Polecane posty

Przemo85    14
w DF przeglady beda w podobnych cenach co w MC jak sie zdecydujesz na jakis ciagnik to daj znac a swoja droga to jaki w becnej hwili bardziej ci sie podoba

 

Z wyglądu DF K110 mi sie bardzo podoba a z parametrów w ulotce McCormick MC120. Jutro się wybieram do rolnika który posiada MC135 który jest bardzo podobny do MC120 z tym że przedstawiciel by chciał żebym z nim pojechał. Ja wole sam z nim pogadać bo przy przedstawicielu może nie będzie chciał sie "otworzyć". Od dilera DF też będę chciał adres rolnika który posiada K110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Z wyglądu DF K110 mi sie bardzo podoba a z parametrów w ulotce McCormick MC120. Jutro się wybieram do rolnika który posiada MC135 który jest bardzo podobny do MC120 z tym że przedstawiciel by chciał żebym z nim pojechał. Ja wole sam z nim pogadać bo przy przedstawicielu może nie będzie chciał sie "otworzyć". Od dilera DF też będę chciał adres rolnika który posiada K110

o i to wlasnie jest najlepsze podejscie do sprawy najlepiej pojechac do uzytkownika i dowiedziec sie jak to jest wpraktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
o i to wlasnie jest najlepsze podejście do sprawy najlepiej pojechać do uzytkownika i dowiedzieć sie jak to jest w praktyce

 

To jest chyba jedyny sposób żeby dowiedzieć sie prawdy o danym ciągniku bo tak jak jeździłem po dilerach to każdy swoje wychwalał a o innych to różne historyjki opowiadał np. ktoś kupił DF 200 KM i w zimę jak stał na dworze to później odpalić nie mógł i mu się ciągle coś w nim działo a po dwóch latach kupił inny i tekst: "Ja nie mowie że te ciągniki są złe ale jeśli byłby zadowolony to by tego ciągnika nie zmieniał"

Albo gadanie że inne są zrobione z części gorszej jakości a ich to niby zrobione z materiałów pierwszej klasy.

 

Wydaje mi sie że każdy diler ma parę takich historyjek ułożonych żeby skutecznie zniechęcić klienta do innych marek

 

Byłem dzisiaj u właścicieli MC135(to samo co MC120 tylko większa moc) i K110. DF jest lżejszy ale gratis dorzucają 700kg obciążników także różnica będzie niewielka poza tym ma tańszy kredyt pomostowy. Rolnik który ma K110 twierdził że w 4 skibowym pługu zagonowym TUR unii grudziądz(950kg) spalił 11-12 litrów na godzinę MC135 przy pługu 5 skibowym zagonowym na godzinę spalił 15l jak na 135 koni to chyba bardzo dobry wynik nie wiem ile pali MC120 ale pewnie też tyle co K110.W sumie oba ciągniki są bardzo dobre ale wezmę K110 bo MC120 wykończenie w środku miał gorsze niż w DF(Plastiki mi się nie podobały) w ogóle Df mi się bardziej podoba. W sumie to tylko to zadecydowało o moim wyborze no i do DF można lać biodiesla szkoda tylko że nigdzie nie można go dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Na moje to DF ma bardzo kiepskie wykonczenie. Tez chcialem ten ciagnik,ale wlasnie wyglad wnetrza przesadzil,ze jak sie uda to bedzie JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Na moje to DF ma bardzo kiepskie wykonczenie. Tez chcialem ten ciagnik,ale wlasnie wyglad wnetrza przesadzil,ze jak sie uda to bedzie JD.

 

NO od wersji Premium to może ma gorsze plastiki ale jak siedziałem w SE to bym polemizował który ma lepsze plastiki. DF może jest zbyt kolorowo moim zdaniem plastiki są bdb jakości chociaż tak jak byłem na Agroshow i siedziałem w prawie każdym to wszędzie te plastiki wydawały się tandetne w DF też za tą kasę nie mówię że zaraz skóra ma być ale powinni się lepiej postarać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
NO od wersji Premium to może ma gorsze plastiki ale jak siedziałem w SE to bym polemizował który ma lepsze plastiki. DF może jest zbyt kolorowo moim zdaniem plastiki są bdb jakości chociaż tak jak byłem na Agroshow i siedziałem w prawie każdym to wszędzie te plastiki wydawały się tandetne w DF też za tą kasę nie mówię że zaraz skóra ma być ale powinni się lepiej postarać

Ja porownywalem JD Premium i DF Profi Line. No i na moje to tak wyglada jak wczesniej napisalem. Jak mialem zmieniac biegi ta wajcha przy fotelu to balem sie,ze ja zaraz urwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam Przemo o kurcze wybierasz ciągnik dla plastików hm hm dziwne ja osobiście też zwracam na to uwagę ale bardziej interesuje mnie technika jaką prezentuje maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Witam Przemo o kurcze wybierasz ciągnik dla plastików hm hm dziwne ja osobiście też zwracam na to uwagę ale bardziej interesuje mnie technika jaką prezentuje maszyna.

 

No same plastiki nie zadecydowały o moim wyborze. Szkoda że nikt w okolicy nie ma MC120 chociaż koleś który miał MC135 sobie chwalił(15l na godzinę orki pługiem 5 zagonowym) Problem w tym że chce też kupić agregat upr-siewny i pług 4 obracany a ten diler MC ma tylko overum na zabezpieczeniach hydraulicznych a z tego co widziałem i słyszałem to z tych siłowników przy tych pługach zdarzają się wycieki tak było u tego właściciela MC135 przy pługu 5 skibowym po 8 miesiącach zaczęło cieknąć z dwóch siłowników a w sumie pracował przez ten czas na 40 ha. U dilera DF tez maja te pługi jak gadałem z pracownikiem to mi powiedział: ''Jak pan będzie gadał z szefem o tych pługach to będzie je chwalił ale ja osobiście odradzam bo po pewnym czasie przy tych pługach zaczynają siłowniki cieknąć ostatnio był przypadek że klient po 4 dniach zadzwonił że mu siłowniki ciekną". Pewnym argumentem jest też fakt że do DF będzie można kiedyś tam nalać Biodiesla. Ma w sumie ten jeden półbieg mniej ale rolnik u którego byłem stwierdził że na jego górach wystarcza spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No zgoda Twój wybór. Moim zdaniem resory jako zabezpieczenie to optymalny wybóra z hydrauliką sam piszesz jak bywa w tej marce. Co do Biodiesla to ja mam sceptyczne podejście na etapie rozwoju naszego kraju coś mi się wydaje że długo biodiesla nie nalejemy. Po pierwsze osobiście nie znam nikogo kto by się odważył jeździć na biodieslu w nowej generacji ciągnikach i tak naprawdę to nikt nie jest w stanie określić trwałości silników przy takim paliwie. Zresztą temat tak szeroki że nie ma sensu się nad nim rozwodzić w tym poście potrzeba oddzielnego. Z tego co wiem to DF ma popmpowtryskiwacze które akurat są bardziej wrażliwe na paliwo gorszej jakości przynajmniej spotkałem się z takimi opiniami. Musisz zwrócić uwagę na jedno jeżeli chodzi o wagę ciągnika to znaczy w DF dołożą Ci 700 kg ale prawdopodobnie tylko na przód ciągnika więc jeżeli chodzi o rozkład mas niezbyt szczęśliwe rozwiązanie mające wpływ na pracę w polu szczególnie w orce. To tyle moicj opinii jak już będziesz użytkownikiem DF to daj znać jak się sprawuje tylko szczerze bez ściemy też chcemy się coś dowiedzieć. A z tymi cenami przeglądów sprawdź sobie nie wierz na słowo sprzedawca zawsze powie Ci co chcesz usłyszeć a rzeczywistość jest inna. Ja osobiście uważam filozofię zakupów taką od każdego liczącego się dealera w okolicy coś trzeba kupić bo trzymanie tylko z jednym nie jest najlepsze monopol nigdy nie jest wskazany a tak nikogo nie zrazisz do siebie i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Z tymi cenami przeglądów K110 to jest tak że rolnik u którego byłem za robociznę nic nie płacił ale za olej to se policzyli że w sumie 600 zł zapłacił za pierwszy. Za drugim razem kupił ten sam olej Mobil1 gdzieś w hurtowni i zapłacił mniej. A co do kupowania sprzętu od różnych dilerów to ja wolę kupić wszystko od jednego bo większą zniżkę mogę utargować a jak bym miał kupować każdą maszynę u innego dilera to raczej za długo by o mnie nie pamiętali z resztą to chyba sprzedawca powinien zadbać o to żeby klient był zadowolony a nie odwrotnie. W sumie jak kupie ten sprzęt za 315 tys brutto to raczej na jakiś czas dam sobie spokój to i tak mi się nie przyda że dilerzy w okolicy będą zadowoleni że u nich coś tam kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witaj jeśli chcesz kupić ciągnik za 200tys netto to kup VALTRE T131 HiTech. Mam już jedną Valtrę i zamieżam również kupić właśnie tą T131 HiTech. Zaoferowano nam cenę 200 tys. za ten ciągnik i bez chwili namysłu stwierdziliśmy że kupujemy do jednak jeszcze negocjujemy wyposażenie dodatkowe w tej cenie. Mam już 2 lata Valtre 6550 HiTech i jestem z niej zadowolony, zarówno w spalaniu, osiągach na polu jak i awaryjności(nie było żadnej awarii), płyny i inne elementy eksploatacyjne nienależą do najdroższych, a wymiany są odległe.

 

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

No na PROW ciagnika o takiej mocy to mi raczej na 30 ha nie przyznają. Pytałem sie trochę o Valtre serii N na Agroshow to za N111e chcieli 220 tys zł netto

też w wersji HiTech poza tym jak byłem w sumie dwa razy u dilera w Gniewkowie to raz go nie było a za drugim razem kazał mi czekać i w sumie pół godziny czekałem i dałem sobie spokój :rolleyes: Nie wiesz może ile by chcieli za ciągnik ok 110-120 KM? Na razie zostaje przy DF K110 wszystko zależy od tego ile będą chcieli za ta nową wersję K610 bo diler cos wspominał o podwyżce do 10 tys. Z tego co czytałem w gazecie to przyjdzie mi jeszcze długo poczekać aż mój wniosek rozpatrzą także czasu mam sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

john deere 6430 jak dla mnie tyle w tym temacie. gdybym dysponowal taka kasa to w ogole bym sie nie zastanawial


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
john deere 6430 jak dla mnie tyle w tym temacie. gdybym dysponowal taka kasa to w ogole bym sie nie zastanawial

 

Ale w jakiej wersji? bo Premium to w 200 tys netto się raczej nie mieści. Możesz coś napisać o jego wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybifish    0

Ja bym na twoim miejscu wybrał McCORMICK'a MTX 135 z silnikiem BetaPower 6 cyl. Widziałem ten model u dealera i obok stał MC135. MTX jest masywniejszy masa- 6000kg i ogolnie lepsze wrażenia z jazdy tym modelem. Ten silnik pracuje jak cacuszko :rolleyes: Ogolnie te MC sa to super ciagniki i co najwazniejsze oszczedne. Mozna to stwierdzic napewno na przykladnie gosp u Romanowskich tam to dostaja ostro w kosc te maszyny. Cena u dealera www.pakrol.pl MTX135 55655 euro /netto/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Ja bym na twoim miejscu wybrał McCORMICK'a MTX 135 z silnikiem BetaPower 6 cyl. Widziałem ten model u dealera i obok stał MC135. MTX jest masywniejszy masa- 6000kg i ogolnie lepsze wrażenia z jazdy tym modelem. Ten silnik pracuje jak cacuszko :rolleyes: Ogolnie te MC sa to super ciagniki i co najwazniejsze oszczedne. Mozna to stwierdzic napewno na przykladnie gosp u Romanowskich tam to dostaja ostro w kosc te maszyny. Cena u dealera www.pakrol.pl MTX135 55655 euro /netto/

 

Oglądałem MC135 u jednego rolnika i nawet mi sie podobał z tym że środek miał trochę objechany bo i plastiki miał tandetne i siedzenie pasażera to taka deska tylko jest. Jak juz napisałem w poprzednich postach to interesuje mnie ciągnik do 120 KM bo większego mogą mi nie przyznać na 30 ha także jakbym miał brać z McCormicka to albo MC120 albo MTX120.

 

Widzę kolego że chyba musisz pracować w tym PAK-ROLu bo na allegro są jakieś aukcje z nowymi McCormickami a nazwa sprzedającego jest taka sama jak twoja na Agrofoto

 

Tu jest link:

http://www.allegro.pl/item277076589_mccormick_seria_mc.html

 

Możesz mi napisać czy po nowym roku zajdą jakieś zmiany w tych ciągnikach bo wchodzą nowe normy spalania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybifish    0

niestety to tylko zbieznosc nazw rybifish :rolleyes: , a aukcje widzialem caly czas maja na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Witam

Sorki że odgrzebuje stary temat. Ale przypomniało mi się kilka żeczy które były tutaj poruszone.

 

Tak duży ciągnik miał być prawie nie wykorzystany. Po pierwszym roku użytkowania mam 265mth na liczniku. Do tego dojdzie 70mth z wiosny które zrobił ciągnik zastępczy. Czyli jak na moje nie jest wcale tak mało. W przyszłym roku będzie chodził jeszcze z prasą, więc ze 100mth jeszcze dojdzie :rolleyes:

 

Sprawa serwisu.

Jak kupowałem ciągnik to do serwisu było miałem ponad 60km. Na dzień dzisiejszy 30KM odemnie zaczęli handlować valtrą i w niedługim czasie ma tam także powstać serwis ;) .

 

I trzecia sprawa na PROW czekał bym do dzisiaj ^^

 

Jeśli źle zrobiłem że odświeżyłem temat to proszę modów Nie krzyczcie.....

 

Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

No to 120 km na 70 ha to w sam raz.Choć masz więcej łąk niż ornego. :rolleyes: Ale 100km też by wystarczyło,to zależy ile masz jeszcze ciągników do pomocy.Bo wiadomo że jak jest 1 do pomocy to duży też będzie robił trochę lekkich prac. ;)

 

Ale ja sie na tym nie znam tak mi się wydaje że kupiłeś ciągnik z myślą powiększenia areału. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@kat:

 

a jak będziesz miał juz prasę rolująca to jak rozwiążesz kwestię transportu bel? planujesz zakup TUR-a do Valtry? :D

 

Valtra nadąży wszystko robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tura kupię do 355. Rodzice myśleli do ciapka. Ale trochę mi go szkoda. Najpierw będę prasował a dopiero potem woził. Jak dobrze pójdzie to będę zabierał 36 rolek na jeden transport:) . U nas w okolicy większość osób tak robi. Valtra jak na razie więcej stała niż robiła. Więc kilka mth więcej na pewno dobrze jej zrobi :D . W planach na przyszłość to będzie jeszcze chodziła z rozrzutnikiem, beczką i jakąś szerszą rotacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kat u mnie było to samo. Dziś już nie wyobrażam sobie pracy bez Jelonka. :D

 

A miałbyć tylko do ciężkich prac, a świetnie współgra z większością maszyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak, ale zmierzałem do tego, że przy ostatnich aurach jakie pogoda nam dostarcza to czekac ze zbiorem az ciagnik skończy prasowac? wykorzystanie sprzetu wiem, ale nie zawsze sa sprzyjajace warunki i warto się zabespieczyć przed taka ewentualnościa...

 

u mnie w okolicy jeden prasuje a w tym samym czasie ile zdarzy drugi wozi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

U mnie brat beluje a ja zawsze zwożę w tym samym momencie i jest tak, że ja kończę zwozić jak on kończy prasować :D

 

U mnie DF też miał być do ciężkich prac a nawet nim pryskam :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
U mnie brat beluje a ja zawsze zwożę w tym samym momencie i jest tak, że ja kończę zwozić jak on kończy prasować :D

 

U mnie DF też miał być do ciężkich prac a nawet nim pryskam :)

Fakt-też się przyznam że trochę przerobiłem opryskiwacz i pryskam JD-fajnie to wygląda taki 400 litrowy maluch :)-no ale zdrowie ważniejsze niż te 2 litry ON na sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj