Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalR    34

Dzisiaj byłem w agencji złożyć wniosek i mówili, że PROW ruszy raczej nie prędko, najwczesniej we wrześniu, ale są nikłe szanse, co ciekawe, mają teraz podzielić pulę do rozdysponowania na każdy rok z osobna.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jaki wniosek sładałeś? Można składać wnioski PROW, zanim wystartuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Witam mam zamiar kupić ciągnik 110-120 KM który miałby pracować z pługiem obrotowym 4-skibowym i 3m agregatem uprawowo-siewnym. Na losowanie "Loterii SPO" miałem brać DF Agrotron K 110 ale z 1141 numerem w kolejce to raczej mogę zapomnieć :) Najbliżej mam do NH DF Case i McCormick także z serwisem i częściami nie będzie problemu. do JD to już kawałek drogi a o Korbankach to w ogóle nie chce słyszeć (trochę sobie o nich poczytałem). Czekam na wasze propozycje szczególnie interesują mnie opinie użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten McCormick będzie na styk. Wg mnie jest to bardzo dobry ciągnik. Jak za mocny to są modele 115 km.Tutaj masz opinię właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ten agrotron też mi się spodobał i wyposażenie w standardzie ma bdb a długo ten twój kolega ma ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ja cos slyszalem ze w tych forterach to ze skrzynia cos sie dzieje po dluzszym czasie

Po roku użytkowania nic się nie popsuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Ten McCormick będzie na styk. Wg mnie jest to bardzo dobry ciągnik. Jak za mocny to są modele 115 km.Tutaj masz opinię właściciela.

 

nawet niezły cena też jest dość niska jak za ciągnik o tej mocy oglądałem podobny u jednego dilera ale słyszałem że polski przedstawiciel już kilka razy się zmieniał także nie wiadomo jak później z serwisem a są to mało popularne ciągniki w moich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja nic nie słyszalem o tym zeby cos w skrzynie dzialo

gadalem z gosciem co go ma 3 lata i na 110ha jest głównym ciagnikiem i jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
z 8 miesiecy 7

 

a jak ze spalaniem? bo jak czytałem na forum to parę osób twierdziło że dużo palą. miał już jakieś przeglądy? z czym robi i na jakim areale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Frotere ma jeden koleś już chyba ponad rok niedaleko mnie i sobie chwali. Robi pługiem Unia Grudziądz obracanym 4 skiby i agregatem upr-siewnym aktywnym 3m na ok 50 ha. Jakoś mi się nie podobają te zetory są tanie ale jakość wykonania chyba kiepska w środku te wszystkie wajchy delikatne się wydają

 

Ja mam w sumie 31 ha razem z rodzicami ale jak nadarzy się okazja to powiększę. szkoda że ceny gruntów poszły w górę ostatnio jednego farmera licytowali to 20 ha poszło za 30 tys za ha :) a jeden koleś kupił 8ha z rowem i bagnem na środku za ponad 33 tys za ha a podobno gadał że jak trzeba to 40 da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Osobiście polecam McCormicka prosty ciągnik bez nadmiaru elektroniki, ma wszystko to co potrzeba no chyba że ktoś lubi kokpit rodem z samolotu z dużą liczbą wyświetlaczy i guzików.Ja cenię prostotę rozwiązań a z doświadczenia wiadomo że im prostsze tym mniej problemów w przyszłości. Osobiście trochę jeździłem tym ciągnikiem dokładnie serią MC 135, w porównaniu do innych marek ciągnik ma rewelacyjny skręt jest cichy w kabinie i skrzynia jest dobrze zestopniowana. Zresztą mieszkasz blisko Torunia to jeździ tam sporo Case-ów z serii MX trwałe i mocne ciągniki a skrzynia biegów w MC to jest to samo. McCormick przejął pewne produkty po Casie gdy ten połączył się z NH.

A ostatnio zgadałem się z klientem na Agro Show jak oglądałem właśnie McCormicka na stoisku Romanowskiego i powiedział mi że kupił u dealera bardzo korzystnie ciągnik po pokazach ale bez Vat-u z gwarancją i był bardzo zadowolony. No nie dziwię się jak zostało w kieszeni sporo kasy. Miłego wyboru pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

MC 135 trochę za duży. Bardziej pasowałby mi MC 120 albo MTX 120. Za MC120 diler chciał ode mnie w kwietniu 190 tys netto. Brata kolega pracuje w iterhandler w Toruniu i jak brat sie podpytywał to modeli CASE poniżej 150 KM nie polecał a czemu to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

A co sądzicie o DF K110 nie lepszy byłby K120? Który by sobie lepiej poradził z pługiem obrotowym 4 skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

Jak dla mnie to MC ma za słabe oświetlenie ! a z tych marek co podałeś to pomyśl nad Case'm ! a i pamiętaj że więcej mocy nie za szkodzi będzie miał więcej mocy to nie będzie wykorzystywał całej mocy ciągnika !

 

A tak na marginesie to zauważyłem że Mieszkasz nie daleko mnie :P ja mieszkam w Mlewie za Kowalewem i mam JD z Mogilna ! JD możesz wziąć z Chełmna a dokładniej Agrosieć Chełmno i chyba jeszcze w Zakrzewie też jest diler JD Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Jak dla mnie to MC ma za słabe oświetlenie ! a z tych marek co podałeś to pomyśl nad Case'm ! a i pamiętaj że więcej mocy nie za szkodzi będzie miał więcej mocy to nie będzie wykorzystywał całej mocy ciągnika !

 

A tak na marginesie to zauważyłem że Mieszkasz nie daleko mnie :P ja mieszkam w Mlewie za Kowalewem i mam JD z Mogilna ! JD możesz wziąć z Chełmna a dokładniej Agrosieć Chełmno i chyba jeszcze w Zakrzewie też jest diler JD Pozdrawiam !

 

JD jest w Chełmnie to w sumie też by było blisko do serwisu w razie czego tylko ciekawe czy mają coś o mocy 110-120km w granicy 200 tys netto. A jak maja to ciekawe z jakim wyposażeniem bo jak miałby być mechaniczny to odpada. 120km na 30ha w zupełności by mi wystarczył sąsiad ma TM120 i bez problemu obrabia 50 ha. A jakiego masz tego JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

ja nie mam tylko tata :P 6620 Premium na 50 ha a do agrosieci zadzwoń a oto nr tel.

 

AGRO-SIEĆ Sp. z O.o.

86-200 Chełmno, ul. Przemysłowa 6

tel. (56) 677 04 60

fax. (56) 677 04 61

e-mail: sekretariat@agrosiec.pl

 

Działy sprzedaży:

 

*

środki ochrony roślin......tel. 056 677 04 69

*

nasiona................................tel. 056 677 04 70

*

nawozy.................................tel. 056 677 04 73

*

maszyny..............................tel. 056 677 04 72

*

sklep firmowy....................tel. 056 676 02 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

darO no niezły argument aby nie kupować ciągnika bo ma za słabe oświetlenie. Kwestia wyposażenia zawsze można domówić lampy dodatkowe jeżeli się uważa że standard to za mało. Z tego co wiem to Mc i MTX mają po trzy lampy z tyłu i dwie z przodu na dachu mówię o roboczych oczywiście. Trzeba zdać sobie sprawę że każdy dodatkowy odbiornik energii to koszty dodatkowego zużycia paliwa. Jeżeli porównywać to MTX 120 byłby najodpowiedniejszy i ciągnik o unikalnej konstrukcji ramowej silnika jeżeli już z JD mamy porównywać zresztą w Top Agrar był test spalania ciągników nie tak dawno no i wyszło że McCormick MTX 135 był jednym z oszczędniejszych ciągników. 1,5 l na ha mniej niż JD o porównywalnej mocy oczywiście przy obrotach optymalnych w podłogę na maksa to już spalanie wychodziło w każdych ciągnikach zdecydowanie wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
darO no niezły argument aby nie kupować ciągnika bo ma za słabe oświetlenie. Kwestia wyposażenia zawsze można domówić lampy dodatkowe jeżeli się uważa że standard to za mało. Z tego co wiem to Mc i MTX mają po trzy lampy z tyłu i dwie z przodu na dachu mówię o roboczych oczywiście. Trzeba zdać sobie sprawę że każdy dodatkowy odbiornik energii to koszty dodatkowego zużycia paliwa. Jeżeli porównywać to MTX 120 byłby najodpowiedniejszy i ciągnik o unikalnej konstrukcji ramowej silnika jeżeli już z JD mamy porównywać zresztą w Top Agrar był test spalania ciągników nie tak dawno no i wyszło że McCormick MTX 135 był jednym z oszczędniejszych ciągników. 1,5 l na ha mniej niż JD o porównywalnej mocy oczywiście przy obrotach optymalnych w podłogę na maksa to już spalanie wychodziło w każdych ciągnikach zdecydowanie wyższe.

 

nie wiesz ile kosztuje MTX120? bo za MC 120 to 195 tys netto ode mnie chcieli w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj