Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

jacus    3039

ale za to z takimi jak ty mu wyszlo-wszystkim z twoja choroba dal rade.........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 STYCZNIA 1939 ROKU ZMARŁ ROMAN DMOWSKI .Roman%20Dmowski.jpg    ,, Jes­tem Po­lakiem – więc całą roz­ległą stroną swe­go ducha żyję życiem Pol­ski, Jej uczu­ciami i myśla­mi, Jej pot­rze­bami, dążeniami i as­pi­rac­ja­mi. Im więcej nim jes­tem tym mniej z jej życia jest mi ob­ce i tym sil­niej chcę, żeby to, co w mym prze­kona­niu uważam za naj­wyższy wy­raz życia stało się włas­nością całego narodu.''

  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

 

ROMAN DMOWSKI   To dla mnie pro ruski polityk .Dodatkowo założyciel polskich przedwojennych faszystów (trzeba rzeczy nazywać po imieniu)zwanych niby narodowcami .Endecja szkodziła Polsce i była skłonna układać się z sowietami dla tego ja postrzegam ją jako narodowi zdrajcy .

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:) Akko

Dlaczego zwracasz uwagę na/wytykasz antysemityzm, a sam oskarżasz o faszyzm?

Podaj dowody zbrodni, które dobitnie odzwierciedlają ten fakt, że stawiasz na równi zbrodniarzy hitlerowskich z narodowcami (czy to przed- czy powojennych). Zaznaczę jedynie, że skupianie się na zewnętrznych atrybutach jest niedorzeczne. To tak jakbyś powiedział "każdy łysy to kibol, a każda blondi jest głupia"....idąc tokiem myślenia mas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Faszyści to nie tylko Niemcy .Wiem przeciętnemu polakowi faszyści kojarzą się tylko z Niemcami :D Faszyści (wł. fascismo) to z tego języka wywodzi się to określenie a nie od hitlerowców .Faszyści byli we wszystkich krajach przedwojennej europy jak również USA .Znam przypadki gdzie faszyści zwani narodowcami mordowali żydów w czasie wojny w moich okolicach .Byli tak zwanymi partyzantami których ludność miejscowa nie trawiła bo rabowali ukrytą żywność .Żydom obiecywali pomoc w zamian za ukryte kosztowności a potem w ramach pomocy dostawali kulę w łeb .Ludzie to pamiętają łącznie z moim żyjącym dziadkiem który opowiada to nie raz .Po wojnie ci mordercy uciekli na zienie odzyskane .Tu masz nawet to napomniane http://www.kamienica.net.pl/mfiles/320/28/0/z/kwiecien-maj-czerwiec_2009.pdf Jest to wiejska gazetka która ukazuje się w mojej rodzinnej miejscowości .To co ja piszę to posiadam wiedzę z pierwszej ręki a nie podpieram się dyrdymałami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Owszem, ale dobrze wiesz o co mi chodzi...

A powyżej podparłeś się realiami wojennymi, kiedy niestety bywało, że ludzie nie byli ludźmi, a wina na kogoś musi spaść?

Zbrodnie istnieją w polityce obecnie itp.......

Czy Tobie obojętne jest już dobro Polski na obecnej geopolitycznej arenie.  I nawet nie wysilisz się, aby poznać tych młodych ludzie, którzy zreflektowali się, co dzieje się dookoła i mówią o tym głośno.

Najwygodniej być biernym obserwatorem, ale same narzekanie i kpina to za mało.

:)

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

 

Ywa nie przekonasz mnie do tego ruchu.Realia wojenne nie są usprawiedliwieniem wszystkiego  .To za czym jestem w spawie polski jest nie do spełnienia dzisiaj .Dla mnie liczy się silna armia z dowódcom prezydentem który ma stopień oficerski i zna wojsko od podszewki a nie jest maliniakiem .Nie musi być mega duża i wystarczy jak będzie liczyć 250 tyś zawodowych żołnierzy . Mają być uzbrojeni w najnowszy sprzęt nie koniecznie polskiej myśli ale w Polsce produkowany .Do tego co najmniej 1 milion ludzi w rezerwie w postaci oddziałów paramilitarnych tylko dla nie karanych za żadne chuligańskie czy rasistowskie wybryki oraz chcących być w tej formacji .Stworzenie od podstaw przepisów podatkowych i anulowanie obecnych idiotyzmów .Stworzenie od podstaw przepisów do prowadzenia działalności gospodarczej zwłaszcza dla małych i średnich firm .Anulowanie konkordatu bo za bardzo kościół wpieprza się w polskie państwo i szkodzi.Zakaz działalności anty polskich mediów z Torunia oraz ich przybudówek bo szkodzą wizerunkowi Polski na świecie .Zakaz 12 lat prawa głosu i zajmowania stanowisk dla wszystkich co byli powiązani bądź działali w PZPR .Jak widzisz są to warunki nie możliwe do spełnienia i żadna opcja polityczna nie jest nimi zainteresowana .Więc trzymam się na uboczu .Największy zawód to sprawił mi Kukiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

akko, a co z żydami ? Co żydowskimi mediami w Polsce, co z żydowskimi bankami w Polsce i co z żydowskimi agentami ? Co z nimi zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

tyle dobrze ze nie laczysz lekow z alkoholem , ale po swietach zacznij znowy brac psychotropy bo dlugo tak nie pociagniesz.

gorale gorczanscy kiedys dali sobie rade z zydami wiec i teraz pewnie tez dadza- u mnie jest taka mala kolonia  gorali spod kamienicy to sa prawdziwe skurkozjady,to sami stolarze wiec siekiera operuja jak nikt, strach ich sie bac, wiec uwazaj jak akko cie dorwie to wiory poleca :D ,

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Dawno zignorowałem pajaca i jego posty mi się nie wyświetlają :D Mam dwóch braci stolarzy a sam kiedyś pracowałem na kontrakcie zagranicznym jako zbrojarz-cieśla więc też siekierką nieźle władam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

nie robil ktorys kiedys mebli pod krakowem, bo znalem paru z zasadnego.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

nie robil ktorys kiedys mebli pod krakowem, bo znalem paru z zasadnego.

Mój kuzyn z Zasadnego miał zakład w Czernichowie ale to było dawno jakieś 20 lat temu zanim zginął w wypadku samochodowych a żona z dziećmi pojechała do USA .Mój sąsiad (też nie żyje) kończył szkołę w Kalwarii Zebrzydowskiej i tam parę lat pracował .Potem miał swoją firmę w Katowicach .Musiał byś mi nazwiska podać to powiedział bym Ci coś więcej bo mamy lasy w Zasadnym a kiedyś również ziemię .Niestety ziemię babcia musiała sprzedać po wojnie bo nowa władza z 22 hektarami uważała ją za kułaczkę .Dali jej wybór że albo sprzeda 7 hektarów albo jej zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

swiat jest bardzo maly.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ywa nie przekonasz mnie do tego ruchu.Realia wojenne nie są usprawiedliwieniem wszystkiego  .To za czym jestem w spawie polski jest nie do spełnienia dzisiaj .Dla mnie liczy się silna armia z dowódcom prezydentem który ma stopień oficerski i zna wojsko od podszewki a nie jest maliniakiem .Nie musi być mega duża i wystarczy jak będzie liczyć 250 tyś zawodowych żołnierzy . Mają być uzbrojeni w najnowszy sprzęt nie koniecznie polskiej myśli ale w Polsce produkowany .Do tego co najmniej 1 milion ludzi w rezerwie w postaci oddziałów paramilitarnych tylko dla nie karanych za żadne chuligańskie czy rasistowskie wybryki oraz chcących być w tej formacji .Stworzenie od podstaw przepisów podatkowych i anulowanie obecnych idiotyzmów .Stworzenie od podstaw przepisów do prowadzenia działalności gospodarczej zwłaszcza dla małych i średnich firm .Anulowanie konkordatu bo za bardzo kościół wpieprza się w polskie państwo i szkodzi.Zakaz działalności anty polskich mediów z Torunia oraz ich przybudówek bo szkodzą wizerunkowi Polski na świecie .Zakaz 12 lat prawa głosu i zajmowania stanowisk dla wszystkich co byli powiązani bądź działali w PZPR .Jak widzisz są to warunki nie możliwe do spełnienia i żadna opcja polityczna nie jest nimi zainteresowana .Więc trzymam się na uboczu .Największy zawód to sprawił mi Kukiz

 

Po za końcówką gdzie odnosisz się do religii to tak jak bym czytał program Ruchu Narodowego czyli w Twoim mniemaniu faszystów :) .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

akko i jacus, rozumiem teraz dlaczego macie takie krzywe nosy. to nie od żydowskich przodków lecz od zabawy tymi siekierkami. Dobrze ze to siekierki bo widłami byście sobie oczy wykłuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Po za końcówką gdzie odnosisz się do religii to tak jak bym czytał program Ruchu Narodowego czyli w Twoim mniemaniu faszystów :) .

Nie do końca bo mój światopogląd w kwestii imigracji nie jest tożsamy z tym co oni głoszą .Ja np zamiast krzyków i rasistowskich napadów na obcokrajowców czy durnego niszczenia cmentarzy gdzie leżą nieboszczyki (żydzi,ruscy itp) chętnie widział bym przyjmowanie innych ale pod pewnymi warunkami .Pierwsze musiała by powstać prawdziwa ustawa imigracyjna a nie ten bubel co istnieje teraz .W ustawie powinno być zapisane że żaden obcokrajowiec przybywający do Polski lub też chajtający się z polką lub polakiem nie dostanie obywatelstwa z automatu a tylko pobyt stały który może być anulowany w każdej chwili .Powodem anulowania może być działalność anty polska lub domaganie się zmiany tradycji i kultury jakie są u nas przyjęte.Deportacja powinna dotyczyć całych rodzin za taką działalność i od czasu pobytu w Izraelu byłem za takim rozwiązaniem bo takie prawo tam jest w stosunku do arabskich zamachowców.Najważniejsze że to działa i to dobrze .By dostać polskie obywatelstwo to trzeba by zdać egzamin z języka polskiego,historii polski oraz mieć uznanie w postaci zasług dla polski .Nauka języka i historii powinna być wspierana przez państwo by mieli tą szansę asymilacji .Można tworzyć kursy gdzie państwo dopłaca do nich płacąc pensje nauczycielom ich uczącym i szkołom w których to się odbywa.Mogło by się to odbywać w soboty i niedziele jeśli na tygodniu dana osoba która się chce uczyć nie może tego robić z przyczyn np pracy .Oczywiście obecność na tych kursach musiała by być minimum 85 % w skali roku szkolnego bo to pokazywało by że ci ludzie są zmotywowani by być przyszłymi obywatelami .Ktoś kto opuszcza to znaczy że nie chce się uczyć a więc i asymilować .Przykładowo tłumaczę kto potem po egzaminach zdanych mógłby dostać obywatelstwo np ktoś był szpiegiem pracującym dla rządu polskiego oraz WP i takiemu należy jeśli zachodzi konieczność ewakuacja z rodziną do PL i zorganizowanie mu mieszkania ,pracy i nauki jeśli nie zna języka polskiego.Kolejny to osoba ta służyła np w wojsku polskim po zdanych egzaminach z języka i historii .Prowadziła jakąś działalność która promowała nasz kraj na arenie międzynarodowej lub pomagała ludziom w Polsce . Muzułmanie np tacy jak mieszkają w podlaskim od pokoleń są cennym nabytkiem bo nie raz walczyli dla polski i nie ma tu znaczenia jaką religię wyznają .Polonia mieszkająca za naszą wschodnią granicą jeśli zechce się osiedlić tak samo .Do tego by były nowe miejsca pracy dla tych ludzi trzeba by było napisać też od nowa ustawę podatkową tak jak wcześniej pisałem,ustawę dla działalności małych i średnich firm bo to nimi kraj stoi a nie wielkimi molochami których jest parę .Ustawę nową dla sądów pracy bo obecne prawo jest fatalne w tym względzie i broni pracodawcę a nie pracownika .Nową ustawę o związkach zawodowych przy okazji by nie żerowały na państwie jak to ma miejsce dzisiaj .Tak że jak widzisz najpierw kraj trzeba by było przygotować i nadrobić przespane 25 lat przez wszystkie rządy by poprawić demografię i siłę państwa przez silną gospodarkę .Tego raczej za mojego życia się nie doczekam bo dla naszych polityków liczy się tylko koryto i kolesiostwo .Nie ważna tu nazwa partii jaka w obecnym momencie sprawuje władzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No to @akko jesteś Narodowcem tylko chyba o tym nie wiesz :)

Tyko nie mówimy tutaj o tych idiotach których wymieniłeś na początku postu bo tacy to są oszołomy i nie ważne po jakiej stronie stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jestem Polakiem po prostu i piszę co mi na sercu leży .Dziwne by było gdybym utożsamiał się z anglikiem np choć mieszkam w UK obecnie .To co teraz napiszę brzmi banalnie ale każdy kto dba o dobro i wizerunek kraju z którego pochodzi jest narodowcem w pewnym sensie .Ja doskonale zdaję sobie z tego sprawę choć nie popieram i raczej nigdy nie poprę żadnej polskiej narodowej organizacji .Nie pasuje mi ich sposób bycia na np demonstracjach (wstydzą się twarz pokazać) jak również symbole i zapożyczenia tych organizacji .Po prostu jak widzę na polskiej fladze swastykę to mi się flaki wywracają (wiadomo jak się kojarzy) .Hasła niosą jeszcze głupsze co poniektórzy z tych organizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ale tych z zasłoniętymi twarzami i swastykami to jest garstka tylko tv generalizuje i cały RN przedstawia jako faszystów.

Też to mi sie nie podoba i uważam że Ruch Narodowy powinien odciąć się od oszołomów.

Posłuchaj wypowiedzi Bosaka , Winnickiego czy Kowalskiego oni mówią dokładnie to samo o czym pisałeś z tą różnica że RN odwołuje sie jeszcze do religii.

Wiadomo nie ma chyba partii która spełniała by w 100% czyjeś oczekiwania , dla mnie idealna partią była by tylko ta którą sam bym założył  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Może i jest garstka tych w kominiarkach ale to oni wywołują wszystkie burdy i są najgłośniejsi a to wizerunku narodowcom nie poprawi .Zresztą zabrzmi to śmiesznie co teraz napiszę bo kojarzy się z epoką PRL , ale narodowcom notowania poprawiły by czyny społeczne dla lokalnych społeczności . Ględzenie w tv nic nie da a robienie czegoś dla zwykłych ludzi tak bo takie rzeczy szybko przemawiają na korzyść organizacji .Dziwię się że żaden z tych tak zwanych przywódców na to nie wpadł .Przykładowo można zapytać przecież wójta/burmistrza lokalnych społeczności czy nie mają czegoś do zrobienia w takim czynie .Tylko w ten sposób ten ruch może zbudować sobie dobre imię i poparcie .Będzie to więcej warte niż wszystkie wystąpienia w tv jakiej kol wiek .Niech tylko trzyma się z daleka od PIS/PO/PSL /Kukiza i religii .Kościół na dzisiaj i konkordat to tylko straty dla polski .Sam chodziłem na religię do salki katechetycznej przy kościele i ksiądz nauczał za darmo .Nikt nie płacił mu pensji jak to ma teraz miejsce ani ubezpieczenia .Kościół w Polsce jest tak bogaty teraz że sam to powinien płacić .W obecnym kształcie to już nie jest dla mnie kościół tylko firma co doi nasze państwo i wyprowadza kasę za granicę nie płacąc w Polsce podatków .Powinni być opodatkowani (kościoły) od metrażu tak samo jak super markety i mieć kasy fiskalne oraz cennik ile kosztuje dana usługa (msza/chrzest itp) bo na dzisiaj niczym nie różnią się od zwykłej firmy usługowo handlowej .Do 150 metrów kwadratowych np nie ma podatku a powyżej podatek .

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj