bzykuu

Odlewy trybów

Polecane posty

bzykuu    5

Witam

Mam pytanie czy wie ktoś gdzie można zrobić odlewy kół zębatych?

ponieważ w mojej prasie wyszczerbiły się zęby i nie mogę nigdzie dokupić tego koła

podaje zdjęcie podobnej część do mojej

jeśli ktoś wie gdzie znajduje się taki zakład proszę o odpowiedź

Mieszkam w Bychawie woj.lubelskie

post-43786-0-37262800-1326550075_thumb.jpeg

Edytowano przez bzykuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Najlepiej zgłosić się do producenta tej prasy. Odlewu ci nikt nie zrobi, jeśli nie będzie znał wymiarów tych kół. Zrestą sam odlew to jeszcze nic w porównaniu ze szlifem, toczeniem i inną obróbką tych kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Bychawa

do Bełchatowa niestety mam 270 km

może zna ktoś inny zakład

rozmiar koła mogę podać i ilość zębów w najbliższych dniach będę rozbierał prasę

z tym producentem to nie bardzo ponieważ prasę ściągnąłem z zagranicy jest to Fahr Kola Rivale 20

Edytowano przez bzykuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie . Jak coś mam numer do gościa który mi tam dorabiał pewien tryb , bo tak na zamówienie niestety nie wykonują ;)

 

Edit.

Przepraszam bardzo właśnie się dowiedziałem że wykonują takie usługi :)

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcio88    0

W Bielsku Białej tez znajduje się taki zakład. Słyszałem że ktoś dorabiał tam koła zębate do agregatu uprawowego. Napewno na Google coś znajdziesz:)

 

Już coś mam...

http://www.befared.pl/?pid=25

Edytowano przez Tomcio88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Mi do kostki JD dorabiali w Szczecinku-wyszło to ok 20% oryginału i prasa śmiga już na nim 5 lat i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego mało który zakład tego typu koła robi a cena będzie taka sama jak orginał bo miałem jedno takie do roboty cenę mówili 2800 neto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

do przedniego napędu w agrotronie komplet kół miał kosztować 14tys. zł netto a w Toruniu za dorobienie zapłaciłem 3660 brutto w 2008r. łatwiej by było gdyby wszyscy pisali swoją lokalizację!!!! zwłaszcza zakładający takie tematy!!!!

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lokalizacja była by pomocna, ale w Ciechanowie też dorabiają tryby i nie tylko, więc jeżeli lokalizacja będzie blisko to później podam namiary.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

poszukaj zakładu który posiada obrabiarki obwiedniowe na takich maszynach robi się różnego rodzaju tryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Gdybym miał gdzie kupić oryginalne tryby bym je kupił ale niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć

z podanych wyżej firm niestety nie blisko ale najbliżej mam do Tarnowa

Edytowano przez bzykuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Takie rzeczy nie robi się z odlewów ale półfabrykat jako odkówka, poza tym zarys zębów jest krzywoliniowy i jedyna metoda jaką można to dokładnie wykonać to frezowanie obwiedniowe, rzadka droga metoda.

Przychylam się do zdania kolegów wyżej czyli Zakłady mechaniczne Tarnów, tam gdzie produkują obrabiarki itp. mój kolega ze studiów tam pracuje jako technolog, i to musi przejść przez jego ręce :D .Jutro do niego się odezwę,dowiem się co i jak czy jeszcze bawią się z jednostkową produkcją i mogę dać ci kontakt do niego :) .


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dodzwoniłem się dziś do kolegi który tam pracuje i rzecz wygląda w ten sposób, że rezygnują powoli z produkcji jednostkowej ale ją dalej prowadzą, a co do tej przekładni to niewesoło ponieważ, jeżeli zęby w tej przekładni są stożkowe a nie walcowe to trzeba mieć specjalną głowicę frezarską, jeżeli zęby mają krzywoliniowy zarys zębów (tj. na twoim rysunku zarys Gleasona)to trzeba mieć dość że specjalną stożkową głowicę, to jeszcze o tym zarysie zębów i o tym module zęba,wymiarach itd. gdyby mieli wykonać kilka tys. szt to by zrobili taką głowicę, dla jednej szt nie. Następny problem to obróbka wykańczająca, czyli szlifowanie obwiedniowe, dla jednej sztuki nie ma sensu, trzeba by docierać w garażowych warunkach. Także nie zrobią tego, chyba że to zwykła walcowa przekładnia to tak, mówił mi coś że w warszawie jest fabryka która produkuje dla nich takie przekładnie, poszukaj w necie, a koszt wyprodukowania 1szt takiej przekładni to na bide 2tys zł... :blink: . Takie coś można bez problemów wykonać na centrum obróbkowym cnc o 5 osiach, tylko takich jest z 20 w polsce. Także nie pomogłem ci ale ja radził bym udać się na szrot po wymontowaniu tej twojej przekładni i dopasowaniu o podobnych wymiarach z czego innego i dorobieniu nowych mocowań, czy nawet nową w sklepie z tylnego czy przedniego mostu. Napisz jeszcze do czego dokładnie jest to przekladnia zjakiej prasy? i wymiary jej wrzuć, ilość zębów itd.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

do przedniego napędu w agrotronie komplet kół miał kosztować 14tys. zł netto a w Toruniu za dorobienie zapłaciłem 3660 brutto w 2008r. łatwiej by było gdyby wszyscy pisali swoją lokalizację!!!! zwłaszcza zakładający takie tematy!!!!

 

Kolego a byś mógł mi dać namiary do tego zakładu do Torunia? Niestety w moim agrostarze zmielił się atak również w przednim moście.. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Tak czytałem te wasze wpisy i ceny, które są za taką usługę to pomyślałem, że najlepiej będzie wmontować kompletną przekładnię z Sipmy Z 224, ewentualnie z innej prasy (jeśli będzie pasować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledze raczej chodziło o reklamę aby ktoś to napisał, bo posty reklamy są ostatnio częściej niż treści dotyczącej forum.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj