bernatziom1996

Obora 60 sztuk uwięziowa czy wolnostanowiskowa ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

o ścienne i dachowe płytty warstwowe ci chodzi, czy o elementy do podłogi rusztowej? Inaczej trudno nawet oszacować o co chodzi.

Wszystko z elementów prefabrykowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Autor postu wyzesz troche przycwaniakowal,ale duzo prawdy napisal.Mam taka sugestie,jezeli nie jestes na platnikiem VAT,to wstrzymaj sie.Najpierw wez kredyt a dopiero po decyzji o przyznaniu przechodz na VAT.Tym sposobem ominiesz obowiazek finansowania 40% inwestycji z wkladu wlasnego.Banki nie kredytuja VATu i jesli jestes watowcem to kredytuja tylko kwote netto


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@Paweł45, 5lat musiałeś myśleć nad tym postem :D

jednego nie rozumiem- co znaczy, że płyty puchną od wilgoci w oborze? Chodzi Ci o płytę ze sklejki, czy warstwową ze syropianu albo poliuretanu?

Powiedz mi jeszcze- ile masz tych krów i czy mimo stacji paszowej dzielisz stado na grupy w laktacji?

Co do cen betonu, to się nie zgodzę. Idąc Twoim tokiem rozumowania spalisz traktorem chyba nawet więcej paliwa niż ta gruszka która przyjedzie z betoniarni. No i wszystko łopatować. Ale to tylko szczegół. Z całą resztą generalnie się zgadzam- najpierw zabezpieczyć jak najwięcej środków, a potem budować tak żeby była lekka praca, nawet za cenę trochę wyższych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

chodziło mi tylko o to, że zarejstrowałeś się chyba jako jeden z pierwszych na AF, a dopiero teraz dałeś pierwszego posta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlo9088    0

ja stawię oborę wolnostanowiskową na rusztach i firma mi ją wyceniła na 2500000 zł na twoim miejscu postawiłbym uwienziówkę gdyż wyjdzie ci najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

ja stawię oborę wolnostanowiskową na rusztach i firma mi ją wyceniła na 2500000 zł na twoim miejscu postawiłbym uwienziówkę gdyż wyjdzie ci najtaniej

No a mógłbyś podać dokładniej coś np ile sztuk jakie kanały jaka hala czy kurtyny czy sciany z czego budowane jak ściany jaki typ dachu konstrukcji? bo w tej cenie jest wiele możliwośći i dużo można zmienić aby taniej wyszLo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Stawiaj wolnostanowiskową Ja mam uwięziową i wolnostanowiskową w uwięziowej stoją krowy mleczne, nie jestem z tej obory zadowolony ale w wolnostanowiskowej stoi bydło mięsne , to jest 100% lepsze rozwiązanie, a wolnostanowiskowa 3 lata temu wynisła ok. 680 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GGrzesiek85    0
Napisano (edytowany)

@Paweł45

Wrzuć parę fotek ze swojej obory od wew. i zew. jak skończysz sesję

Powodzenia.

Edytowano przez GGrzesiek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba2318    0

mozna obore wolnostanowiskowa zrobic tak zeby hala byla za krowami a nie przy paszowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam oborę wolnostanowiskową na cementowej podłodze ze zgarniaczami na 130 sztuk. Wyniosła mnie ona ponad 2mln.zł wraz z ze zbiornikiem na gnojówkę 1500m3. Jak na razie po 2 latach jestem z niej zadowolony, choć początki były trudne. Musiałem wymieniać 2/3 stada, bo miałem problem z racicami. Krowy nie były do tej obory przystosowane, gdyż wcześniej miałem uwięziówkę. Na szczęście wszystko się unormowało, a średnia w tym roku podskoczyła.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

Czy ktoś może budował oborę ostatnimi czasy i wie ile w PRZYBLIŻENIU taka obora na krowy mogłaby kosztować? obora uwięziona dojarka przewodowa zgarniacze obornika szambo i płyta obora na 50 dojnych


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

może nie milion, ale z płytą itd. z 700tys. Swoją drogą, 50 krów to bym poważnie myślał nad wolnostanowiskową, a uwięziową bym nie zawracał sobie głowy. Pomyśl jak za 10 lat w żniwa albo przy zbieraniu trawy będziesz jeszcze wieczorem czołgał się pod tymi 50 krowami.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tak i nie. Byłaby droższa podczas budowy, bo większa kubatura, hala udojowa droższa niż dojarka przewodowa, ale dodatkowe godziny pracy w uwięziowej też kosztują i to z reguły wychodzi na wierzch przy największym spiętrzeniu prac. Zastanów się czy za 10-15-20 lat będziesz miał tyle osób, żeby przy 50 krowach wyrobiły i jednocześnie została z tego jakaś kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1990    1

-- połączono --

 

mam kilka pytan do osób które wiedza cos na temat budowy obory uwieziowej na 60 sztuk. wie moze ktos jaki jest koszt postawienia takiej obory? jakie wady i zalety? jaka najlepsza dojarka do dojenia?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodz    0

na twoim miejcu postawił bym uwięziową ładwiej utrzymac czystość, a pozatym masz indywidualny dostep do każdej sztuki:) jeśli czesto zmieniasz sztuki to jest tez łatwiej z zaklimatyzowaniem sie a w wydajnosciach nie ma różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na twoim miejcu postawił bym uwięziową ładwiej utrzymac czystość, a pozatym masz indywidualny dostep do każdej sztuki:) jeśli czesto zmieniasz sztuki to jest tez łatwiej z zaklimatyzowaniem sie a w wydajnosciach nie ma różnicy

 

odradzam uwięzioną

nie widać rui a jak widzisz to nie wiesz w jakiej fazie

musisz każdej krowie podkładać pod mordę a tak przejednawszy wozem paszowym i masy spokój

krowy są zdrowsze na wolnostanowiskowej

a jak myślisz ze krowy wypadają szybciej to się mylisz, bo jak krowa ma leżeć i jej podsuwasz pod mordę i zganiasz do dojenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Ostatnio wpadła mi w ręce świetna książka "Technika a dobrostan bydła" pod red. Lecha Nawrockiego. Gorąco polecam dla tych co jeszcze mają dylemat jaki system hodowli wybrać. Napisana jest prostym językiem, bogata w ilustracje i zdjęcia. Są w niej opisane wszystkie systemy hodowli, wady i ich zalety, tak samo z systemami doju, porównanie nakładów pracy, nowe i praktyczne rozwiązania techniczne,

 

 

swoją drogą to chce zapytać jak obejsc te całe jakieś programy środowiskowe, bo pozwolenie już mam, wymiary obory w pozwoleniu 20x40m, a powierzchnia użytkowa to ponad 39DJP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko moi rodzice boją się że mocniejsze krowy odgonią słabsze i będą niedożywione,będą się bodły,i jak jest z dojeniem pierwszy tydzień. Z wolnostanowiskową jestem tylko ja a rodzice przeciw jak ich przekonać?

 

 

śmieszne te zabobony ;d jedz do takiej obory i obserwuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqrydz    2

Ostatnio wpadła mi w ręce świetna książka "Technika a dobrostan bydła" pod red. Lecha Nawrockiego. Gorąco polecam dla tych co jeszcze mają dylemat jaki system hodowli wybrać. Napisana jest prostym językiem, bogata w ilustracje i zdjęcia. Są w niej opisane wszystkie systemy hodowli, wady i ich zalety, tak samo z systemami doju, porównanie nakładów pracy, nowe i praktyczne rozwiązania techniczne,

 

 

swoją drogą to chce zapytać jak obejsc te całe jakieś programy środowiskowe, bo pozwolenie już mam, wymiary obory w pozwoleniu 20x40m, a powierzchnia użytkowa to ponad 39DJP

 

to czy trzeba pozwolenie srodowiskowe to tez zalezy od tego na jakim obszarze mieszkasz. z tego co pamietam to w zwartej zabudowie chyba do 40-45 DJP mozna budowac bez tego pozwolenia. jesli nie budujesz jej na kredyt to rowniez mozna obejsc zglaszajac jako budynek gospodarczy. wtedy oszczedzisz sobie dodatkowo kosztow z projektowanie i przylaczem pradu oraz wody bo tego typu budynek nie ma w wymaganiach posiadanie tego. swoja droga to dla kogos kto zna sie odrobinke na hodowli to 800m2 obora na 40 sztuk to odrazu zalatuje :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile koszyowalaby budowa obory uwieziowej 50x14 wysokosc scian 3,5 sam material i robocizna bez dojarki i zbiornika???

Edytowano przez karol7854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

według mnie około 300 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj