Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Sanitariuszka+Danuta+Siedzik%C3%B3wna%2C

 

 

 

71 lat temu, 3 sierpnia 1946 r., po ciężkim śledztwie skazana została na karę śmierci przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku niespełna 18-letnia Danuta Siedzikówna, ps. Inka, sanitariuszka 5. Wileńskiej Brygady AK. Wyrok wykonano 28 sierpnia 1946 r.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0x0.jpg

 

 

 

11 Sierpnia 1937 roku szef NKWD Nikołaj Jeżow podpisał rozkaz o rozpoczęciu tzw.  - operacji polskiej -.

W czasie której skazano 139 835 osób , z tego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków - obywateli ZSRR, a 28 744 skazano na pobyt w obozach koncentracyjnych .


https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

ty jestes oblatany w historii zolnierzy wykletych -gdzies uslyszalem -chyba w trojce ze niedawno na kaukazie znaleziono grob pradziadka inki, ktory byl wysokim oficerem carskiej armii i zginal w walce z goralami walczacymi o swoja wolnosc z rosja . jak to skomentujesz ????


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dzisiaj mija 60 rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego znanego z "Republiki", "Obywatela GC" i jeszcze kilku innych projektów. Moje pokolenie raczej zna "smak" :ph34r:  biwaków z płytą Republiki non stop :D

  https://www.youtube.com/watch?v=6sDqEhud8c0&list=RDCz46ngwl_L8&index=5


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa , jasne - wszyscy bez wyjątku chodzili z grzywką na oku :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Biała płyta w czarne pasy , Republika to .ku......  jak mawiano w środowiskach o innych gustach muzycznych ;) . Tak czy inaczej grupa robiła przednią muzykę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

zeby tylko wokalista umial spiewac to bylaby jedna z najwybitniejszych zespolow-nie ukrywam ze nigdy nie bylem ich milosnikiem, potem jako obywatel gc i grzegorz z ciechowa tez trzymal poziom. tak w temacie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacus - jaki sens ma pytanie o pradziadka Inki ? Ty tylko bez skazy chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

A bo to jedna taka Inka była? Wystepowała przeciw władzy a potem dała się aresztować i zabić Takich ludzi były tysiące jak to w wojne czy też po niej. Ona jest przedmiotem propagandy obecnej ekipy by ciemnocie dać nowych bohaterów


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bohaterem dla ciemnego ludu był i nadal jest donosiciel i piesek SB  niejaki Lechu Wałęsa vel Bolek .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Może i tak ale czemu Inka ma być bohaterem? Co ona takuego zrobiła, czego dokonała?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

zetorki-to taki chichot historii, narodowcy ciagle mowia o tradycjach rodzinnych i genach a tu taki zonk. B) , zreszta moj pradziadek tez walczyl za kaisera franca jozefa we flocie adriatyckiej tyle ze byl zwyklym majtkiem a nie polkownikiem,  II rp dala mu emeryture i przywileje weterana wojennego choc w polskiej armii nie walczyl, podobno nawet III rzesza takim emerytom wyplacala pensje[zmarl w 41] ale tego nie jestem pewien.

 

niedawno jakis amerykanski gosc o wygladzie alfonsa na placu w warszawie cos wspominal o walesie-czemu pruski glupku go nie pogoniles  :D  :D  :D . wy kundelki to mozecie mu co najwyzej nogawki oszczac,to taki sam symbol polski jak pierogi,jp II i wodka-mozna o nich roznie mowic ale innych nie posiadamy, i tego sie trzymam choc nigdy nie bylem jego wielbicielem i o bolku wiem od 1992 r.

 

ulman-cos ci mowia takie slowa jak-wiernosc,honor,odwaga-wiem ze ci co ich nie maja zyja dluzej i szczesliwiej ale czasami warto brac przyklad z tych co je maja chocby po to zeby czasami moc spokojnie w lustro spojrzec, tak z 99% polskich[w sumie to kazdych] politykow te 3 pojecia zna tylko ze slyszenia........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

 

ulman-cos ci mowia takie slowa jak-wiernosc,honor,odwaga-wiem ze ci co ich nie maja zyja dluzej i szczesliwiej ale czasami warto brac przyklad z tych co je maja chocby po to zeby czasami moc spokojnie w lustro spojrzec, tak z 99% polskich[w sumie to kazdych] politykow te 3 pojecia zna tylko ze slyszenia........

Mówią, ale ja się nie o to pytam. Czemu akurat Inka,  skoro takich jak ona były tysiące a może i dziesiątki tysięcy podczas wojny lub po niej. Jedni zgineli z rąk niemców inni ruskich a jeszcze inni z rak UB/SB. Pytam więc co ją wyróżnia i czemu pomniki jej stawiają a nie Janowi Kowalskiemu z bliźniaczym życiorysem? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to opisz historię Janka , może On też pomnika się doczeka . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Był partyzantem , złapali go SBcy , przesłuchiwali, torturowali a następnie skazali na śmierć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

niedawno jakis amerykanski gosc o wygladzie alfonsa na placu w warszawie cos wspominal o walesie

 

Ojoj - a co to się stało - skąd taka zmiana i niechęć ?

Przecież Ty i Twoja rodzina mieliście daleko idące plany wobec tego '' amerykańskiego gościa o wyglądzie alfonsa ''.

 

  bedziemy donaldowi robic laske :D

 

Chyba że chodziło wam o innego Donalda .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

nie jestem narodowcem wiec takie zabawy w meskim gronie w robienie laski mnie nie interesuja.........

a tobie chodzi o kaczora-donalda, on podobno takie zabawy lubi, zglos sie -adres wiadomy, chyba ze maryjusz cie pogoni bo nie lubi konkurencji :P  :P  :P .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jak sie juz tak rozkreciles w cytowaniu moich postow to dawaj swoje  13-to chyba pechowa liczba bo licznik juz dawno sie zacial :D  -przekonamy sie co wiesz i na czym sie znasz. za te lata ktore tu jestes to wynik imponujacy,gdzie mi do ciebie :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:.

 

gdy u nas dzialalo nop to ty jeszcze na gowno mowiles papu-oni dorosli a ciebie tak zostalo. B) .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj