Skocz do zawartości
hans1966

Ogrzewanie elektryczne w Deutzu Agro-plus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hans1966    0

witam! Koledzy mam problem z ogrzewaniem elektrycznym z alternatora w doutzu agro -plus,fachowiec sprawdzał mi alternator i jest wporzo ,przełącznik dmuchawy jest dobry ,regulator temperatury sprawny amimo to alternator się nie wzbudza i nie grzeje,stąd moja prośba może ktoś miał podobny problem(podejrzewam sterownik)może macie schemat elektryczny tego ogrzewania, polaczenia kabli,będę wdzięczny bo niestety zima idzie.pozdro.[email=jarek302@amorki.pl}

samex69    31

W moim Same miałem ten sam problem - po wymianie szczotek awaria znikła ale niestety ostatnio znowu nie chce grzać - sprawdziłem szczotki - są OK , więc przyczyna może być ta sama - schematu nie mam niestety ale mam prośbę - jak dojdziesz co jest źle to daj znać na Forum .

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    449

Jak kolega pisze zmień fachowca, sprawny a się nie wzbudza ????? To tak jak cały a nie szczelny - gdzie sens ????

andrejus    157

do serwisu zadzwonic i ludzie nie bojcie sie tak serwisu zrobia raz dwa a nie takie podworkowe majstry

Myślisz że w serwisie pracują starzy wyjadacze? Często pracują ludzie którzy dopiero się uczą na błędach.

samex69    31

Andrejus niestety masz rację - i nie było by problemu jak by uczyli się na błędach w firmowych lub swoich sprzętach ale oni uczą się na naszych - i to jest najgorsze!

jumpers    0

Wyjmij szczotki z alternatora i luknij czy są ok.U mnie było tak że na mierniku coś tam napięcia pokazywał a po wymontowaniu okazało sie że kabelek od jednej się upalił i tak troszkę dotykał .

@lambogrand sam pracujesz w serwisie albo nigdy u nich nie byłeś.Cenami takimi atakują człowieka że nie jeden zamilkł na dłuższą chwile,sam szczotko-trzymacz coś koło 400 zł kosztował+ oczywiście usługa ze 200 na h.

Edytowano przez jumpers

samex69    31

Ostatnio napisałem że szczotki są OK ale jednak się myliłem. Po dogłębnym sprawdzeniu okazało się że jedna była upalona a siedziała w szczotkotrzymaczu tylko przez kurz .Jak kupię szczotki to sprawdzę i dam znać.W moim Same do ogrzewania jest alternator Maggneti Marelli 63307805 A125E-14V , do szczotek idą dwa przewody - czarno-brązowy i biały a do nagrzewnicy idą dwa czarne grubości ołówka i jeden żółty.

hans1966    0

witam !dzieki za cenne podpowiedzi lecz u mnie niestety uszkodzony jest sterownik a cena jego w tzw. serwisie to ok.1500zl więc walczę z nim ,probuję go reanimować schemacik zdobyłem to moż coś wyjdzie.pozdro.

makel9    1

Witam wszystkich serdecznie

Czy wie któryś z kolegów jak sprawdzic ten regulator napięcia w alternatorze od ogrzewania ??Jego sprawność ??

Pozdrawiam Mateusz

DuoSchock    0

Proponuje zapoznać się z nowym systemem ogrzewania www.infrapanel.pl w tym przypadku nie byloby żadnego prolemu z dmuchawami itp bo Infrapanele są bezserwisowe :)

cesar    0

witam !dzieki za cenne podpowiedzi lecz u mnie niestety uszkodzony jest sterownik a cena jego w tzw. serwisie to ok.1500zl więc walczę z nim ,probuję go reanimować schemacik zdobyłem to moż coś wyjdzie.pozdro.

Cześć,

temat odkopuję, ponieważ mam także problem z elektrycznym ogrzewaniem. Udało mi się ustalić, że  alternator jest sprawny, natomiast nie wzbudza się. 

kolego hans1966 czy możesz podzielić się schematem? Zakładam, że problem leży w sterowniku.

Pozdrawiam

Wiktor

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cyborg15
      Wszyscy maja to my tez Jakie macie DF-y??? Ja mam Agrotrona 150

W związku w tym, że mało osób czyta temat od początku i nie stosuje się do moich "zaleceń" to pozwalam sobie dopisać w pierwszym poście:

Proponuję, że jak już piszecie jakie macie DF-y to żebyście pisali jakieś podstawowe informacje o nim tj.
      -model
      -jak się sprawuje
      -cena jaką za niego daliście
      -czy były jakieś awarie
      -czy to ciągnik główny czy pomocniczy
      -z czym pracuje
      -ilość mtg
      -czy kupiliście go nowego czy używanego
      -rok produkcji
      -opcja.
      Oczywiście nie musicie tak jak w giełdzie wypisywać wszystkich podpunktów ale fajnie by było gdybyście jak najwięcej tego wypisali -Olik
    • Przez AGEPOWER
      Witam,
      jestem nowy na forum. Zajmuję się od 11 lat silnikami DEUTZ. Chętnie pomogę wszystkim użytkownkom:-) Odpowiem na każde pytanie, doradzę, zdiagnozuję, naprawię.
      Zapraszam do zadawania pytań.

• Przez Krystiano789
      Witam! 5 lat temu wszedłem w posiadanie nowego deutz fahr'a agrofarma 100. Jest to mechaniczna wersja bez żadnego komputera i innych bajerów. Jego moc to 96 km lecz przy zrywaczu przydałoby się pare koni więcej. Ostatnio u znajomego był pewien pan który rozblokował mu Same'a Iron 115 co podobno dało mu to ponad 10km więcej. Czy przy moim Deutz'u idzie taki tunng zrobić jeżeli mam wersje mechaniczną ??
    • Przez misiekbz2
      Witam. Interesuje mnie ten ciągnik ewentualnie 5070D. Czy ktoś miał z nim doczynienia? Jakieś opinie? 
    • Przez PiotrM1234
      Witam wszystkich.
      Szukam ciagnika tak mniej wiecej o mocy od 120 do 150KM. Tylko nie wiem za czym sie rozgladac. Znalazlem lamborghini champion 135 ale nie wiem jak jest z awaryjnoscia, jak chodza te silniki. Prosze o wasze opinie. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.