Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

jacus    3039

doswiadczenie cie nie pokonalo-tylko prawda i troche wiedzy, chodz dzisiaj wystarczy parenascie sekun zeby ja zdobyc........

 

kurna znowu  ostro pada, do pola nie pojade-wracaj z kim bede dyskutowal <_< , same pszenno-buraczane wschodniopolskie madrale zostaly :P  :P  :P

przeczytajcie caly wywiad-naprawde warto. moze choc troche wasze horyzonty sie rozszerza i wyjdziecie z tego nacjonalistycznego bagienka.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/anna-k-klys-ten-okres-pelen-jest-ludzkich-tragedii-robienie-z-tego-narzedzia/gvgpjgt


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

ja sie czesto papram w blocie-ziemie u nas ciezkie, wczoraj wjechalem na pole z rozrzutnikiem i wtopa , troche w blocie sie pobawilem ale wyjechalem-to tak jak na tym forum z kazdym bagnem [chodzi o stan wiedzy i umyslu]  dam sobie rade :D  :D  :D . od jutra[jak pogoda pozwoli] bede walczyl z rolnictwem a nie z glupkami, wiec na chwile mozecie rozwinac szkrzydla.....

 agromatik- komuna dawno sie skonczyla, podaj dane z ipn-u[mam nadzieje ze wiesz co to]. wedlug twojej logiki jakby niemcy zabili przodkow pani prezydentowej to kto by zginal-obywatele polski?polacy?zydzi?slazacy? niemcy? czy moze kosmici ???

 

no powiedz mi ze macie 3 klasę ziemi niedającej się uprawić w Krakowie?? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

ja mieszkam kolo krakowa , ale w samym krakowie jest ponad 4 tys rolnikow, a ziemie nawet  I i II klasy sie znajda, cala nowa huta jest na madach zbudowana, 

ja na swoje ily 4b klasy zapraszam, spokojnie w godzine 30 arow zrobie :D  :D  :D . prawie 30 koni na jeden korpus i jazda na II terenowej B)  B)  B) .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

powiedz mi a czemu tyle ugorów jest w Krakowie jak jedziesz autostradom 


tam jest glina czerwona 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPsTDRhWEAAqu5c.jpg

 

7 MARCA 1949 roku stracono Hieronima Dekutowskiego  - ZAPORĘ-  Polskiego oficera ,cichociemnego ,żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie , dowódcę oddziałów : AK , DSZ , WiN. W chwili śmierci, pomimo tego, że miał tylko 30 lat, wyglądał jak starzec z siwymi włosami, wybitymi zębami, połamanymi rękami, nosem i żebrami oraz zerwanymi paznokciami. Jego ostatnie słowa brzmiały:  Przyjdzie zwycięstwo!  Jeszcze Polska nie zginęła!



 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

link_JapJhGEySmGrt0dzhbtSSb1nOr9l1wXS,ow


3 KWIETNIA 1940 ROKU Z OBOZU W KOZIELSKU WYRUSZYŁ PIERWSZY TRANSPORT POLSKICH JEŃCÓW KIEROWANYCH NA EGZEKUCJĘ DO KATYNIA . 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jan_Matejko_Hold_pruski.jpg


  10 Kwietnia 1525 roku Książę pruski Albrecht Hohenzollern złożył na Rynku Krakowskim hołd lenny Polskiemu Królowi Zygmuntowi I Staremu .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

19 kwietnia 1943.  Rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, w początkowej fazie jak jeszcze esesmani nie zorientowali się skąd idzie pomoc Armia Krajowa wspierała rewoltę dostawami broni, amunicji, mat. pirotechnicznych.

Na forum wczorajsza data nie wygodna, więc nikt o niej nie wspomniał w myśl zasady jak się o problemie nie mówi to go nie ma. Tak nie jest, to nadal część historii Polski.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ech rzesz Ty!  Moje przeoczenie, już poprawione. Tak ja byś nie wiedział, że chodziło mi o forum i tych z patriotycznymi sygnaturkami.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

 

7 MARCA 1949 roku stracono Hieronima Dekutowskiego  - ZAPORĘ-  Polskiego oficera ,cichociemnego ,żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie , dowódcę oddziałów : AK , DSZ , WiN. W chwili śmierci, pomimo tego, że miał tylko 30 lat, wyglądał jak starzec z siwymi włosami, wybitymi zębami, połamanymi rękami, nosem i żebrami oraz zerwanymi paznokciami. Jego ostatnie słowa brzmiały:  Przyjdzie zwycięstwo!  Jeszcze Polska nie zginęła!

       Straszne co wtedy robiono :np. ojciec Andrzeja Kryże z rządu kaczyńskiego Roman Kryże skazał na śmierć Witolda Pileckiego oraz majora Tadeusza Pleśniaka. Wiele z wyroków wydanych przez niego zostało uznanych po 1989 za mordy sądowe.Co prawda za winy ojca się nie odpowiada ale można się samemu wykazać. W marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja CzumęWojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wykonane wyroki zostały skasowane przez Sąd Najwyższy.                                                                                                                                                                 Po co Kaczyński zadaje się z takimi ludźmi?                                                                                                                                                        

 

 

Edytowano przez Zbigniew3003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rotmistrz_pilecki.jpg                                                                                                                                                                                                                                                                                   W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku rotmistrz Witold Pilecki uciekł z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz .      

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A jeśli chodzi o szkołę, to idealnie w to wpisuje się opinia że najważniejsze w niej są dwa przedmioty.

Przysposobienie Obronne - żeby nauczyli strzelać. 

Historia żeby wiedzieć do kogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@jacus W mojej szkole nie uczyli zbyt obszernie o Powstaniu Warszawskim, czy w Wilnie, to nie było wygodne. Ten widok był całkiem miły Gruzinowi który przez niemalże pół roku przyglądał się zabijaniu niepokornej stolicy. A tak na marginesie to szkoda żeś nie zrozumiał, a raczej udajesz, właściwego przekazu.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

ja jestem krakowiakiem i zawsze bliska byla mi krakowska szkola historii a ona nie rozumiala bezdennej glupoty,  bezsensownego szafowania krwia polskiej mlodziezy, beznadziejnego romantyzmu, rzucanie perlami przed wiepsze-to nie ja

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krakowska_szko%C5%82a_historyczna

niestety wiaze sie to z tym ze jestem starszy niz zamek krolewski w warszawie :(

wiem jaki jest wlasciwy przekaz -ale dla mnie to sa glupty i tyle, lysiaka czytalem  na poczatku lat 90, zanim odlecial w prawicowy kosmos, na pewno byl znawca okresu napoleonskiego,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pokolenie powstania było specyficznym pokoleniem. Urodzeni w niepodległej Polsce wychowywani by w duchu walki o wolny kraj. Sposób wychowania patriotycznego, wypracowany przez ponad 5 pokoleń zaborów nie mógł się nagle zmienić, dlatego ci młodzi tak chętnie i bez zbędnych refleksji chwycili za broń. Oni podświadomie byli do tego przygotowywani, wszak ich rodzice i dziadkowie o to walczyli mieli całkiem inny sposób patrzenia na rzeczywistość. 

Twój region do tej "bezdennej głupoty powstań" także swoje pięć groszy dołożył.

A krakowska szkoła historyczna jest całkiem rozsądna.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Wasz dylemat można podsumować w następujący sposób. "Chwała i szacunek tym którzy stanęli do walki, zaś hańba i potępienie tym którzy ich tam wysłali". Ci z rządu emigracyjnego też mają swoje na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj