to zwracam uwagę, tym bardziej że i ja nie robię się młodszy <_< .

yyy na to w sumie zwracalem uwagi, ale jesli przy moich wymiarach nie przeszkadzalo mi wsiadanie to znaczy ze jest ok

@brzozak wszystkie te mankamenty, które wpisałeś można przeżyć za odpowiednie pieniądze <_< także jak możesz to wypisz ceny poszczególnych modeli.

ceny dopisze w poniedzialek, bo bede mial prawie zrobione oferty na prawie wszystkie modele z wyszczegolnieniem wyposazenia opcjonalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@brzozak2 gratuluje pomysłowości, bardzo podoba mi się to porównanie w formie tabelki, wszystko czytelnie widać. <_< Takim sposobem można zrobić porównienie ciągników w różnych przedziałach mocy, co bardzo ułatwiłoby podjęcie decyzji osobą kupującym nowy ciągnik.

 

Wracając do tematu to co ten ciągnik miałby robić u Was w gospodarstwie?

Czy liczyłeś ile mniej/ więcej robiłby rocznie MTH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle ze 500 mth to spokojnie nabije co roku.

ciagnik potrzebny do lekkich prac:

opryskiwacz, rozsiewacz, szczotka, plug sniezny, itp.

pare pozycji moze sie jeszcze znalezc w zaleznosci od profilu produkcji (nie wiadomo co bedzie z burakami).

 

no i 2 os to transport - a ciagniki u nas biegaja sporo <_<

 

orki, agregatu, czy brony to on nie zobaczy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Jeszcze sobie przypomniałem. <_<

Czy ciągnik ma być oszczedny czy raczej nie zwracasz na to zbytnio uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

m.in. biore pod uwage tylko ciagniki 4 cylindrowe.

poza tym roznice w spalaniu pomiedzy konkurentami nie sa tak mocno istotne <_< bo o ile sie moga roznic wyniki w spalaniu w lekkich pracach?? 1 litr 0,5 litra na mth??

generalnie jestem fanem najnowszej technologii, dlatego nie boje sie wtrysku CR czy 4 zaworowej glowicy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

moje małe spostrzeżenie jeśli chodzi o transport to 4-cylindrowy jest krótki i trochę gorzej się go prowadzi po drogach z przednim obciążnikiem - ale jak zdejmuje się (przedni TUZ) to całkiem inna jazda + amortyzowana oś = przyjemna jazda


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli transport to koniecznie skrzynia typu EcoSpeed czli 40km/h przy obnizonych rpm, a najlepiej skrzynia 50 km/h <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wiec zaczynamy, bede podawal ceny w tym samym (praktycznie) full wyposazeniu (wszystkie maja przedni TUZ, miekka os i kabina, w najwyzszych wersjach kabin) + fendt i jd ze skrzyniami bezstopniowymi:

nh T6040 - 62 000 euro netto

mf5480 - 60 000 euro netto

lamborghini r6 125 (df agrotron k430) - 62 000 euro netto

claas arion 540 - 63 500 euro netto

jd 6430 - ok. 70 000 euro netto (dokladna oferta bedzie w czwartek)

fendt 312varioTMS - 66 000 euro netto

fendt 412 - 80 000 euro netto

 

wybor juz zostal podjety: bedzie albo fendt 312vario, albo jd6430.

teraz bedziemy jezdzili do rolnikow posiadajacych te 2 maszyny i do konca tygodnia powinien zapasc werdykt <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ceny do negocjacji czy raczej sztywne???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na razie moga byc sztywne bo juz wiadomo, ze oferta bedzie musiala byc przedluzona - zakup przewidziany na wiosne 2009, ale do wniosku trzeba wpisac <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jop jd :) nie ma sobie rownych w tej klasie (nie bralem fendta 400 pod uwage)

tylko ojciec co jakis czas wyskakuje z watpliwosciami, ale teraz najwazniejsze by wniosek przeszedl, a reszte juz zalatwie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0
orki, agregatu, czy brony to on nie zobaczy :)

@przemek99 dlatego nie chce 6 cylindrowego :)

Gratuluje podjęcia decyzji :)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Gratuluje podjęcia decyzji :)

ja bede gratulowal sobie, tacie, kolegom z AF jak przyznają nam dofinansowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj