Zaloguj się, aby obserwować  
daniomax

Biopaliwo

Polecane posty

daniomax    1

Jakie zezwolenia, pozwolenia itp. są potrzebne aby móc bezproblemowo móc "ukręcić"sobie biodiesla na własne potrzeby.

Czy może jest tu ktoś co sam ma taką małą wytwórnie takiego paliwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Jeśli bedziesz sobie robil paliwo to prawdopodobnie nie potrzeba ci zddnych zezwolen( no chyba ze bys sasiadom rozpowiedzial to na pewno jakas komisja by sie zjawila :) ) chyba ze taka masztnke do robienia oleju chcesz prac na jakies fundusze unijne to sa stasznie rygorystyczne przepisy np. mimimalne wymiary pomieszczenia, nakladanie limitow itp.

Ja tez mysle o takiej prasie zeby tak dla siebie robic paliwo albo nawet uslugowo przerabiac sasiadom rzepak na paliwo bo jest spore zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z tego co wiem to zeby byc zgodnym z przepisami to chyba trzeba taką działalność zgłosic do urzędu skarbowego - chodzi głownie o to ze takiego paliwa własnej produkcji nie mozna sprzedawac (a nawet odstąpic :8) - i trzeba wtedy prowadzic jakąś ewidencję - czytałem o tym gdzieś i było tam jeszcze napisane ze jesli rolnik nie zgłosi takiej działalnosci to mogą na niego (w razie wpadki) nałozyc wysokie kary

 

mam pytanie czy rolnicy byliby/są zainteresowani usługami przerabiania rzepaku na biopaliwa - chodzi o kompletny przerób - firma przyjezdza do rolnika, wytłacza olej, estryfikuje i wszystkie produkty zostawia u rolnika (olej, gliceryna, wytłoki) - tylko usługa sprzętem :)

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Właśnie myślałem o takiej usłudze kiedyś tyko żeby do mnie psobie ludzie przywozili rzepak a ja bym go przerabiał i tylko brał pieniądze za usługe - dokładnie od ilosci przerobionego rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

heh - to wpadlismy chyba na ten sam pomysł :)

 

tylko czy jest zainteresowanie rolników tego typu usługą ??

 

jesli chodzi o strone prawną to tak jak pisałem trzeba zgłosic taką działalnośc - zeby nie nałożono akcyzy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
heh - to wpadlismy chyba na ten sam pomysł :)

 

tylko czy jest zainteresowanie rolników tego typu usługą ??

 

jesli chodzi o strone prawną to tak jak pisałem trzeba zgłosic taką działalnośc - zeby nie nałożono akcyzy

 

pomysł przedni ale jest kilka problemów:

-co rolnik zrobi z gliceryną i makuchami?

-skąd u rolnika przyłącze energetyczne do prasy (no chyba, że wydajnośc ma byc mniejsza od tony na godzinę)

-czym przytargac do rolnika prasę, estryfikator, suszarnię, czyszczalnię, i pozostały osprzęt

-który rolnik zapłaci za taką usługę gotówką (koszt zakupu sprzętu jest olbrzymi, więc trzeba jak najszybciej uzyskac zwrot części kosztów)

itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

- makuchy mozesz dać zwierzakom na pasze

- gliceryne mozesz sprzedac

- a co do reszty to rzeczywiscie jest to problematyczne - no ale jeśli rolnicy byli by chętni na takie cos to napewno znalazło by sie sensowne rozwiazanie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
- makuchy mozesz dać zwierzakom na pasze

- gliceryne mozesz sprzedac

- a co do reszty to rzeczywiscie jest to problematyczne - no ale jeśli rolnicy byli by chętni na takie cos to napewno znalazło by sie sensowne rozwiazanie

 

domyślam się jakie jest przeznaczenie produktów, że tak powiem ubocznych ale jeśli miałbym sam z nimi walczyc to raczej z takiej usługi bym nie skorzystał; a swoją drogą zastanawiałem się kiedyś czy przy niskiej cenie rzepaku i śruty rzepakowej nie opłacałoby się brykietowac makuchów i przeznaczac ich na opał (przechowanie tego byłoby problemem ale wartośc energetyczna moim zdaniem nie najgorsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

gdzieś wyczytałem że aparatura do produkcji biodiesla zwraca sie po ok. 18 tys. litrów(przy zakupie komponentów gotowych - )

MECHANIZATOR > mówisz że gliceryne można sprzedać - a możesz podać przykładzik kto ewentualnie zakupuje to.

Chciałbym sie dokładnie dowiedzieć jak to wszystko przedstawia sie od strony prawnej...bo jest taka sprawa że moi sąsiedzi to takie...ehh szkoda gadać....pod.pier.dalacze jednym slowem :-](taki co sam nic nie zrobi i drugiemu też nie da)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

co do sprzedazy gliceryny to podaje tylko informacje prasową - ze mozna ją sprzedać

 

a od strony prawnej - dokładniej było to opisane w Tygodniku Rolniczym - któryś numer z sierpnia lub lipca - dokładnie nie pamietam - ale było tam ze szczegółami co gdzie i jak załatwić


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Ja mam jeszcze jedno pytanie do osób które produkują biodisla na własne potrzeby chodzi mi o koszt wyprodukowania 1 litra paliwa (przybliżony) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

zapomnieliście o składzie celnym olej roślinny to też paliwo... jak tego nie masz to nawet sobie nie mozesz zrobić...jak macie zgraną wieś albo znajomych to możecie sobie takie coś zrobić nie wiem ile kosztuje ale bez tego kaplica... gdzies czytalem na temat takiej ekipy i o tym co przeszli aby mieć leglne paliwo na wlasne potrzeby...

...i pamiętaj z założenia jesteś oszustem...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj