Gość Muran001

Ciągniki i maszyny rolnicze by Muran001

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Muran001   
Gość Muran001
bilon    0

Myślę, że wyzwaniem byłby kombajn buraczany. Posejdon albo Neptun. Fajne te modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Kombajnu buraczanego nie potrzebuję, bo na moim wymyślonym gospodarstwie buraków cukrowych nie będę uprawiał.

Nadal można składać propozycje odnośnie budowy maszyn.

Edytowano przez Muran001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

@Mattti, więc to tak wygląda:

-ciągniki: C-330 i C-360 zostały zbudowane od podstaw. Ursus 4514 z Turem jest na bazie MF 592 z Britains (moja konwersja). DF DX-4.70 na bazie chińskiej zabawki. Fendt 312 Vario i JD 5615F to kupione modele.

-Claas Dominator 96 to przeróbka chińskiego kombajnu

-przyczepy (np. polski rozrzutnik 1-osiowy i platforma do słomy na podwoziach przyczep z Siku, a wywrotki 1-osiowe, beczkowóz i dwukółka do przewozu zwierząt są na ramach od chińskich przyczep)

-część maszyn warsztatowych (tokarka, spawarka, wózek, sprężarka czy żuraw) to samoróbki, ale tego nie zrobiłem, tylko kupiłem

-gotowe maszyny, np. siewnik Amazone lub rozsiewacz nawozów Vicon były remontowane

-reszta warsztatu (by Italerii and me)

-reszta maszyn rolniczych własnej budowy (pług, brony, agregat uprawowy, siewnik konny, opryskiwacz, kosiarka rotacyjna, wóz konny, kopaczka konna i wiele innych)

-część to chińczyki po częściowych przeróbkach (talerzówka i prasa zwijająca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@Mattti, więc to tak wygląda:

-ciągniki: C-330 i C-360 zostały zbudowane od podstaw. Ursus 4514 z Turem jest na bazie MF 592 z Britains (moja konwersja). DF DX-4.70 na bazie chińskiej zabawki. Fendt 312 Vario i JD 5615F to kupione modele.

-Claas Dominator 96 to przeróbka chińskiego kombajnu

-przyczepy (np. polski rozrzutnik 1-osiowy i platforma do słomy na podwoziach przyczep z Siku, a wywrotki 1-osiowe, beczkowóz i dwukółka do przewozu zwierząt są na ramach od chińskich przyczep)

-część maszyn warsztatowych (tokarka, spawarka, wózek, sprężarka czy żuraw) to samoróbki, ale tego nie zrobiłem, tylko kupiłem

-gotowe maszyny, np. siewnik Amazone lub rozsiewacz nawozów Vicon były remontowane

-reszta warsztatu (by Italerii and me)

-reszta maszyn rolniczych własnej budowy (pług, brony, agregat uprawowy, siewnik konny, opryskiwacz, kosiarka rotacyjna, wóz konny, kopaczka konna i wiele innych)

-część to chińczyki po częściowych przeróbkach (talerzówka i prasa zwijająca).

Wow! :blink:

Ty to masz rękę do takich rzeczy! PODZIWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Witam ponownie!

Pokażę kopaczkę elewatorową do cebuli (po przeróbkach także do ziemniaków) typu Z-427 wyprodukowaną w Agromecie z Strzelców Opolskich.

 

Link do przybliżonego modelu:

 

http://allegro.pl/ko...2398547432.html

 

Tutaj w linku trzy ostatnie zdjęcia wyżej wspomnianego modelu kopaczki.

Edytowano przez Muran001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001
Napisano (edytowany)

Nowości od Murana:

-warsztat mechaniczny

-przeróbka Ursusa C-360 (przedni napęd, silnik 4-cylindrowy Perkins od Ursusa 4512, kabina i orbitrol)

-Tur przy Ursusie C-330

-prasa kostkująca Bamfords BL-58

 

https://picasaweb.go...CKLZ7uXy-uvQsQE

 

EDIT

W linku pojawiły się nowe foty ze stodołą.

Edytowano przez Muran001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Sory, że post pod postem. Dlaczego nikt nie odpowiada?

 

https://plus.google.com/photos/112410807454481548682/albums/5901138862265128385?authkey=CPHHoLDOhNWLRw

 

Chciałem wyremontować 1-osiową wywrotkę w kolorze srebrnym, ale paka była krzywa i rozwaliła mi się przyczepa new_sad.gif , więc z niej zrobiłem taką zieloną przyczepę sztywną z deskami (będzie to "gorsza" przyczepa, jeśli można ją tak nazwać, bo nie ma rejestracji, podwozie w różnych kolorach z powodu braku ciemnozielonej farby).

 

Na pocieszenie przerobiłem drugą, zieloną wywrotkę 1-osiową, dodając nowe burty i zsyp do zboża w tylnej burcie i pomalowałem na nowo burty.

 

Długą niebieską przyczepę przerobiłem na krótszą przyczepę sztywną D-46 na kołach 20".

 

Zrobiłem kabinę do Deutz-Fahr DX 4.70, łopaty na żniwa, dwie parasolki, łapkę (lub łom) ... i składaka Wigry 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Prośba do moderatorów

 

Proszę o zamknięcie tematu.

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muran001   
Gość Muran001

Widzę, że nikt nie pisze. Temat nie został zamknięty. Po dwóch latach piszę komentarz.

Czy ktoś z Was zbudował model Bizona Z056 Supra? Jakie rady byście mi dali tj. czego uniknąć, itp.?

Dodam, że posiadam prawdziwego Bizona Z056 Supra. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Ja mam takie małe pytanie wręcz prośbę chodzi mi o zrobienie prasy Unia 1.8vd i ciagnika Pronar 82A do fs 17 zdziecia mogę podesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jurij5064
    • Przez dugix1
      Witam . Zakupiłem w Austrii ciągnik  Case 685 AXL , niestety ciągnik jest malowany i nie mogę znaleźć nigdzie numeru VIN ciągnika. Czy jest ktoś może na forum kto może wskazać na zdjęciu w którym miejscu takowy numer się znajduje
    • Przez laiacl
      Buenos días! Me gustaría compartir con ustedes mi experiencia con el remolque de ganado de una sola altura de Giligroup. Recientemente adquirí este remolque para transportar a mis vacas de un lugar a otro, y estoy muy satisfecha con su desempeño.
      Lo que más me llamó la atención del remolque por su sistema de frenado, me resultó muy eficiente, lo que me da mucha tranquilidad al transportar a mis animales.
      También quiero destacar el servicio al cliente de Giligroup. Desde el primer momento me asesoraron de forma muy profesional y respondieron a todas mis preguntas con rapidez y claridad. La entrega del remolque fue puntual y sin ningún problema.
       
      ¡Espero que mi experiencia sea útil para ustedes y espero escuchar sus comentarios y experiencias también!
    • Przez davidek_20
      http://rail.phototrans.eu/14,153684,0,FabLok_6D_.html
       
    • Przez Piotr2022
      Witam. Zastanawiam sie jakie opinie macie na temat Alima, Daf Agro czy Euromilk ?? Ktora firme byscie polecali na zakup maszyn. Dziekuje I pozdrawiam.Piotr
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj