Polecane posty

robertbara    75

Co do wałka ECO to podstawa. U nas nie ma maszyny, na która nie chodziłby na obrotach ECO poza sieczkarnią do QQ, ale ona jest na 1000 obr.

Po co gnieść 2200 obr jak można 1700 obr/min. Po pierwsze oszczędność paliwa, po 2 mniejszy hałas w kabinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Tyle osob się wypowiada pod zdjęciami John Deere'a RobertaBary, że ciągnik wykorzystany, nie stoi, i w ogole oh i ah, całą litanią. Jak przychodzi wybierac to i tak robicie po swojemu i 6 cylindrów sobie fundujecie.

Yacenty z tego co wiem to Ty nie masz połowy areału Roberta.

Powiedz co teraz to jest od połowy, no moze konca kwietnia do poczatku żniw robi Twoj zetor oprócz przestawiania remontowanych przyczep. Opryski i tak robisz 330.

Użytkownik deer przekłada koła do Johna do oprykow i jakos nie robi z tego tragedii, a ciągnik jest wykorzystany.

Mysle że porzadna 4 około 115 koni wystarczy z palcem w nosie...

No ale nie moj cyrk i małpy. Zycze owocnych wyborów


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

zetor stoi i sie kurzy, czasem troche świeżego powietrza do garażu zawiezie, czasem gdzieś coś się zawiezie, ale zdecydowanie więcej stoi niż chodzi to jest nie do podważenia.

zetor jest deczko zbyt słaby do uprawowo siewnego i przydałoby się też troszkę mocy do pługa, zastanawiam się czy jakieś nowe 100km czy nawet 115 w 4 nowej typu NH, DF, CASE czy Jasiu to będzie podobne 100km jak w moim 10245 czy będzie to dużo więcej.

Cholera wie, a poki co nie udało mi się wyrwać ciągnika od dilera na testy.

Zobaczymy jak będzie dalej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie w okolicy kilku rolników brało ciągnik na 1 dzień testu przywozili zatankowanego do pełna i takiego tez trzeba było oddać po całym dniu pracy ;) a był to nh t6030 ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

u mnie NH ma demo ale niestety t6080 a to zupełnie inna liga


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Tyle osob się wypowiada pod zdjęciami John Deere'a RobertaBary, że ciągnik wykorzystany, nie stoi, i w ogole oh i ah, całą litanią. Jak przychodzi wybierac to i tak robicie po swojemu i 6 cylindrów sobie fundujecie.

Yacenty z tego co wiem to Ty nie masz połowy areału Roberta.

z tego co mi wiadomo u roberta ziemie sa raczej lekkie, a u jacka raczej ciezkie i to taka z deczko roznica. oczywiscie mocna czworka dalaby sobie rade, ale 6 bedzie lepsza do prac jakie ma wykonywac i to moim zdaniem jest oczywiste. wezcie pod uwage, ze w przyszlosci to jacek bedzie wykonywal wiekszosc prac, a jak mi wiadomo nie bedzie to jego glowne zrodlo utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Wciąż to jest tylko 30ha i nie jest tej orki tak dużo...

Ale te 100 koni to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Lepiej mieć zapas mocy, aby po pracy można było szybko w polu porobić, bez zbędnych nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Wciąż to jest tylko 30ha i nie jest tej orki tak dużo...

Ale te 100 koni to minimum.

teraz jest 30 ha a za 5 lat może być 50ha z tym trzeba sie liczyć ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Dysponujemy takim areałem, mamy też cięzkie gleby, posiadamy wreszcie ciągnik 125 konny dokładnie, fakt nienowy (całe szczęscie przez to tańszy) no i spod wiadomego znaku, takze wiem co mowie...

 

wezcie pod uwage, ze w przyszlosci to jacek bedzie wykonywal wiekszosc prac, a jak mi wiadomo nie bedzie to jego glowne zrodlo utrzymania.

 

No to swietnie, bedzie miał z czego dokładać na szybszą amortyzacje tego sprzetu...

 

Pozdrawiam! ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja rówznież byłbym za JD.a konkretnie model 6530 w miarę przstępna cena i reszta równiez okey pomysl tez nad valtra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Yacenty@

Widze jednak że nadal masz dylemat z ciągnikiem... jednak NH lub CASE nie taki pewny???

Może jednak byś zrezygnował z 6-cylindrówek i wziął przykład z robertbara@ i kupił jakąś 4 ;)

Nie wiem co np. polecić... Np. jakiegoś NH 6020 czy jakiś JD 6430/6330 lub ewentualnie coś jeszcze mniejszego :)

 

WOM eco wykorzystywany jest dość rzadko (chociaż nie przecze, że np. w agregacie nie byłoby lepiej pracować właśnie na ECO), a raczej nie tyle co rzadko, jak można się obejść bez niego ;) Jeżeli, weźmy na przykład ciągnik gdy pracuje z agregatem aktywnym i zapotrzebowanie agregatu, to 540 obr/min. Przeważnie jest tak, że takie obroty wałka ciągnik uzyskuje dopiero przy obrotach silnika rzędu 2300-2200 obr./min. Przy pracy z takim zestawem wątpie, że ktoś tak katuje ciągnik i jeździ na takich obrotach... Poprostu dajemy tyle gazu, aby ciągnik mógł spokojnie, bez zbytniego obciążenia pracować, zazwyczaj jest to (w agregacie) od 1700 do 1900 obr... :) Więcej nie widze sensu, a tym bardziej jeśli nie ma się ECO... Przedstawiłem mniejwięcej działanie tego wałka, racja, że economy jest oszczędniejszy i wygodniejszy od zwykłego, ale jeżeli go nie ma to też można sobie dać rade... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

kwestia jest podstawowa - ciągnik musi być 20% mocniejszy od 10245, bo już mam park maszynowy i nie zamierzam go zmieniać w najbliższej 3latce, może nawet i 5latce.

mam nadzieje ze taka 4T 115km powinna spełnić moje oczekiwania, jadnak mimo wszystko wolałbym chyba jednak bardziej 6 słabiutką.

Nie wiem sam kompletnie ile mocy ma tak na prawde moj zetorek, bo wg instrukcji na silniku niby 98km, wg innych danych na wałku 80km a na kołach 75.5km

Pytanie podstawowe ile koni na wałku mają ciągniki typu 115km (4t/6t), jeśli będzie to 100 czy 105km to powinno w zupełności mi styknąć.

Największy problem jaki mam to uprawowo siewny - tu nie da się wolniej jechac, tu nie da się brać węziej - on po prostu musi isc na 3m i przy predkosci minimum 8km na godzine


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Twój ZTS ma ok 100km, najbliższe prawdy będzie te 98km... I teraz porównaj go z nowym (byle jakim ciągnikiem) tej samej mocy... ZTS nie ma szans... poprostu nie wykona tej samej pracy co nówka i koniec... Dlatego taki 4/115 km to w zupełności wystarczy, nawet mógłby chodzić z wiekszym pługiem (4 obrotowy lekkiej konstrukcji), a z agregatem w żadnym wypadku nei będzie miał problemów, nie takimi ciapkami ludzie dźwigają 3-metrowe... A ten Twój agregat jest aktywny czy bierny bo nie pamietam??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

bierny, ale pusty wazy ponad 2 tony, plus zbiornik na 600l ziarna

też tak sobie dedukujemy ze 115km powinno dać rady nawet gdyby to była forterra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

@yacenty to pogadaj z kamieniakiem89 i on ci powiem czy frotka tak ma łatwo w jego zestawie a ma podobny do Twojego ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Kupic z głową to niezłe wyzwanie.

My mamy za duże maszyny na nasz areał, ale one nie są nowe, nam takie rozwiazanie pasowało, tu wchodzi w grę sprzet nowy...

 

Ja sugeruje tylko jakie są aspekty takiego zakupu, przeanalizuj, jak bedzie trzeba jeszcze ze 100 razy, to jest potezna kasa...

 

@Daniel: 98 KM to on moze i ma, ale na "gołym silniku" potem to juz tylko straty straty...

 

Pozdrawiam, do przyszłego weekendu ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Z biernym spokojnie sobie da rade... Skoro ZTS jako-tako chodzi, to i nowszy, silniejszy będzie pracował bez najmniejszych wysiłków...

Także nad tym już nie myśl bo poradzi sobie na 100% ;) Jakbyś się rozejżał, to można naprawde niezłe zestawy spotkać :) np. 1014 z 3m aktywnym czy biernym... i jakoś ludzie robią... :) Teraz pozostaje tylko kwestia wybory... Lepiej wziąść coś ciut słabszego (w Twoim przypadku, bo 125km to nie jest Ci potrzebne), ale z lepszym wyposażeniem i sam po latach się przekonasz że jednak dobrego wyboru dokonałeś :)

Jeżeli by Cię interesowało, to jak już byś był w NH to popytaj o model T6020 :) Ciągniczek niczego sobie, jak zasiądziesz i pojeździsz to odrazu się do niego przekonasz ;) I jeszcze można by się zastanowiś nad jasiem 6430 albo 6330... :)

Yacenty@ a forterre oglądałeś???

majranjd@ przecież napisałem że zts nie ma szans z nowym o tej samej mocy, więc niby ma moc na silniku, ale na koła już tego nie przenosi... więc nie poprawiaj mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

forterre tylko w agromie przez zamkniete drzwi ;) bo koles jak mnie zobaczył i usłyszał ze chce kupić ciągnik to sie zaczał smiać - nie wiem może słabo wyglądałem w sobotę zaraz po 8 rano ;)

nie mniej oferte szczegołowa dostałem

w t6030 siedziałem, casem x125 jeździłem po placyku u dilera, x115 ogladałem w srodku, x110 tylko pobieżnie.

na następny weekend planuję wycieczki do dilera JD i DFa, chcę dokładnie zobaczyć co w trawie piszczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

To radziłbym Ci oglądnąć dokłądniej zetora 125, ja go oglądałem wczoraj (siedziałem itd...). Nawet ma fajnie w kabinie... przede wszystkim widoczności niektóre zachodnie ciągniki mogą mu pozazdrościć, skrzynia też nie jest najgorsza, bo 3 półbiegi na każdym biegu, reduktor i 4 biegi główne, razem 24/24 (nie jest tak źle)... Udźwig tylniego podnośnika to prawie 6t... Po oglądnieciu byłem nawet pozytywnie zaskoczony, pozycja za kierownicą była bardzo wygodna. Jednym słowem niczego wiecej nie wymagam od zetora... (owszem można polenizować nad wykończeniem itd... ale ja nie jestem aż tak wymagający, tym bardziej za tą cene)... Także Yacenty@ oglądnij zetorka, a już dalej sam uznasz czy się opłaca czy nie... ;) Przynajmniej warto się zastanowić :) NH też niczego sobie ma w środku i ogólną pozycje operatora, ale najbardziej podobało mi się w DF, nie ma wygodniejszego ciągnika (jak na tą chwile dla mnie)... Siedziałem też w Fendzie 309 vario tms i rozczarowałem sie... żadna rewelacja.., dlatego się przekonałęm, że lepiej pojechać samemu oglądnąć niż słuchać opini dzieci, które siedziąły gdzieś u tatusia czy u sąsiada w jakimś lepszym ciągniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
bierny, ale pusty wazy ponad 2 tony, plus zbiornik na 600l ziarna

też tak sobie dedukujemy ze 115km powinno dać rady nawet gdyby to była forterra

Mocowo pewnie da radę, ale zastanów się też nad faktem, że 6T ma inny rozkład masy i praca z długim agregatem z tyłu będzie stabilniejsza. Pozatym gdybanie, że traktor da radę, świadczy, że jesteśmy na granicy potrzebnej mocy, a to w konsekwencji może prowadzić do żyłowania ciągnika, co jest niekorzytne. Pisałeś, że masz ciężkie ziemie, może w przyszłości pojawi się aktywny agregat i bardziej będzie podchodził pod 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na Twoim miejscu Jacku to nie brałbym Fortki. Obejrzyj u @kamienika99 w galerii jak Zetor był dociążany, aby dobrze współpracować z Integrą. ;) Poza tym w takim przedziale mocy to sześć garów to jedyny słuszny wybór. ;) Ja wczoraj oglądałem przedstawicieli serii T6000 i muszę przyznać, że przypadli mi do gustu. :) Ojczulo siedział w T6070 i mówił, że kabina jest bardzo przejrzysta. Według mnie NH oferuje dobre rozwiązania w przystępnej cenie, a poziomem nie zawodności przewyższa Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

"kwestia jest podstawowa - ciągnik musi być 20% mocniejszy od 10245"

Wg mnie nie ważna jest tylko liczba koni ale również moment. W przypadku Case/NH, Zetora wygląda sprawa b. dobrze.

Biorąc pod uwagę jakie masz maszyny to patrzałbym tylko na 6T (no chyba, że chcesz Zetora-wg mnie byłby to dla Ciebie jeden z najlepszych ciągników) ze względu na stabilność przy zawieszonych ciążkich maszynach. Wydaje mi się, że przy areale 30 ha np. na spalanie nie ma co patrzeć- wbrew pozorom nie ma istotnych różnic pomiędy poszczególnymi markami, a nawet pomiędzy silnikami 4T i 6T. Wybierz ciągnik najwygodniejszy do Twojej budowy ciała, z którego dobrze będziesz widział maszyny z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U mnie jest 4 cylindrówka bo to ciągnik prawie do wszystkiego, ładowacz, prasa, transport, orka. Gdyby teraz miał zastąpić go jakiś ciągnik to pewnie najmocniejsza 4 cylindrówka JD np 6430. Właśnie ładowacz zadecydował na 4 garami.

 

Ale jeśli ciągnik ma służyć do ciężkiej pracy w polu: agregaty, pług to najlepsza 6 cylindrówka, tu nie ma się co czarować ;)

 

Jacek sprawa jest taka, jeśli w przyszłości myślisz o powiększaniu gospodarstwa to 6 garów 120-140 koni, zapas jak najbardziej wskazany.

 

U nas w gospodarstwie pracuje 1224 to ma około 120 koni i szczerze powiedziawszy nie ma żadnej różnicy w uciągu do Janka 100 koni, o sam silnik nie chodzi ale o przekładnie, dobrym ciągnikiem masz czym "przewajchować" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj