Polecane posty

Piters182    29

Więc najodpowiedniejszym wyborem to będzie Valtra A124 lub Massey Ferguson 6712 Global. Można powiedzieć że ciągniki z jednej fabryki, wybór która marka się lepiej podoba. Ciągniki w większości mechaniczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2017    0

Tez polecam valtre bo spalanie jest bardzo niskie co pewnie jest bardzo istotne bo w firmach takie ciągniki robią dużo mtg w dodatku te ciągniki wręcz słyną z niezawodności i są proste w codziennej obsłudze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Z racji, że sprzedałem ciągnik, myślę o zakupie ciągnika używanego.  Do oprysków itp zostaje C-330M. 

Założenia:

  1. Główny ciągnik - orka, talerzowanie, transport. 
  2. Jak najprostszy
  3. Tani w użytkowaniu i naprawach. 
  4. max 80 tyś. 
  5. powyżej 2004r. 
  6. Konieczna pneumatyka do przyczep (roztocze). 

Mój wybór padł na Zetora Forterrę 105-115 KM. Czy słusznie? A, może polecicie coś innego? Moze któryś Case, lub NH? A, może ktoś sprzedaje takiego jak szukam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barter    0

Witam. Prosił bym o opinię na temat renault 106.54. Co byście polecili tak do 115 km. Budżet to 50 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocky914    15

Witam. Nasze gospodarstwo cały czas się rozwija i powiększa. Obecnie 40ha obrabiamy tylko T25 i Belarusem 952. Jako że planuję zakup swojego ciągnika, który byłby o mocy +/- 120KM, moje marzenie o Ursusie z ciężkiej serii byłoby uzasadnione. Konkretnie marzy mi się Ursus 1224 z lat 90. Większość pól jest mała i "porozrzucana", chociaż większe kawałki też są, tereny są u nas lekko pagórkowate. Ciągnik miałby służyć jako główny "koń pociągowy", wykonywać orkę pługiem obrotowym, podorywkę gruberem, siew i służyć podczas transportu w żniwa. To dobry wybór, czy może zastanowić się nad czymś innym? Budżet to tak ok. 50-60k

Edytowano przez Rocky914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Z takim budżetem to ursus&zetor to najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Witam, interesuje mnie ciągnik 100-120 km do beczkowozu 8/10 tys litrów. 

Ciągnik nowy do 200 000 zł netto. 

Jaki ciągnik jestem w stanie kupić za te pieniądze. Może być w standardzie. 

Co polecicie?  Fajne gdyby nie miał scr i adblue. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu1003    0

Witam serdecznie ! 

Zamierzam kupić nowy ciągnik na PROW. Przedział mocy w jakim powinienem się zmieścić to 110-130 ale zależy mi na jak najsilniejszym ciągniku ponad 120 km, który będzie pracował z 4 skibowym dość ciężkim pługiem obracanym Niemeyer, agregatem Rolmako 3 m z hydropakiem do którego przyczepiam siewnik talerzowy Agro - Masz 3 m, talerzówką Staltech 3 m, rozsiewaczem 1200 kg i pewnie też z opryskiwaczem ciąganym 1000 l. Rozważamy ciągniki takie jak Steyr Profi 4125  czy Kubota M 6122, która niedawno wyszła i czekam aż będzie na placu u dealera żeby ją obejrzeć. Myślałem też o Lindnerze Geotrac 114 ep, gdzie czekam na ofertę ale chyba będzie zbyt drogi, tak samo jak Valtra G 125.

Możecie coś doradzić ? Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

 

Edytowano przez Krzychu1003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Skoro wymieniłeś akurat te marki to rozumiem że dilerzy w okolicy są ok. Przy wyborze ciągnika bardzo istotną rzeczą jest jakość serwisu dilera oraz jego odległość od was. Jeśli diler jest daleko to po pierwsze będziecie mieli większe koszty dojazdu serwisu do was np na przegląd oraz nie ukrywajmy że reakcja serwisu też będzie prawdopodobnie dłuższa. Co innego wysłać mechanika 10-30 Km aby zdiagnozować usterkę a co innego wysłać go 150-200 lub więcej. 

Lindner bardzo ciekawy ciągnik ale chyba dosyć rzadki w naszym kraju. Sieć dilerska i serwisowa też raczej nie zbyt mocna, chyba że mieszkasz niedaleko głównego importera.

Pozostałe trzy opcje, każdy z tych ciągników fajny. Porównując parametry:

Valtra silnik 4,4 125 KM 518 NM masa 5140 masa całkowita 9500kg prześwit 443 rozstaw osi 2550 wydatek hydrauliki 100/110

Steyr silnik 4,48  125 KM 560 NM masa 4890 masa całkowita 9500kg prześwit - rozstaw osi 2,64 wydatek hydrauliki 80/113/125/134 udźwig TUZ 7100 - 7864 kg 

Kubota silnik 6,1 123 KM 549 NM masa 5762 masa całkowita - kg prześwit 500 rozstaw osi 2,69 wydatek hydrauliki 115 udźwig TUZ 7000 kg

 

Jeśli Valtra to raczej wersje Active lub Versu Steyr wersja Profi lub Profi CVT

Najcięższa z największym rozstawem będzie kubota i silnik 6 litrów. I w zależności od ceny oczywiście ja bym się skłaniał do niej. Jeździłem M7152 i bardzo mi się podobała a spalanie było na dobrym poziomie.

Valtry zawsze mi się podobały chociaż nie wiem czy wersja N 114e (125KM 540 NM rozstaw osi 2,66) nie byłaby lepszym wyborem.

Steyr też dobra marka, najwyższy moment obrotowy ale najlżejszy lub porównywalny z Valtrą która podała masę z pełnymi zbiornikami i traktorzystą:P

Też czekam na pojawienie się Kuboty M6 aby zobaczyć ją na żywo. M7 wydaje mi się nieco zbyt dużym ciągnikiem dla mnie ale zależy od różnicy cenowej

Edytowano przez edi89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu1003    0

Pytałem dealera o tą Valtrę N 114e ale powiedział że została wycofana, bo nie spełnia emisji spalin i zaproponował mi serię G w wersji Active za ok 330 tys gdzie Kubota M7 tyle kosztuje. Też najbardziej przekonuje mnie Kubota, ojciec napalił się na Steyr'a ale jeszcze będziemy jeździć oglądać. Do dealera Kuboty - Agromat mamy ok 50 km,  do dealera Steyr'a - Agrocentrum ok 100, do dealera Valtry - Anderwald ok 110, a najdalej do jedynego w Polsce dealera Lindnera - Hydro-Masz ok 200 km. Kubota też daje fajną gwarancję, standardowo ok 3 lat ale dealer mówił że nawet na 5 lat się można dogadać. Opowiadał też mi sytuację, jak pewien rolnik zaczipował silnik i zatarł go, a Kubota wymieniła go na gwarancji. Spalanie też jest na dobrym poziomie, ok 10-12 l przy orce. Nasz lokalny dealer nie ma jeszcze ceny na tą M6 ale dzwoniłem do innego dealera zapytać o cenę to mi wyliczył z przednim tuzem 286 tys netto, Steyr jak robiliśmy w tamtym roku ofertę to wyniósł nas ok 290 ale nie wiem czy nie podrożał po nowym roku. Jeśli chodzi o cenę to chcielibyśmy się zmieścić do 300 tys netto.       

Edytowano przez Krzychu1003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

No to najbardziej korzystna wydaje się być Kubota.  Ale warto porównać jeszcze innych producentów. Może zamiast steyra wycenić bliźniaczego case lub NH. Tylko patrzcie w tej opcji na wyposażenie ba każdy producent CNH ma co innego w standardzie i to zazwyczaj jest powód różnicy cenowej. Z ciekawości można zapytać się jeszcze o jakiegoś JD chociaż pewnie będzie droższy od Valtry, Claasa lub MF

Valtra chyba trochę drogo wychodzi w porównaniu chyba że w tej cenie byłaby to wersja Versu z joistikiem. Nie wiem czy w Active już jest joistik. W Kubocie podobno ma być podobny do tego z M7 a steyer pewnie też coś ala Multicontroler. Fajnie się na takich pracuje. Często nie trzeba od niego odrywać ręki co jest bardzo wygodne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu1003    0

Case Maxxum 125 wycenialiśmy i wyszło podobnie jak Steyr, minimalnie chyba taniej kilka tysięcy. Steyr ze stajni CNH akurat się nam najbardziej podoba. JD 6130M też wycenialiśmy ale raczej za drogi dla nas, na ofercie mam 370 tys netto ale wyliczył wtedy więcej na zapas, zakładając że podrożeje po nowym roku, a tak to kosztował jakoś 310-330 tys. W wersji Active jest już joystick. Może jeszcze podjedziemy wycenić NH, akurat mamy blisko dealera Osadkowskiego - 15 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj