Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemo85    14

Więc tak. Minął już rok odkąd podjąłem decyzje że biorę jednak K110(K610) mam już podpisana umowę z ARiMR i mogę kupować sprzęt. Niestety kurs EURO sprawił że cena z oferty na ciągnik DF K610 tj. 193 tys zł netto jest już raczej niemożliwa do osiągnięcia. Teraz za ten ciągnik sobie życzą 214 tys zł netto jutro jeszcze jadę się targować bo mam zamiar kupić u nich również agregat uprawowo-siewny 3m i pług 4 obrotowy także może uda mi się zejść do 200 tys zł netto. Byłem dzisiaj u dilera McCormick i MC120 oferuje mi za 190 tys zł netto także dużo taniej niż K610 bo jeszcze po niższym kursie EURO.

I teraz moje pytanie jest takie: Czy warto dopłacić te 6,5 tysiąca za DF K610 czy lepiej żebym kupił MC120 o ile mi się uda za tyle utargować tego DFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalKa    0

Mi osobiście wydaje się, że warto troszkę dopłacić do DF, przy zakupach rzędu 300tyś netto to 5tyś to nie aż tak dużo (choć wiadomo że piechotą nie chodzi :)) sprawdź też czy wyposażenie w takie samo, nie wiem jak to w MC wygląda, ale DF ma w standardzie dość bogatą ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER190    0

Ja proponuje NH T6030 plus za 175 tyś netto go kupisz


New Holland TM 190
New Holland T6050
New Holland TD95D + ładowacz czołowy
Zetor Forterra 12441 + ładowacz czołowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heldas    0

ja sie zastanawiam skad macie tyle kasy ze o takich sumach rozmawiacie przecietny rolnik to sie czasem nie ma za co załatwic wygraliscie w totka czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Sie gra sie ma :) O kredytach nie słyszałeś?

 

Dzisiaj byłem w Gniewkowie u dilera Valtry i oferuje mi Valtre N101 Hi-Tech za 199 tys zł netto albo N111 za 219 tys netto. W sumie bardzo ciekawa oferta tylko jestem ciekawy czy N101 da sobie rade z pługiem 4 obrotowym. Jak ktoś ma te ciągniki to chciałbym żeby się wypowiedział na ich temat bo do końca tygodnia chciałbym się zdecydować na konkretny ciągnik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

kat@ ma n111 i ciąga nią ibisa 4 obrotowego.....n101 nie różni sie wielkością, także powinna dać sobie rade z tym pługiem, jeszcze zależy od ziemi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm. kolego ja polecam MTX to jest to samo co Case MX . ja pracuje na trzech Case JX100U,MX135,MX170 są to maszyny nie do zdarcia i bez większych awarii sobie śmigają a wiem co mówię bo mój MX 170 to był pierwszy w gospodarce to przez 3 lata tak dostawał po zaworach że szok pługi 5 obrót, agregat rotor 3m , rozrzutnik, HTS 10000,głebosz na 5 łap itp. i wytrzymał, teraz ma coś ponad 8 tys i dalej śmiga, co do spalania to MX 170 z przyczepą o łącznej masie 25 ton po górkach na drodze i pedał w podłodze to 20l spalił więc to nie jest dużo,ciągnik bardzo zwrotny. i jak bierzesz to wez sobie z amortyzacją przedniej osi a co do wnętrza kabiny to ja nie narzekam wszystko pod ręką i wygodna pozycja , przecież to nie samochód. więc tak jak napisałem bierz MTX i cena dobra


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dzisiaj byłem u Dilera NH i oferują mi model T6050Plus za 193000 zł netto co wydaje mi się bdb ofertą w porównaniu z DF. Dzwonił też do mnie diler DF i oferował mi Lamborgini R6 130 (odpowiednik DF M600) za 197000 zł netto. Diler DF stwierdził że M600 jest 100 razy lepszy od T6050. Co o tym sądzicie? Lepiej kupić NH czy DF?

 

PS. Mile widziane komentarze użytkowników tych traktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heldas    0

przemo a ile masz hektarow i ile lat bedziesz splacal ten ciagnik wydaje sie ze cale zycie sie taka kase splaca a i co trzeba spelniac zeby taki kredyt dostac

 

w jednej z dyskusji piszecie ze rolnictwo sie nie oplaca a tu widze ze kazdy na kasie spi skoro takie sumy wchodza tu w gre i ja sie pytam jaka jest prawda jednak musi sie oplacac ze takie ciagniki i za taka sume kupujecie ja tu czegos nie rozumie

 

czy warto sie za pozyczac na cale zycie nie lepiej wziac mniej i jakis uzywany ciagnik kupic o takiej samej mocy a nie od razu za taka kosmiczna cene

 

NIEEEEEEEEECH MNIE KTOS OSWIECI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Hej kolego @heldas nie kozacz tak bo bana dostaniesz za pisanie posta jeden pod drugim i radze lepiej zapoznać się z regulaminem. A jeśli chodzi o kasę to z tego co wyczytałem to jest to młody rolnik. A dla młodych rolników są dotacje z UE, są także korzystne kredyty i nie sądzę żeby je spłacał przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heldas    0

spoko jestem tu nowy i nie znam do konca wszystkiego ale z czasem sie wyrobie prosze o wyrozumialosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Jeśli chcesz dopisać coś do swojego postu a nikt pod tobą nie napisał kolejnego posta to wybierz opcje EDIT w prawym dolnym rogu twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heldas    0

dzieki kolego za wskazowki bo na razie wszystko jest nowe dla mnie tu i dopiero sie ucze i poznaje stronke ...........dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Przemo85@ wszystkie ciągniki jakie wymieniłeś mają cene podobną, ja bym Ci proponował lamborghini lub ewentualnie deutz'a, lepsze wykonanie od NH, myśle że dłużej by posłużył i byłby bardzie wytrzymalszy, no i marka myśle bardziej prestiżowa :)

 

qqq@ popieram również i twoją opcje, tylko jaka jest cena takiego mtx'a????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

daniel215 dzięki za słowa uznania. a co do R6 to spalanie będzie większe od MTXa, u mnie mają chyba ze 3 lambo i 95 km spalało 18 l koledze ale zaraz serwis i zmniejszyli na 13 ale jazda nie ta sama, ja cały czas jestem za MTX duzy, masywny , mocny ,da radę ze wszystkim a przy tym spalanie w pługu na poziomie 15l to bardzo dobry wynik,


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Już wybrałem

Dostałem atrakcyjną ofertę na Valtre N111 w wersji Advance z pneumatyczna kabiną za 214 tys zł netto z tym że ciągnik jest już w Polsce i jest w H***wym kolorze pomarańczowy metalic ale biorę go bo jakbym chciał zamawiać w fabryce to musiałbym dać 219 tys netto za ciągnik w wersji HiTech i jeszcze diler nie zagwarantowałby mi ceny bo to zależy od kursu EURO w dniu wystawienia faktury

 

dzięki wszystkim za pomoc w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Przemo85@ jak bys miał jakieś foty to wrzuć do galerii, albo podaj link do zdjęc...

Pomarańczowy nie taki zły :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

W tym tygodniu ma być dostarczony do dilera na plac także pojadę go sobie obejrzeć i porobię fotki

Co do koloru to zawsze można przemalować :lol: z resztą wyposażenie rekompensuje mi ten detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Witam mam zamiar kupić ciągnik 110-120 KM który miałby pracować z pługiem obrotowym 4-skibowym i 3m agregatem uprawowo-siewnym. Na losowanie "Loterii SPO" miałem brać DF Agrotron K 110 ale z 1141 numerem w kolejce to raczej mogę zapomnieć :lol: Najbliżej mam do NH DF Case i McCormick także z serwisem i częściami nie będzie problemu. do JD to już kawałek drogi a o Korbankach to w ogóle nie chce słyszeć (trochę sobie o nich poczytałem). Czekam na wasze propozycje szczególnie interesują mnie opinie użytkowników

 

Ahhh, następny który nie miał do czynienia z Korbankami a na nich marudzi ...

 

Ahhh nie doczytałem że wybór już padł. Gratuluję zakupu : )


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiemy ale w odpowiednim temacie, 140 KM to juz na 95% 6 cylindrow, a tutaj rozmawiamy na pograniczu klas :P

sa tematy pod ktore mozna sie podpiac, bo sprawdzilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wcześniej ten ciągnik miał być w granicach 110-130KM. Więc ile ma być tych koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a co byscie powiedziedzieli o MF 6465 skrzynia 24x24 tryb ECO auto pompa 110l, cena okolo 55tys euro netto, silnik sisu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

jak dla mnie to najlepiej ciągnik nowy bo wiesz co kupujesz i wiesz że masz gwarancje w razie awarii a poza tym jak dla mnie najlepszy ciągnik to ursus 1224 i nie wymienił bym go na żaden inny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również przymierzam się do kupienia ciągnina 120km,co byście polecili?.Zadanie jakie miałby pełnić to orka,jadza z agregatem 3 m bierny z siewnikiem,włóka 6 metrów z broną oraz trochę w transporcie,lecz nie dużo-tylko żniwa.Więc krótko pisząc ciągnik ma być koniem pociągowym. Od ciągika oczekuje aby dobrze wypełniał powierzone mu zadania,był komfortowy,mocy,nie awaryjny i aby jego spalanie nie było duże.Nie proponujcie pronarów i innych tego typu ciągników.Pozdrawiam i licze na dobre propozycje.


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanibal22    0

Najlepiej kupować jd sa dobre i nie będziesz miał z nim problemów.

nh nawet nie bierz bo to sa ciągniki na krótką metę;)

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj