Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Gość   
Gość

No i warto dodać że jest również nieomylny , no ale cóż , kiedy pani Krysia i pani Grażynka w tym jego biurze go utwierdzają  w tym przekonaniu B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a merytoryczna odpowiedz na moje pytanie ?  gdzie jest blad ortograficzny, gramatyczny ???

tematow o sprzegle zetora jest tyle ze na pewno bys gdzies znalazl odpowiedz-niekoniecznie moja, specjalistow tu pelno, twojej miary rzecz jasna.

dziedzicu pruski- dobrze ze twoje cale 5 postow to elita erudycji af, bez nich najpewniej to forum by drastycznie obnizylo poziom- licznik ci sie zacial czy co od wielu tygodni masz taka okragla liczbe ??? a moze nie masz nic sensownego do napisania w fachowej czesci-boi sie ze tam znajdzie sie zawsze jakis "jacus' ktory zmasakruje twoje brednie... zapytaj zetorka jak to wyglada w temacie o zetorach-temu tutaj tak kozakuje bo tam to sie przewaznie osmiesza niewiedza.

dla niemotow-posty z hyde parku nie sa liczone.

 

gowniarzu :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: - 12 lat to skonczylem jak umilowanie nam panowal ukochany towarzysz jaruzelski i  jego wladza bynajmniej nie zmierzala do konca,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No , aż dziw bierze że to jednak z ciebie się śmieją  :P . No ale w samouwielbieniu to jednak nie masz sobie równych . Gdzie w temacie o sprzęgle Zetora była taka usterka , którą później opisałem szczylu . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

co juz alzheimer cie dopadl :D  -odpowiedz na proste pytanie. albo kup sobie dwie ksiazki-slownik jezyka polskiego i instrukcja napraw zetorow serii 52-77 .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słownik to tobie by się przydał i na dodatek zmiana okularów . Nie dość że masz problemy z interpunkcją to jeszcze , nie potrafisz znaleźć błędu w tekście który sam napisałeś :P:D . Ponawiam - co to są "admiratorami" ? Po za tym : Zdanie zaczynamy od wielkiej litery , jak pytasz to postaw znak zapytania , "ksiazka napraw" też nie jest Mi potrzebna , bo na AF jest sporo kolegów , którzy potrafią podpowiedzieć bez pieniactwa i podkreślania jacy to Oni są wybitni B) . Więc żyj sobie w tym swoim świecie pajacusiu, w którym to wszyscy są niegodni byś raczył im coś mądrego powiedzieć :D:P .    Po za tym , jak jeszcze chcesz sobie poszczekać to zapraszam na priw. , bo nie sądze że reszta chce czytać te twoje jakże trafne uwagi :P , no chyba że jeszcze mają ochotę się jeszcze z ciebie pośmiać :D .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ciekawe, aczkolwiek czysto polskie, uwagi do historii Polski wnosicie koledzy. Może jakaś ustawka w plenerku by wam się przydała? Dotlenicie się i wyjaśnicie sobie co nieco. Jak mówią, sport to zdrowie :D


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja jestem kibicem cracovii wiec mialby marne szanse B)  B)  B) , kiedys[w technikum] mialem do czynienia z takimi upartymi idiotami z kieleckiego[osiedle XXX lecia prl w miechowie,kazdy scyzoryk bedzie wiedzial o co chodzi] i sprawe zalatwialem dwoma lewymi sierpowymi, ale teraz by mi sie chyba nie chcialo rak babrac.

 

 ustep brzmial-BLONDYNKA Z TRZEMA ADMIRATORAMI NA TYM SAMYM POZIOMIE-  jak tego nie rozumiesz to szkoda klawiatury..........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

   200355_1574443335642_1672338526_1134974_

 

27 Września 1605 roku wojska Polsko-Litewskie pod wodzą hetmana Jana Karola Chodkiewicza rozgromiły Szwedów w bitwie pod Kircholmem .

 

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

60 lat temu rozpoczął się proces uczestników i organizatorów "Poznańskiego Czerwca 56"

41 rocznica śmierci Kazimierza Moczarskiego

77 lat temu poddaje się Warszawa, powołano Szare Szeregi, konspiracyjną organizację Związku Harcerstwa Polskiego, powstaje SZP zalążek Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.

1331 Płowce

Jutro rocznica rozpoczęcia  konferencji 28.IX-1.XII.1943 w Teheranie. Stalin, Roosevelt i Churchill omawiają plany prowadzenia wojny z III Rzeszą, przyszłość powojennych Niemiec i świata, utworzenia frontu zachodniego oraz wstępnie ustalają wschodnią i zachodnią granicę Polski

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie widzę przeciwwskazań do spotkania (chociaż ta opowieść o sierpowych brzmi jak horror :P ) . Nie łatwiej napisać tylko co to jest "ADMIRATORAMI" , a nie opisywać historię swego życia i obrażać innych ? A może ktoś wie co oznacza to słowo ? :huh: Jeżeli ktoś nie wie tego co ty niby wiesz to od razu musi być głupkiem , kim (a raczej czym) ty jesteś że uważasz się za lepszego od innych ???

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

B)  B)  B) , kiedys[w technikum] mialem do czynienia z takimi upartymi idiotami z kieleckiego[osiedle XXX lecia prl w miechowie,kazdy scyzoryk bedzie wiedzial o co chodzi] i sprawe zalatwialem dwoma lewymi sierpowymi

 

41e50bf2693bfaa071c15612d5679a11.jpg

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

Nie widzę przeciwwskazań do spotkania (chociaż ta opowieść o sierpowych brzmi jak horror :P ) . Nie łatwiej napisać tylko co to jest "ADMIRATORAMI" , a nie opisywać historię swego życia i obrażać innych ? A może ktoś wie co oznacza to słowo ? :huh: Jeżeli ktoś nie wie tego co ty niby wiesz to od razu musi być głupkiem , kim (a raczej czym) ty jesteś że uważasz się za lepszego od innych ???

w odroznieniu od ciebie mam o czym pisac :D  :D  :D , podalem ci link do slownika jezyka polskiego-jak nie umiesz otworzyc to moze ktorys twoj admirator ci pomoze.

juz wiecej nie bede pisal ze jestem madrzejszy od ciebie-to w sumie latwizna i masz racje ze nie ma sie czym chwalic :huh: ,prawie kazdy tak ma

ty chyba naprawde jezdziles tym zetorem bez plynu hamulcowego i teraz widac skutki, chorobowe od czerwca czy co ?, dziwne ze codziennie od rana zamiast pracowac siedzisz na necie i nie mow ze z ciagnika piszesz, w zetorze to niemozliwe.....

zboze trzeba siac,buraki rwac, ziemniaki kopac, kukurydze mlocic a ten caly dzien w internecie-tez bym tak chcial, naprawde mu zazdroszcze, w polu siwy dym i na upale musze sie kurzyc.......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba się było uczyć , to nie musiał byś Mi teraz zazdrościć :P . Od pracy to Ja mam ludzi B) . Nie prościej po prostu zwyczajnie coś napisać niż znów popadać w samozachwyt ? Ale jak tak lubisz to ciągnij to dalej , niech się dalej z ciebie śmieją :D . Zdziwił byś się ile wyrazów poparcia dostałem wdając się z tobą w tą pożal się boże dyskusje , więc widzę że cieszysz się tu ogromnym powodzeniem jako pajacuś . Ps. Jest jakaś dziedzina w której byś nie miał racji ? Nie przyszło ci do głowy że coś z tobą nie tak ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

1939 w Moskwie ministrowie spraw zagranicznych Niemiec Joachim von Ribbentrop i ZSRS Wiaczesław Mołotow  podpisali niemiecko-sowiecki układ ustalający linię graniczną na obszarze Polski wzdłuż linii: Pisa-Narew-Bug-San, przypieczętowując tym IV rozbiór Polski,

1939 wzięci do niewoli żołnierze z załogi twierdzy Modlin zostają wraz z cywilami zamordowani w Zakroczymiu, dzień później pada cała twierdza

1946 zostają zamordowani "Inka" i "Zagończyk"

30 lat temu zmarła Ewa Szelburg- Zarębina. Chyba każdy zna parę jej wierszy czy też opowiadań?

86 lat temu urodził się "Miś Uszatek", a raczej Mieczysław Czechowicz który mu udzielił swego głosu, jedna z twarzy Kabaretu Starszych Panów, aktor zarówno teatralny jak i filmowy.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zatrudnij tez mechanika. odnosze nieodparte wrazenie ze wiem czemu masz tyle wolnego czasu,  

taka ciekawostka z historii o ktorej w szkole nie ucza

https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_pod_Bezdanami

 

 Oczywiście , tak zrobię . Zawsze korzystam z twoich jakże cennych i trafnych rad . Jestem dozgonnie wdzięczny i zobowiązany . Jak zwykle twoje mądrości nic nie wnoszą . :D:P A z hrabią faktycznie się pomyliłem , ty wywodzisz się w prostej linii z rycerstwa , ale to większość już zauważyła po twoim zakutym łbie , jak to u rycerzy :lol: . Pozdrów panią Grażynę jak będziesz jej robił kawę w biurze , bo z tego co Mi wiadomo to twoje główne zajęcie w pracy B) .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

niestety grazynie po czterdziestce odbila palma, puscila sie z jakim slazakiem, zostawila dom rodzinny, rodzicow, dziecko , meza i poszla w tango. taka pobozna byla, co niedziele z mezem w kosciele, nosila charagwie na procesjach przed proboszczem i taka niespodzianka-dziwny jest ten swiat. pij maxwell house- dla mnie najlepsza.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwisz się ? Każdemu po dłuższym przebywaniu w twoim towarzystwie wcześniej , czy później odbija , więc pozwól że Ja też się oddalę :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

1X1946 w Norymberdze zapadają wyroki na zbrodniarzy nazistowskich, tego samego dnia tylko 20lat później z Spandau wychodzą Albert Speer i Baldur von Schirach,

     1941 Niemcy rozpoczęli akcję w wyniku której wymordowano ponad 40 tysięcy tamtejszych Żydów,

 

2X1944 w Ożarowie przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze          SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

     1940 powstaje getto warszawskie, jednocześnie 7 rocznica śmierci Marka Edelmana jednego z przywódców powstania w getcie,

     1939 w rejonie Kocka rozpoczyna się ostatnia bitwa wojny obronnej toczona przez SGO"Polesie" dowodzoną przez gen. Kleeberga,  pada Hel

     1938 wkraczamy ma Zaolzie, anektując tamte tereny,

     1926 Józef Piłsudski zostaje premierem RP,

     1413 w Horodle zostaje zawarta unia polsko- litewska która była zwieńczeniem zawartej w 1385r unii personalnej między Polską a Litwą

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wkraczamy na zaolzie-ciekawe ujecie sprawy :D  :D  :D .

polska zbrojnie napadla na czechoslowacje-panstwo zdradzone w  monachium przez zachod[zawsze pamietajcie jaka wartosc maja gwarancje angli czy francji], wykorzystujac rozbior kraju przez hitlera wbila noz w plecy czechom, inna sprawa jest tak naprawde slusznosc naszych pretensji do zaolzia,spisza i orawy.

pilsudski zostaje premierem- moze wyjasnisz niegramotnym kolega dlaczego nim zostal i kto go wybral i w wyniku jakich demokratycznych wyborow uzyskal mandat do rzadzenia krajem......

nic nie jest tak ciekawe jak prawda historyczna-czesto daleko odbiegajaca od potocznych wyobrazen :P  :P  :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przed wejściem na Zaolzie, Polska wysunęła ultimatum zwrotu ziem z wszystkimi konsekwencjami.Podobnie postąpiła Czechosłowacja w 20r kiedy my zajęci byliśmy czerwonymi.

Co do premiera, to w prostej linii konsekwencja przewrotu majowego. Nasuwa się pytanie konsekwencją czego był przewrót. http://www.historia.azv.pl/przewrot-majowy-i-rzady-sanacji.html

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

                          339231325_3_644x461_husaria-obraz-olej-n

 

9 Października 1610 roku Polskie chorągwie pod dowództwem hetmana Stanisława Żółkiewskiego wkroczyły na Kreml moskiewski .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj