Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mav    1

ja wykonuje orke płógiem 5x42 na głębokość 38cm, mam 650/85/38 na tyle i wchodzi spokojnie w bruzde, znam tez tekie rozwiazanie 5x53 i wchodzą 710tki w bruzde, dawniej przed zakupem zastanawiałem sie jakie opony wejdą, a teraz wiem ze max to 710. Wiec z 620 na bank problemu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

No to ja ci mowie bierz te valtre a przy tych mniejszych modelachto i nawet opcji se cos wezmiesz bo ta najwieksza z seri N to podstawowa kosztuje 194tys a w fuul opcji 245[brutto] wiec jak wezmiesz jeda z tych mniejszych to jeszcze se jakies dodatki bedziesz mogol dobrac. a za 100 tysiakow to juz plug i agregat [uprawowosiewny aktywny?] tez nowe dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak właśnie się przyczylam do tego żeby kupić ten mniejszy. N101 ma 110KM a jest o wiele tańsza. I z danych tech. wynika że waży tyle co N111. Więc jak by wziął do niej przedni tuz i dobry obciążnik to i tak by jeszcze wyszło taniej niż brać tą większą :).

A agregat to już postanowione będzie na bronie talerzowej. Bo jak bym na większość pól wiechał aktywnym to cała ziemia by z wiatrem do sąsiada poleciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Ja jednak bylbym za aktywna. A jak jest z ogumieniem do tej mniejszej waltry? mozna wziasc takie szerkie jak w opcji przy n141?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

to jak juz chcesz brac przedni TUZ do wez jeszcze WOM. po jakims czasie kupisz sobie kosiarke na przod i bedzie fajny zestaw  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczostek    0

Jak chcesz kupić traktor na dłuższy okes czasu to bierz N121. Bo jak napisałeś ze bedziesz zwiększał areał to potem miejszym traktorem bedzie cięzko Ci to obrobić,a tak jak będziesz miał zapas mocy na tych ha co masz to się w ekstremalnych sytuacjach przyda, Pozatym większy traktor będzie nie wiele droższy niż ten miejszy. Jak masz coś kupić to kup już dobry, a nie zabawke która dziadkowi by się przydała aby po zapałki do apteki jeżdził.  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
Jest w NW. Rodzice mają płytę, Ja mam tylko dzierżawe na siebie ( będę miał przepisane po nowym roku żeby na młodego się załapać). Tak byśmy chcieli się zmieścić w 300 000.

 

to teraz druga opcja...  :)

rodzice przepisują Ci średnią wojewódzka u nas ok 13ha.masz samą ziemie na siebie i nałatwiej sie z wszystkiego wywiązać.

gdybyś brał na SPO to 300 tyś minus 65% za NW, do tego przechodzisz na VAT kolejne 22% do tego jakbys dostał młodego rolnika to musisz wykazać się jakąś fakturą czyli najłatwiej nowy sprzęt kupić...

korzysatjąc z pomocy Unii napewno zaoszczędzisz i to nie mało.do do wypełniania papierów to w bydgoszczy jest firma która wszystkim się zajmie.co Ty na to???  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To znowu byłby proble. Zanim przepiszą ponad miesiąc (wyciągi z geodezji, wolny termin u notariusza).

Na SPO musze wziąść kredyt komercyjny lub pomostomy min 8%

SPO wejdze na wiosnę, a wiosną to już byśmy chcieli nowym pojeździć.

Na zwrot ze SPO mogę czekać niewiadomo ile (znajomy ze szkoły czeka już ponad 1,5 roku)

A z Vatem nie ma jakiegoś okresu przejściowego?

A jak wezmnę ten na 3% to wszystko mam pewne bo wiem kiedy i ile będę musział zapłacić.

 

A na SPO nie trzeba mieć jakiegoś przelicznika KM/ha?

Aktywny agregat na IV V klase ziemi to jak na moje strata paliwa ;)

 

Chcemy na bronie talerzowej żeby nie było problemów z zapychaniem się poplonów pod agregatem. I nasze ziemie bardzo łatwo perzem zarastają a to też by był problem przy zwykłym agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie wiem jak teraz będzie ale wczesniej nie było przelicznika...

rób jak uważasz  ;) wszystkiego najlepszego życzę  :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Właśnie SPO się boje bo jak weżmniesz tak na 8% i one są na 6-8lat. I jak by zwrot ze SPO się przeciągał to nie był bym wstanie rat spłacać bez problemu. Co innego jak bym chciał kupić za gotówkę. To bym się nawet nie zastanawiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to i siewnik z talezowymi redlicami bo co za róznica jak sie agregat nie zapcha a siewnik tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

pioter

hehe nie opowiadaj bajek, z 13 ha nie wykaze minimalnej kwoty zeby zarejestrowac sie na vat, SPO na młodego rolnika i jezeli posiada ONW to jest 60%. Papiery jest nie problem wypełnic (wiem z doświadczenia)

 

Najważniejszą zeczą w SPO jest to ze musisz najpierw wyłożyc 100% kasy(co w wiekszosci wypadków przy większych kwotach nie obchodzi sie bez kredytu pomostowego)

potem jezeli wszystko pujdzie oki bez pomyłek to 3 miechy na zwrot,

i jak by był na VAT to 25 dni jezeli by to kupił w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego i odrazu  zaniósł fakture zakupu do rozliczenia.

 

I puki co nie wiadomo od kiedy wejdzie to SPO 2007-20013

 

Lepiej niech weźmie twój starszy kredyt na Nowe Technologie 1% na 15 lat wyjdzie to lepiej niz SPO w twoim przypadku bo nie posiadasz kapitału. Jak bys policzył koszty kredytu pomostowego i w dodatku jak bys nie odzyskał VATu to całe te 60% zwrotu by koszty pochłoneły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Myśle że weźmiesz na mniejszy % kredyt  ja pytałem się w SDF  to jak na spo   to płaciło się Vat  

 

a do czsu zwrotu z agencji raty od całej wartości potem tą  kase z agencji się wpłącało i raty malały oprocentowanie było 3%z hakiem a zabezpieczenie to polisa AC  a podejżewam że przy  kredycie MR nie starczy do zabezpieczenia polisa AC

 

a z tym agregatem nie chodziło mi o to czy bierny czy aktywny tylko czego akurat ares i polonez  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

piootr 

 

zrobią ci nawet 1 % kredyt pomostowy ale przy 50%prowizji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

;D

 

SDF dopłaca  PARIBAS  do tego kredytu  i całkowity koszt /rok  troche ponad 3%  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jesli chodzi o pomoc dla MR to wg projektu jest że ziemię będzie można przekazać dopiero po podpisaniu z ARiMR, coś a'la renty strukturalne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

mav możesz powiedzieć coś więcej na temat tego kredytu 1%. Bo mi w spółdzielczym zaproponowali 3% na nowe maszyny i 8% na używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

piootr odsteki odsetkami prowizja prowizją :)

 

kat idz do swojego banku i zapytaj o linie kredytów na NT, nie wiem jakie tobie bank postawi warunki..

 

tu http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/Fi...px?item_id=4998 masz wykaz kredytów i jednym z nich jest własnie NT, ja brałem na ten kredyt siewnik i porostu doszedłem teraz do wniosku , ze nawet majac gotówke, nie opłaca sie ją wydawać tylko lepiej wziąść kredyt na tak niski procent.

 

Jednym z warunków jest napisanie co ten zakup zmieni, przy ciagniku mozesz napisac ze poprawiasz ochrone środowiska, mniejszą emisją spalin ;):D

Chodzi o to zeby jakos umotywowac ten zakup, zgodnie z wymogami tej lini kredytowej.

Zreszztą jak poczytasz to sie dowieszz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem jak tam u Was ale u mnie aby np.uruchomić kredyt z linii MR najbardziej potrzebna była opinia z ODR -(oddział wojewódzki) no i oczywiście biznesplan.I tu też muszę przyznać rację mavowi-nawet mając gotówkę nie opłaca się za nią kupować-przy oprocentowaniu rzędu 1-2%.Ja tam osobiście wolę MR od SPO-SPO jest dla ludzi dysponujących wolną gotówką-albo tych ,którzy się tą ideą zachłysnęli-jeżeli ktoś ma korzystać z kredytu-to MR jest bezpieczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

mav  ja mówie o realnym koszcie kredytu i na dodatek nie potrzeba biznes planu który też darmo się nie zrobi  a Valtra też chyba ma jakieś finansowanie zakupów ?

 

 

Ja tego MFa co mam też kupiłem na kredyt  branżowy mleczarstwo czy jakoś tak i teraz wolałbym go na spo brać  bo jak przychodzi  20 pare tys co roku płacić to  szkoda się robi żeby chociaż ten ciągnik wart był tych pieniędzy  ;D

 

Ja zadam wam proste pytanie kto na wsi ma gotówke w kieszeni  ???  bo napewno nie chłop  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no wiesz, zależy jaką...ja akurat siedze na stówie  :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
mav  ja mówie o realnym koszcie kredytu i na dodatek nie potrzeba biznes planu który też darmo się nie zrobi  a Valtra też chyba ma jakieś finansowanie zakupów ?

 

 

Ja tego MFa co mam też kupiłem na kredyt  branżowy mleczarstwo czy jakoś tak i teraz wolałbym go na spo brać  bo jak przychodzi  20 pare tys co roku płacić to  szkoda się robi żeby chociaż ten ciągnik wart był tych pieniędzy  ;D

 

Ja zadam wam proste pytanie kto na wsi ma gotówke w kieszeni  ???  bo napewno nie chłop  ;)

 

@piootr

 

sam sobie przeczysz, pytasz sie kto ma kase w kieszeni a sam twierdzisz ze wolałbyś wziąść ciągniczek na SPO w którym własnie na początku 3ba wyłożyc 100% wartości inwestycji..

idz do banku, zapytaj sie na ile pomostowy kredyt jest oprocentowany rocznie, bo innego nie dostaniesz no chyba ze stać cie na komercyjny no to nie mam więcej pytań.

Kupowałes coś na SPO juz? brałeś taki kredyt?

 

bo kredytu który dofinansuje ci państwo nie możesz wziąsć na SPO

 

apropo biznes planów robiłem je juz kilka razy które przyjmował mi bank, i jest to jakies kilka godzin na początku jezeli sie nie ma tabelek porobionych itp a potem to juz kwestia dopisania danych.. troche czasu i biznes plan jest gotowy za free. No chyba ze ktos jest tak wygodny ze woli sypnąć kasą komuś zeby za te kilka godzin zainkasowła 1000 zeta , bo słyszałem ze nawet tyle biorą.

 

Kredyty , typu Valtra czy kredyt New Holland to jest podpucha dla tych którym sie łatwo sprzedaje i łatwo wmówić ze cos jest inne niz w rzeczywistosci, zrobią ci symulacje (wode z mózgu) i pokaża ze rata jest taka malusienka :D i ze wogóle oni tracą tylko na tobie hehe, to jest dokładnie jak w tym kredycie Ursusa 0%, wszystkie koszty takie jak prowizja, odsetki itd są wbite w cene. Zrób sobie kiedys test na Valtrze idz im powiedz ze wezmiesz za gotówke, potargój sie zobaczysz jakie dadzą ci upusty, a potem idz gdzie indziej powiedz ze chcesz zeby oni to sfinansowali to nawet połowe tego upustu nie dostaniesz co za gotówke, z prostej przyczyny bo zawsze za wszystko płaci klijent, jak ktos twierdzi ze pierwszy przeglad ciagnika ma za darmo to sam siebie oszukuje, ma bo sam sobie za to zapłacił (dealer duzo zarobił ;))

 

Nie 3ba być mecenasem zeby wiedziec ze na tym wszystkim wszyscy zarabiaja tylko nie rolnik  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Gdyby spo było takie złe to nikt nie korzystałby z tego  ???

 

Nie należe do ludzi wieżą w to co gada sprzedawca ale jak mam na piśmie rozpisany dokładnie kredyt i wiem ile więcej zapłace za ciągnik po spłacie to proste że  widze ile to kosztuje  ;)

 

na spo nic nie brałem

 

z tym biznes planem to ciekawe bo ja wtym roku brałem kredyt na ziemie i kierowniczka z BS kazłaby mi sobie wsadzić w d..  samemu robiony  powiedziała mi u tej osoby rób w odr i chwila moment kredyt był załatwiony

 

gdzieś pisałęm cene rolera i co były wcześniej podane to zawsze były wyższe od tej co mi powiedzieli ciekwe czemu  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj