Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz14014

Jaką prasę rolującą do Ursusa 4512 ?

Polecane posty

bboyUrsus    10

Do tego Ursusa daj Sipme classic lub farme i spokojnie da sobie ten ciągnik rade. Za te 15 tyś kupisz też coś zachodniego ale cieszko o dobrą jakość takiej prasy za tą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

60tka da rede ze wszystkim kolego ;) ale tak serio to może ci brakować mocy przy dobijaniu (sionokiszonka), no i sprzęgło ci za długo w 360 nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Najlepiej jakaś sipma albo metal-fach mają małe zapotrzebowanie mocy, ursus spokojnie sobie z nimi poradzi. Tanie części i dostępne w każdym sklepie z częściami.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Tak ale sipmy i metal-fahu w tej cenie w choćby dobrym stanie będzie bardzo ciężko....

Proponowałbym Ci JD550 lub rp 12 tylko do 15000,- to tylko na wąskim podbieraczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Zgadzam się z sołtys48 bo sam szukałem sipmy do max 20 tyś i nic dobrego nie znalazłem <_< strasznie wylatane i odmolowane :mellow: i w końcu zdecydowałem się na kupno nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja bym poszedł w Niemiecką technike czyli Welger. Za tą kase można kupić fajną rp12. Albo Gallignani. Ona jest na częściach Welgera i nie ma problemu z dostępem części i są w miare tanie ;) Sam mam Gallignani i ciągam Fordem 63KM i w słomie to na 3. stopniu(z5) radzi sobie bez problemu a bele są zbite lux. Sipmy czy Warfamy nie mają startu do zachodnich pras ;)Po Zetorze 7211 i Warfamie bele były gorzej zbite niż po moim zestawie. Gdzieś mam w galerii fote jak wygląda bela siana z mojej Gallignani to możesz sobie zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

15 tysiaków to szczerze powiem,że troszeczkę mało żeby znaleźć bez problemów coś porządnego-sam w zeszłym roku szukałem prasy o podobnych parametrach jak Ty i nie było to łatwe,mój wybór padł na JD545 ale tylko dlatego,że miała siatkę i była niedaleko...za te pieniądze to tylko i wyłącznie rozglądaj się za JD, Welger lub Gallignani gdyż tylko(wg mnie) z tych firm znajdziesz tylko coś w sensownym stanie technicznym....a kupić złoma i później ładować w niego bez końca to nie żadna sztuka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Sipme i inne polskie gó*no sobie na serio daruj...

Szukaj coś zachodniego za 15 tyś naprawde można zanleść niezłą RP12 albo jaką kronke lub JD550. Tymi prasami popracujesz i będziesz zadowolony bo jakoś ich części jest jakością a nie plasteliną!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

troche mało kucy ;) Tam są duże walce i potrzeba mocy. I nie wierz że c360 da sie Rolandem dobrze zbić bo widziałem bele po taki zestawie ;) Masz niby pare KM więcej ale to ciągle przy mało do tej prasy. Co do Krone to dobre prasy tylko mnie nie przekonuje jakość zbicia

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

malopolanin64.. bez tego polskiego g***a <_< Mam Sipme i jeszcze mnie nie zawiodła.. wiec nie skreślaj wszystkiego co polskie że tb polskie sprzety nie chodzą to nie znaczy że każdy tak ma.. Krone cieszko dostać za 15 tyś wiem bo sam szukałem, jak już coś lepszego było to w zakresie 20 - 30 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

@ bboyUrsus nie obrażaj się jaK małe dziecko w piaskownicy.....weź tak na zdrowy rozum sobie pomyśl w jakiej prasie będą użyte lepsze materiały-w sipmie czy może w Welger'ce??? A tak w ogóle to widziałeś kiedyś sipme, metal-facha albo warframę w choćby dobrym stanie do 15 000,-???? bo ja nie!!!!! Więc wydaje mi się,że @malopolanin64 ma rację żeby polskie prasy sobie darować :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

@bboyUrsus porozmawiał z użytkownikami sipmy co pracują więcej troche, ta prasą totalnie nie da sie przyśpieszyć bo alob sie zapcha albo porwie.

Znajomy ma prase nową metalfach bodajże, licencje zakupili od welgera, rozwiązania te same i po sąsiedzku prasujemy i tak staneliśmy klapy poszły na bok i porównujemy, bez urazy ale ten metaltech licencje kupił ale materiał to tam dosłownie "nas*ali" już w oczy gryzie jakoś łańcuchów i zębatek, nawet kiedyś u dielera oglądałem prase faramrol to licencja DF te z rotorem, no ale zeby łańcuchy już od rdzy był rude?? i zębatki tak samo?? no wybaczcie przecież jak to dostanie oporu do na miejscy je zje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Koledzy przecież nie od dziś wiadomo jaka jest jakość stali wykorzystywanej do produkcji polskich maszyn i narzędzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może jego ciągnik dałby radę z jakimś małym Riviere Casalis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Nie nie koledzy... nie chodzi mi o sipmy do 15 tyś zł bo to serio złomy ale ogólnie o polskie prasy ktore nie są aż takie złe jak mówicie ;) znam wielu rolników którzy mają polską prase od wielu lat i nie mają z nimi problemu, wiadomo jak sie dba tak sie ma ;) bo co z tego że jest z dobrej stali jak przez lata użytkowania wygląda jak pogniecione wiadro ;) Ale co do tematu to sami musicie przyznać że za 15 tyś nie jest łatwo dostać dobrą prase nawet i zachodnią. Trzeba szukać a się znajdzie koledzy i 4512 bedzie śmigać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Powtarzam już po raz wtóry,że 15 tyś. to trochę mało na prasę 120/120 co innego jakby chciał coś na 150 już prędzej.....ale jak będzie cierpliwy to znajdzie :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja mam do sprzedania prase new holland 841 za 11 tys zmiennokomorowa owijanie siatka 360 daje w niej rade prasowac slome to ursus tez da rade pracowala u mnie 3 lata zrobila okolo 500bel


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

a ja sie nie zgadzam że do 15 000zł nie można kupić dobrej prasy. Ja miałem skromniejszy budżet bo do 13 000zł i znalazłem dobrą i to bardzo blisko. Do 15 000zł to wtedy bym kupił piękną prase. Najłatwiej powiedzieć że lepiej dołożyć i kupić za 20 000zł albo i więcej ale niektórych na to nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj