Polecane posty

krycha094    7

panowie jeśli kogoś stać na ciągnik za 200 tys to na paliwo chyba ma ale jeśli pali mniej to dobrze więcej w kieszeni zostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

to co napisałem to po części żart :) bo wiadomo jak się kupuje ciągnik to się patrzy ile pali ale według mnie to każdy pali podczas poszczególnych prac podobną ilość paliwa w przeliczeniu na hektary bo każdy ma inne maszyny i ich wydajność się różni :D a poza tym biedny nie kupuje ciągnika bo nie będzie go w stanie utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zdecydował na urzywany ale dobrej marki takiej jak John Deere, Fendt, Deutz-Fahr, Case. Zetora nowego nie polecam bo to taka tandeta że szkoda mówić u nas w okolicy jest ich troche i żaden go nie chwali. Awarie występują już w pierwszych miesiącach urzytkowania. Zetor już nie jest tą marką co dawniej. Nowe modele są bardzo kiepsko wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Testowałem ostatnio (za free) Kubote 128X.Tania nie jest ale ma dużo w "standardzie".Za ok 220 tyś. masz 8 (osiem) biegów przełączanych pod obciążeniem,klime,EHR,inst. pneum.,Bi-Speed-(to takie coś co przy skręcie kół zwiększa ich prędkość zmniejszając promień skrętu),hydraulika to coś ponad 70 l/min.Silnik chodzi cicho a wcale taki mały nie jest-128kM z 6 litrów pojemności,czyli nie jest wyżyłowany.Niestety ta cena -220 tyś.-netto to trochę za dużo, chociaż JD pewnie tańszy nie byłby z takim wyposażeniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W teście "Profi" ta Kubota została "zrąbana" na metry biggrin.gif -charakterystyka silnika ponoć pod psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

A nikt nie myśli nad McCormickiem? Jakie u romanowskich są ceny na XTX i MX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

rozmawialem na poczatku roku z dilerem mc'cormicka (praktycznie juz bylym) i mowil, ze po ubieglorocznych wahaniach euro sprzedaz siadla, ceny zrobily sie nieadekwatne i obecnie u nich na placu stoi 95% case'ow.

jak wtedy uslyszal cene jaka powiedzieli za nh, to nawet nie podawal ceny kornika, bo powiedzial, ze to bez sensu.

ciekawe jak teraz wyglada sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytałem test, mam nawet w samochodzie ten numer, także przyniosę i poczytam. @KrzysztofJ wiadomo, że będziesz chwalił, bo to darmowy marketing. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyzby nastepny diler? takim jegomościom delikatnie dziękujemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"ponoć po psem...zrąbana" zapraszam do lektury AGROmechanika 10/2009 test Kuboty

Może tak-chociaż cenię "Agromechanikę" to uważam "Profi" za gazetę ciut bardziej zorientowaną w temacie-choćby z powodu dłuższej bytności na rynku-no i podejrzewam że niemieckiemu redaktorowi trudniej niż polskiemu zaimponować japońską techniką biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czyzby nastepny diler? takim jegomościom delikatnie dziękujemy

Mamy juz na forum dwóch innych handlowców, ale tamci potrafią być dużo bardziej subtelni w swoich działaniach, zachowują pozory obiektywizmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie Kuboty:

-dobre standardowe wyposażenie;

-zadowalająca przekładnia(szkoda, że te 8 biegów nie ma funkcji, jedynie 4);

-mało wydajna hydraulika i ciut przy słaby podnośnik;

-masa ciągnika ciut za mała, jak na tę moc;

-cena 220tyś. netto za te pieniądze, można by oczekiwać więcej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż specjalnie sobie poczytałem o tej Kubocie-uwaga-Kuboty są oszczędne-tak ?-no to mała niespodzianka-Kubota ta ma średnie zużycie paliwa o 9 % wyższe niż przeciętne w tej klasie mocy biggrin.gif ,lista plusów jest niestety dwa razy krótsza niż lista minusów-no i cena -za 30 tys więcej mój kuzyn wytargował coś co ma 6 garów i 150 KM-i nie był to Ursus smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Nie patrzcie na ciągniki tylko z punktu widzenia oracza /6 garów/ ale są prace gdzie Kubota świetnie się sprawdza jako ciągnik pomocniczy /koszenie, zgrabianie, przetrząsanie, prasa, paszowóz, ładowacz, opryskiwacz/ tam mała masa jest plusem i niski promień skrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Więc jeśli ludziska pytaja o uniwersalny - główny ciągnik w gospodarstwie, to po co na siłę wciskasz swoją markę w każdy kąt. Ja tysz wciskam "korbankowe herezje", ale póki "staram" się to robić obiektywnie smile.gif i podpierać jakimś doświadczeniem, czy argumentami to się mnie nie czepiają.

Masz Kubo-pasję to dobrze, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, ale nie na siłęwink.gif.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

-cena 220tyś. netto za te pieniądze, można by oczekiwać więcej. :D

wowo, za 120 netto to bym sie zastanowil, tata swojego nh za tyle kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie patrzcie na ciągniki tylko z punktu widzenia oracza /6 garów/ ale są prace gdzie Kubota świetnie się sprawdza jako ciągnik pomocniczy /koszenie, zgrabianie, przetrząsanie, prasa, paszowóz, ładowacz, opryskiwacz/ tam mała masa jest plusem i niski promień skrętu.

 

Zgoda-tylko zgadnij dla ilu z nas ciągnik o mocy prawie 130 KM będzie ciągnikiem pomocniczym biggrin.gif -druga sprawa-wg."Profi"-właśnie w lekkich pracach ta Kubota zużywa średnio o 15 -20% więcej paliwka od "uśrednionych"smile.gif konkurentów.Jakby co- to co twierdzę mogę poprzeć artykułem-nie jest to jakiś mój wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Fendt tylko że model 712 bo mi ciągnik tej mocy potrzebny jest na "gwałt" a w dodatku w takim wyposażeniu wychodzi troszkę taniej od John Deere 6530 :D ale troszeczkę drożej od Valtry

P.S. Czekamy na New Hollandy z serii T6000 na bezstopniówce :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy juz na forum dwóch innych handlowców, ale tamci potrafią być dużo bardziej subtelni w swoich działaniach, zachowują pozory obiektywizmu :)

Kolego staram się staram, żeby nie było niedomówień to się od razu do tego przyznałem co by układ był czysty. Jak czytam A.F.to dochodzę do wniosku że jest tu kilku co najmniej ukrytych i zakamuflowanych sprzedawców :D

 

@wszyscy piszący w tym temaciebiggrin.gif -a nie możemy po prostu zrobić założenia że MF sporo pali ?smile.gif (zresztą jak każdy nowy ciągnik-im nowszy tym gorzej) -kol.Yacenty sprawdził i stwierdził i tyle.Jak napisałem tu parę razy że Zetor jest oszczędny (przynajmniej mój 7211 ) to spotkałem się z krytyką -a może jest tak że jednak miałem rację ?

Wiem że było wczesniej ale... według moich spostrzeżeń niestety nowe ciągniki palą coraz więcej a podziękować za to możemy UE i ochronie przyrody po prostu alby spełnic rygorystyczne normy teraz tier III ale będą zaraz kolejne jak w osobówkach producenci zmuszają do tego silniki, a jak zmusić silnik żeby lepiej dopalił szkodliwe substancje? podnieść temp. w komorze spalania, a jak to zrobić ? wzbogacić mieszankę... wiem że to skrót i ogólniki ale tak niestety się dzieje i stare ciągniki naprawde potrafiły spalić mniej;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

To niemozliwe ze jest tańszy on johna przecież był umnie ostatnio przedstawiciel i ze fend 412 kosztuje 300 tys netto a john kosztuje 240tys ale bez tej szkrzyni a za szkrzynie 40tys wiecej tylko ten jon miał 120 km i 6 cyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego johna konkuręcją w fendzie jest model 712 6 cylindrowy.Ostatnio z kumplem gadałem i on takiego wziął i mówił że dał o wiele więcej (niż za 412) ale ile to nie powiem bo niechcę kłamać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
A nikt nie myśli nad McCormickiem? Jakie u romanowskich są ceny na XTX i MX?
rozmawialem na poczatku roku z dilerem mc'cormicka (praktycznie juz bylym) i mowil, ze po ubieglorocznych wahaniach euro sprzedaz siadla, ceny zrobily sie nieadekwatne i obecnie u nich na placu stoi 95% case'ow.

jak wtedy uslyszal cene jaka powiedzieli za nh, to nawet nie podawal ceny kornika, bo powiedzial, ze to bez sensu.

ciekawe jak teraz wyglada sytuacja

Tak jak wyglądała do tej pory. Sprzedają kornika ale swoje pola obrabiają ciągnikami marki Case. Przynajmiej tak było jak ostatnio się kręciłem w tamtych okolicach.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj