Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

scoffer    1156

jacuś , a skąd się wzięło przysłowie "że ma węża w kieszeni" ? :rolleyes:  Dopiero po wynalezieniu innego materiału na owe prezerwatywy , przysłowie zmieniło znaczenie.

Na dowód

Skóra węża, bawełna i ślepa kiszka

Już dla starożytnych indiańskich plemion niepożądana ciąża i/lub choroby weneryczne musiały być problemem, bo ponoć  to oni właśnie wpadli na pomysł wykorzystania jako ochrony delikatnej skóry węża. Egipcjanie zaś używali cieniutkiej bawełny, choć nie wiadomo, czy w celach antykoncepcyjnych, ponieważ faraonowie właśnie tą materią po prostu przyozdabiali swoje członki. Najstarsze zapisy o takich praktykach sięgają ok. 1350 r. p.n.e. Ta metoda jeszcze w XVI wieku znajdowała zwolenników. Niejaki Gabrielle Falloppio, znany też jako Fallopius, włoski lekarz i jeden z najsłynniejszych badaczy ludzkiej anatomii, zalecał jako sposób na uniknięcie przykrych przypadłości stosowanie lnianych woreczków nasączonych odpowiednimi solami.
Kolejne epoki rozwinęły ludzką pomysłowość, a najczęściej wykorzystywane były zwierzęce jelita - świńskie, kozie i baranie. Przebiła je jednak owcza ślepa kiszka - wygodniejsza i w odpowiednim kształcie - i to ona stopniowo zaczęła przodować jako prezerwatywa.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

my zawsze bylismy zacofani i o takich metodach nikt nie slyszal.

waz w kieszeni-ja jestem krakowiakiem wiec nie musisz mi tego tlumaczyc.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 LUTEGO 1953 ROKU W WIĘZIENIU MOKOTOWSKIM ZOSTAŁ POWIESZONY PO SFINGOWANYM PROCESIE GEN. AUGUST EMIL FIELDORF - NIL generalnil.jpg


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dla jednych ta Polska to świętość , pisana zawsze z dużej litery , dla innych nic nie znaczący slogan , pisany z malej litery ,bez należnego jej szacunku . Tym się różnimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

znajdz jedna roznice genetyczna miedzy polakami a ukraincami a nagroda jobla gwarantowana.

twoi przodkowie aby na pewno byli polakami- podaj z jakiej jestes gminy a podam ci dane statystyczne z konca XIX w, jeszcze zaden z was sie nie poddal tej weryfikacji-gwarantuje ze podam prawdziwe dane z rosyjskich spisow.zona chruszczowa byla spod chelma lubelskiego :D  :D  :D

scofer-widziales zebym jakiekolwiek slowo napisal z duzej litery-jak tu jestem 9 lat, taki cud nie nastapil i nie nastapi. pojecie o patriotyzmie to mam rzeczywiscie inne niz wy.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Niestety tego w szkole nie uczą , a szkoda , bo słowa Muńka z piosenki "Wychowanie" powinny być lekturą obowiązkową .

":Ojczyznę kochać trzeba i szanowaćNie deptać flagi i nie pluć na godło. Należy też w coś wierzyć i ufać. Ojczyznę kochać i nie pluć na godło "

A pochodzenie , jakie ma znaczenie. Ten kto żyje w tym kraju , niezależnie od swoich korzeni , ma szanować prawo tego kraju i jego obywateli .

Podajesz przykład ludności ukraińskiej , która zamieszkując ziemie innego państwa , mordowała bestialsko pod osłoną nocy kobiety , dzieci i starców na ich wlasnej ziemi , dajesz zly przykład .

Nie znam takiego prawa by jakakolwiek mniejszość np w USA , Rosji , Izraelu badz Wielkiej Brytani miała prawo żadać pzreprosin za odwet wobec mordowania , gwalcenia , palenia w okrutny sposób rodzimych obywateli .

To jest Polska ziemia i należy się jej szacunek , która mniejszość tego nie rozumie , niech wraca do swojej większości . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

znajdz jedna roznice genetyczna miedzy polakami a ukraincami a nagroda jobla gwarantowana.

twoi przodkowie aby na pewno byli polakami- podaj z jakiej jestes gminy a podam ci dane statystyczne z konca XIX w, jeszcze zaden z was sie nie poddal tej weryfikacji-gwarantuje ze podam prawdziwe dane z rosyjskich spisow.zona chruszczowa byla spod chelma lubelskiego :D  :D  :D

scofer-widziales zebym jakiekolwiek slowo napisal z duzej litery-jak tu jestem 9 lat, taki cud nie nastapil i nie nastapi. pojecie o patriotyzmie to mam rzeczywiscie inne niz wy.

 

Ukraińcy to przede wszystkim mentalnośc. Ambicje i mniemanie o sobie olbrzymie a lenistwo i głupota nie mniejsze. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Dziekuje, jak dobrze wiedziec ze ktos gdzies tam czuwa, by mnie oswiecic o mojej mentalnosci, ambicjach, lenistwie i glupocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

zmien ukrainiec na polak i tez bedzie  idealnie pasowac-albo i nie, przeciez kazdy polak to pijak i zlodziej-spytaj niemca waszego pokroju -kazdy ci tak powie.

ulman -zlituj sie podaj chociaz powiat z jakiego pochodzisz-leje, wiec mi sie nudzi B) ,z checia podam ci dane.

rodzimi obywatele na wolyniu-dobrze sie czujesz, ale pojechales po bandzie, znowu pala z historii,to byly ziemie etnicznie ukrainskie,podobnie jak polowa lubelsczyzny i podkarpacia, a slyszales o lemkach ,bojkach, zwarte grupy ukraincow zamieszkiwaly i mieszkaja do dzis ok 100 km od krakowa,  mam tez mapy z austriackich spisow ludnosci.

wiekszosc zamordowanych to byli osadnicy wojskowi, byli zolnierze i bezrolni chlopi z centralnej polski ktorzy dostali ziemie zabrana ukraincom i dlatego na tym terenie byl taki krwawy odwet, takze za przesladowania w czasie II rp,zapominacie o setkach spalonych cerkwi, karnych ekspedycjach wojskowych, buntach chlopskich-polskie armia takze i do polskich chlopow i robotnikow strzelala-przy pilsudskim jaruzelski to lagodny baranek.nic nie usprawiedliwia mordow ale one mialy swoje przyczyny w polityce II rp wobec kazdej mniejszosci, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A ty że tak zapytam z jakiej nacji się wywodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jak bys dokladnie przeczytal ten temat to bys wiedzial ze jestem tu jedynym prawdziwym polakiem z dziada-pradziada B)  B)  B) .mam rodowod dluzszy niz araby z janowa  :P  :P  :P i dlatego nie boje sie rozdrapywac narodowych ran, zeby nie zarosly blona podlosci-jak napisal klasyk, zawsze to podkreslam zeby denerwowac tych narodowych neofitow ktorych przodkowie malo mieli z polskoscia wspolnego.dla mnie kazdy kto uwaza sie za polaka jest nim-niewazne skad pochodzi i kim byli jego przodkowie a wy jak myslicie inaczej to pokazcie jakie macie do tego podstawy zeby uwazac sie za prawdziwych polakow ;)  ;)  ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu

pamiec wybiorcza to nie tylko polska przypadlosc

 

Skoro uważasz że to wiarygodny opis tego co sie stało to jest tam podany powód najazdu na te wsie. Jakoś nie znalazłem tam nic o mordowaniu i gwałceniu kobiet czy krzyżowaniu małych dzieci na płocie.

Twierdzisz że jesteś 100% Polakiem  wiec mam uważać że "sranie we własne gniazdo " to typowo Polska przypadłość ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cieplinskill.jpg Niestety okrutny los zabiera mnie przedwcześnie a Ciebie zostawia sierotą. Dlatego piszę i płaczę…

W tych dniach mam być zamordowany przez komunistów..-pisał Łukasz Ciepliński „Pług” do Żony i Syna zza krat.

Sąd wyższej instancji 16 XII 1950 r. utrzymał wyrok w mocy, zaś prezydent Bierut decyzją z 20 II 1951 r. nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok na Cieplińskim i jego towarzyszach z IV ZG WiN wykonano 1 III 1951 r. strzałem w tył głowy (katyńskim). Miejsce jego pochówku do dziś pozostaje nieznane. Data wykonania wyroku śmierci na Łukaszu Cieplińskim w dniu 1 marca 1951 r. została uznana za datę obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przez okres rządów komunistycznych w Polsce był bohaterem zapomnianym, „żołnierzem wyklętym”, o którym mówić zakazano. 3 maja 2007 r. Prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie ppłk. Łukasza Cieplińskiego najwyższym polskim odznaczeniem – Orderem Orła Białego.

Grypsy Łukasza Cieplińskiego wynosił z celi współwięzień skazany na dożywocie. Były przechowywane w Anglii i dopiero w 2005 r. wróciły do Polski. Materiały pochodzą ze strony:pomnikcieplinskiego.pl :

Bądź Polakiem, to znaczy całe zdolności zużyj dla dobra Polski i wszystkich Polaków [fragment nieczytelny] Bądź katolikiem, to znaczy pragnij poznać Wolę Bożą, przyjmij ją za swoją i realizuj w życiu. Katolik to nie niedołęga, ale zdolny przedsiębiorczy, służący dobru i walczący ze złem. Przez wykształcenie umysłu i charakteru osiągnąć musisz odpowiednie stanowisko społeczne – by cele te móc realizować.

http://gazetawarszawska.com/pugnae/1199-lukasz-cieplinski

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

Wieczna cześć i chwała tym którzy walczyli i umierali za Białego Orła i koronę dla Niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

zmien ukrainiec na polak i tez bedzie  idealnie pasowac-albo i nie, przeciez kazdy polak to pijak i zlodziej-spytaj niemca waszego pokroju -kazdy ci tak powie.

ulman -zlituj sie podaj chociaz powiat z jakiego pochodzisz-leje, wiec mi sie nudzi B) ,z checia podam ci dane.

rodzimi obywatele na wolyniu-dobrze sie czujesz, ale pojechales po bandzie, znowu pala z historii,to byly ziemie etnicznie ukrainskie,podobnie jak polowa lubelsczyzny i podkarpacia, a slyszales o lemkach ,bojkach, zwarte grupy ukraincow zamieszkiwaly i mieszkaja do dzis ok 100 km od krakowa,  mam tez mapy z austriackich spisow ludnosci.

wiekszosc zamordowanych to byli osadnicy wojskowi, byli zolnierze i bezrolni chlopi z centralnej polski ktorzy dostali ziemie zabrana ukraincom i dlatego na tym terenie byl taki krwawy odwet, takze za przesladowania w czasie II rp,zapominacie o setkach spalonych cerkwi, karnych ekspedycjach wojskowych, buntach chlopskich-polskie armia takze i do polskich chlopow i robotnikow strzelala-przy pilsudskim jaruzelski to lagodny baranek.nic nie usprawiedliwia mordow ale one mialy swoje przyczyny w polityce II rp wobec kazdej mniejszosci, 

Piłsudski ich nap.....ał bo znał historię i wiedział że to jedyne co do nich przemawia. Masz racje że ziemie były etnicznie ukraińskie ale o ile mnie pamięć nie myli to żyli w granicach Rzeczypospolitej i podlegali naszemu prawu. To trochę tak jak teraz beżowi zaczynaja wprowadzać swoje prawa i zwyczaje w europie - zaden szanujacy sie kraj na to nie pozwoli. I nie pisz mi proszę że tylko wymienione przez ciebie grupy zostały mordowane. Mieszkam kilka km od granicy gdzie czystki etniczne były w co drugiej wsi i były przypadki zamoedowania matki przez synów z ojcem bo ona była polką. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

chyba widzisz roznice miedzy czasami wojny a strzelaniem do swoich obywateli przez regularne oddzialy wojska, pierwsi zabici robotnicy zgineli w 23 r , na poczatku lat 30 w czasach wielkiego kryzysu, w calej polsce policja i wojsko strzelalo do chlopow i pacyfikowala cale wsie-niewazne czy polskie czy ukrainskie.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A`gdzie Ty widziałes Ukrainę przed 1991 r . Idąc twoim tokiem myslenia , to czy na kaszubach sa wsie kaszubskie , w opolskim -niemieckie .?Wydaje mi się jednak , ze są to polskie wsie , a ludnośc je zamieszkująca , niezaleznie od narodowości ,ma szanować prawo państwo , w którch granicach zamieszkuje.

Niestety Ukraincy , w momencie slabosci panstwa polskiego , mordowali , grabili , palili wspolnie z okupującymi Polskę Niemcami , wykazując dużo większe okrucienstwo a nawet bestialstwo.

Czy domownik lub gość mieszkajacy pod twoim dachem , w momencie twojej słabosci , biedy lub choroby ma prawo gwałcić twoją kobietę , mordować Ci dzieci ,palić i grabić lub otwierac bramę dla zlodzieji ?

Czy ma prawo domagac się litosci jesli zgasisz ten bunt i wymagać dla siebie matyrologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Piłsudski chciał utworzenia Ukrainy ale na zasadzie takiej jak unia polski i Litwy .Czyli chodziło tylko o autonomię w granicach polski a nie o suwerenne w pełni państwo .Nawet zaczęto organizować oddziały ukraińskie po polskiej stronie np http://www.nawolyniu.pl/artykuly/sojusznik.pdf Potem po wygraniu bitwy warszawskiej Piłsudski wycofał się z tego .Innymi słowy oszukał Ukraińców .Pokłosie tego potem zaprocentowało na Wołyniu wiemy w jaki sposób pod koniec II wojny światowej .Tak oto miały się sprawy że sama polska przedwojenna przyczyniła się swoją krótkowzroczną polityką do losów polaków na Wołyniu ale o tym się nie mówi .Sprawa przestępcy Bandery to po prostu podobna sytuacja tylko że tym razem Niemcy obiecały mu coś takiego i też się z tego nie wywiązały bo Hitler miał inne plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

No tak zapomniałem że szacunek działa w jedną stronę, natomiast przesiedlenia z Bieszczad na Mazury to był wyraz szacunku dla obywateli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj