Polecane posty

Olik    3
Fakt-też się przyznam że trochę przerobiłem opryskiwacz i pryskam JD-fajnie to wygląda taki 400 litrowy maluch :D-no ale zdrowie ważniejsze niż te 2 litry ON na sezon :)

Nie no dokładnie...niema co się wygłupiać tą 30-stką pryskać lub nawet zgrabiać siano...DF----->klima, radio, ogólnie komfort :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
I trzecia sprawa na PROW czekał bym do dzisiaj :)

 

i bys sie moze nie doczekal :angry: :D

 

a czy na przedni tuz szło by zgrabiarke do siana/kiszonki zaczepic a z tylu prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

po pierwsze co z obrotami (bo mniemam, że ma to być karuzelowa), po drugie musiałaby to być dwukaruzelowa składające w jeden wałek (b. duża).

Czyli moim zdaniem mało prawdopodobne...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Karuzela odpada. Na moich łąkach dziki sobie wyżerkę urządzają. I do równych nie należą.

Jak będę prasował to ojciec może już wozić 355 :D . Jeden kolo u nas to jak zrobi pierwsze siano to snopki pospycha w jeden narożnik łąki. Z drugim zrobi to samo. I później cała zimę prosto z łąki wozi (dla 50 sztuk bydła).

 

@tomek

Wiadomo już coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
u mnie w okolicy jeden prasuje a w tym samym czasie ile zdarzy drugi wozi... :)

 

Trzeba mieć kogoś odpowiedzialnego, a bracia jeszcze bez prawka, mogą doić, oprzątać ale po drogach jazda odpada. A na porządny sprzęt byle kogo nie wsadze :)

Nieodpowiedzialnych ludzi nie brakuje, nie ma kogo wziąść zaufanego. Ale już niedługo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Nie ma jak to hierarchia... młodszy słabszy to do brudnej roboty :D

robert ile Twoi bracia maja lat?

 

 

rozumiem ze 120ha to musi być tak rozmieszczone, ze nie ma innej opcji jak jechanie szosa do wiekszości...

 

a ile KM potrzeba do najmniejszej dwukaruzelowej zgrabiarki? nie równe łaki to chyba własnie lepsze na karuzelową? a co Twoim zdaniem @kat lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

@przemo85 - widzę że mieszkamy niedaleko więc jakbyś chciał zobaczyć i pogadać na temat CASE'a to zapraszam do mnie !!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Szczerze to nie mam pojęcia. Do przetrząsania to Karuzela pewnie dobra. Ale taka zgrabiarka to już nie wiem.

 

My mamy tylko przetrząsaczo-zgrabiarkę 7 gwiazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98
Na moje to DF ma bardzo kiepskie wykonczenie. Tez chcialem ten ciagnik,ale wlasnie wyglad wnetrza przesadzil,ze jak sie uda to bedzie JD.

 

siedziałeś w serii K ??

hmm dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

witam chcialbym odswiezyc temat (bo po co zakladac taki sam ;) )

 

za jakis rok, 2 , 3, 5 nie wiem dokladnie (ja badz jeszcze ojciec) bedziemy kupowac ciagnik 4 cylindrowy, moc 120 KM, jako najmniejszy ciagnik w gospodarstwie do lekkich prac + transport (jakis tandem 15-18 ton). cena na razie nie ma znaczenia, tzn. moze to byc np. full wypas fendt, badz lambo w bardzo korzystnym stosunku cena/jakosc/wyposazenie :) chodzi o ciekawe pomysly i komplet informacji do tego.

 

EDIT

wazne wymaganie, przeswit przydalby sie 500 :)

 

sam w tym tygodniu postaram sie przygotowac jakas propozycje, byc moze uda nam sie zbudawac schemat dzieki ktoremu bedzie mozna przejrzyście przegladac takie porownanie nie tylko w tym temacie :)

 

na szybkiego wytworzyłem cos takiego:

FENDT 413:

osiagi silnika:

moc znamionowa (kW/HP) (ECE R24) 88/120

moc maksymalna (kW/HP) (ECE R24) 99/135

liczba cylindrów/sposób chłodzenia/zasilanie 4-cylindry, technika 4 zaworowa / woda / dołądowany, intercooler

rodzaj wtrysku common rail

pojemność (cm3) 4038

max. prędkość obrotowa (rpm) 2100

obroty dla max. mocy (rpm) 1900

max. moment obrotowy (Nm/rpm) 589/1400

wzrost momentu (%) 41

najniższe zużycie paliwa (g/kWh) 204

pojemność zbiornika paliwa (l) 245

wymiana oleju (liczba godzin) 500, dla korbanków co 300 :)

 

przekładnia:

bezstopniowa VARIO TMS

 

prędkości WOM:

tył - 540/540E/1000

przód ? 540/1000

 

hydraulika:

przepływ 75 l/min, w opcji system load sensing o przepływie 110 l/min

ciśnienie 200 bar

ilość wyjść hydrauliki zewnętrznej ? tył 4, przód 2

udźwig podnośnika ? tył 6,5 T, przód 3,1T

 

wymiary i masy:

masa bez obciążników (DIN 70020, nie znam warunków tego pomiaru) ? 5420 kg

obciążenie użyteczne ? 3500 kg

obciążenie zaczepu dolnego ? 2000 kg :/

prześwit ? 482 cm

min. promień zawracania ? 4.95 m

rozmiary opon (min-max):

przód 270/95 r32 ? 540/65 r24

tył 270/95 r48 ? 650/60 r 38

 

komfort:

amortyzacja kabiny: +

amortyzacja przedniej osi: +

fotel na powietrzu +

automatyka załaczania napędu +

automatyka WOM +

cena od ktorej zaczyna sie rozmowe to: 79 000 euro netto :)

bardzo mile widziane sugestie, nowe pomysly, tak aby stworzyc dobry schemat i pozniej z latwoscia dopasowywac dane :)

 

mozna to zapisac w excelu i do kolejnych kolumn dodawac kolejne modele ciagnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Ja proponuje ze stajni Jelonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
za jakis rok, 2 , 3, 5 nie wiem dokladnie (ja badz jeszcze ojciec) bedziemy kupowac ciagnik 4 cylindrowy, moc 120 KM, jako najmniejszy ciagnik w gospodarstwie do lekkich prac + transport (jakis tandem 15-18 ton). cena na razie nie ma znaczenia, tzn. moze to byc np. full wypas fendt, badz lambo w bardzo korzystnym stosunku cena/jakosc/wyposazenie ;) chodzi o ciekawe pomysly i komplet informacji do tego.

 

To samo u mnie tylko moc około 160-180 koników i planowo na za 2 albo za 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja prponuje ze stajni Jelonka ;)

tzn nie wiem czy zrozumiales, chcialbym abysmy wspolnie stworzyli taka baze danych porownawczych, aby kazdy mogl z tego korzystac, dopisywac nowe elementy tego schematu i nowe modele ciagnikow ktore wychodza :)

a niestety twoja wypowiedz jest daleka od oczekiwan uzytkownikow AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Świetny pomysł, ale przydałyby się jeszcze ceny dodatkowych opcji -ewentualnie. ;)

A może lepiej utworzyć nowy temat i tam dopiero pisać, albo zrobic kilka kategorii mocy :)

 

Hm sam nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nom wlasnie bardzo chcialbym aby to sie roznioslo ;)

i ceny oczywiscie tez trzeba wyszarpac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
przeswit przydalby sie 500 ;)

Kurde a ja już chciałem Ci zaproponować nowego DF-a z silnikiem common rail lecz zbiłeś mnie tym cytatem :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

kurcze mysle nad tym jakby to zrobic technicznie zeby to mialo rece i nogi, na tapecie teraz mam pare pomyslów tak jak reenzje itd,

jest nadzieja ze dzis wieczorem bede mial chwilke czasu to przysiade i cos wymyslimy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

spoko jacek, dobrze by bylo gdyby wspolnymi silami udalo sie cos takiego zrobic, wreszcie skonczyly by sie teksty wez JD, a jak masz kase to fendta. poza tym wiele osob moze z tego korzystac, wysnuwac wnioski ;) przy takim czyms mogloby sie pojawic sporo konkretow i nikt by nie mial watpliwosci. oprocz tego mozna zrobic plebiscyty AF :) ale to juz w dalszej przyszlosci - najwazniejsze teraz opracowac odpowiedni skrypt :) nie ogranicza nas miejsce tekstu pisanego, wiec mozna wrzucac duzo szczegolow, byle nie przytloczyc czytelnika

Kurde a ja już chciałem Ci zaproponować nowego DF-a z silnikiem common rail lecz zbiłeś mnie tym cytatem :/

tzn. nie wiem dokladnie ile ma df (nie chce mi sie teraz sprawdzac), ale zadnych propozycji nie odzucam, natomiast przeswit do opryskow naturalnie sie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

z mojej strony przeniesmy dyskusje do tematu ogolnie i szczegolowo o forum, tutaj szkoda sobie zawracac tym glowe i rozwalac ten temat o wyborze ciagnika 120km ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
nie wiem dokladnie ile ma df (nie chce mi sie teraz sprawdzac), ale zadnych propozycji nie odzucam, natomiast przeswit do opryskow naturalnie sie przydaje :)

 

No ma się rozumieć. Mi też się nie chce teraz szukać ale powiem Ci, że przez dolny zaczep i szyny do suwania górnego zaczepu znacznie zmniejsza się prześwit :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobra pali sie pod nogami :/ takze zaczynamy na serio:

ciagnik 4 cylindry, moc 120 KM (milo byloby z powerboostem),

wyposazenie:

miekka os i kabina,

przedni TUZ,

4 pary zlacz hydrauliki tyl, 2 przod (przynajmniej 1 i "wolny powrot"),

cena 60 000 euro netto.

 

przeswit nie jako mozna podniesc dopasowujac kola do miedzyrzedzi, wiec z tym sobie odpuscilem.

faworytem jest fendt 312, czekam na inne propozycje i dziekuje z gory za zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Pomyśl jeszcze nad 6430, dane napiszę w najbliższym czasie, bierzesz pod uwagę czy JD raczej tfu :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jutro odwiedze dilera JD :) tylko boje sie, ze nie zmiesci sie w cenie :)

podjade jeszcze do dilera mc'cormicka, lamborghini, case, new holland. tata w poniedzialek jedzie do poznania pojezdzic 4 ciagnikami (fendtami 300 i 400, mf 5400 i arionem 500)

 

same najprawdopodobniej zostanie, chyba ze ktos bedzie sklonny zaplacic 65-70 tysiecy :)

 

dzis caly dzien bede robil porownanie, jutro dokleje ceny do tego i zamieszcze na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj