Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

agromatik    1029

Ty zobacz, prawie pół wieku minęło a oni dalej się pienią, nawet Napoleon nie doczekał się tam święta państwowego. Nie wiem jak to odczytywać, czy jako powód do dumy, czy jako głębokie upokorzenie (oczywiście ich) :).

edycja:

Oczywiście zamiast wieku powinno być millenium.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ty zobacz, prawie pół wieku minęło a oni dalej się pienią, nawet Napoleon nie doczekał się tam święta państwowego. Nie wiem jak to odczytywać, czy jako powód do dumy, czy jako głębokie upokorzenie (oczywiście ich) :).

cytuję mimo że  to poprzedni post , zeby uniknąć  edycji ...

od  czego  minęło  pół  wieku? 

o czym  mowa?? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No dzięki, powinno być pół ale tysiąca.

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Za szybko :D. Tym bardziej ich piana powinna nas cieszyć.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.wykop.pl/link/2732341/jezeli-zapomnimy-o-nich-pelny-film-nie-znajdziecie-go-nigdzie-jest-kasowany/

Żałuję, że moi dziadkowie już nie żyją. Pamiętam jakieś strzępy. Matka mówiła, co nieco, że sporo opowiadali o wojnie, ale kto by to wspominał, a sama byłam wtedy szczeniakiem. Bardzo lubię słuchać starych prostych ludzi i ich opowieści..A komu tu teraz wierzyć?....tyle tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

bohaterstwo ?-ja bym to nazwal glupota,tych "niezlomnych " byla garstka reszta wolala spokojne zycie a nie bezsensowna walke z wrogiem niemozliwym do pokonania i zdradzie sojusznikow, co zmienila ich smierc ?,czy miala jakikolwiek wplyw na losy polski ?.

nie dajcie sie oglupic propagandzie polityki historycznej wykorzystywanej tylko do biezacej walki wiadomej partii

biogram innego zolnierza ak ,powstanca warszawskiego,choc nim jakos nikt sie nie chwali, nie wiem czemu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Głupota nie głupota. Gdyby nie te kolejne zrywy od AK począwszy. Potem 1956 itd. Niektóre krwawe być może do dziś w Polsce była by komuna. A tak po kolei każdy taki zryw kruszył ten system aż w końcu pękło. Same spokojne życie nie zawsze wystarczy. Fakt bieżąca polityka nie powinna tego wykorzystywać do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wtedy wszyscy mieli tak poddańcze i tchórzliwe poglądy jak jacus to dla rosyjskiego okupanta Polska byłaby rajem .ps. ,,Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci  ''.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A dziś dla Ciebie kto jest okupantem ,ruska wyeliminowaliśmy(z wzajemnością chodzi mi o rynki zbytu )  ,unia nas "niby"wspomaga ,(lecz zalewa swoimi produktami) a kto ma z tego korzyści  ,kto sie bogaci ?Dzisiejsza polityka to kolejny rozbiór Polski tylko gospodarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

bohaterstwo ?-ja bym to nazwal glupota,tych "niezlomnych " byla garstka reszta wolala spokojne zycie a nie bezsensowna walke z wrogiem

Spokojne życie i pełna micha , lecz brak wolności  -  to życie dobre dla warchlaka w chlewie ale nie dla człowieka !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.... gdyby wtedy większość myślała tak jak jacus to po dziś dzień nie było by nas - POLSKI na mapie świata, a ponieważ teraz wielu myśli tak jak wspominany podmiot to mamy to co mamy !!!!!!!!!!!!!! chyba wreszcie czas na zmiany!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Gdyby nie "Czterech Pancernych" kto wie jak by było, kto wie?
Ja jednak wolę tych którzy nie dają dziś się zabić , aby móc jutro walczyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

byliscie mazowieckie dzieci kiedys w krakowie,wieliczce,wadowicach-uwierzycie ze te kamienice stoja od wiekow bez zadnej odbudowy,zadne powstanie ani wojna ich nie zniszczyla, nie sa zbudowane z cegiel przywiezionych z wroclawia i innych miast odzyskanych jak warszawa, wawel nie zostal zbudowany w 1976 roku jak zamek krolewski ,odrodzenie panstwa polskiego zawsze przychodzilo z krakowa czy w roku 1025 czy 1320 czy w 1918-teraz nadciaga nowy desant "krakowski" ale tego to bym sie raczej bal niz wiazal jakies nadzieje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

1025 r to raczej wielkopolska i kolebka początków Państwa Polskiego ,Ostrów Lednicki i Gniezno to pierwsze odrodzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

byliscie mazowieckie dzieci kiedys w krakowie,wieliczce,wadowicach-uwierzycie ze te kamienice stoja od wiekow bez zadnej odbudowy,zadne powstanie ani wojna ich nie zniszczyla, nie sa zbudowane z cegiel przywiezionych z wroclawia i innych miast odzyskanych jak warszawa, wawel nie zostal zbudowany w 1976 roku jak zamek krolewski ,odrodzenie panstwa polskiego zawsze przychodzilo z krakowa czy w roku 1025 czy 1320 czy w 1918-teraz nadciaga nowy desant "krakowski" ale tego to bym sie raczej bal niz wiazal jakies nadzieje.

 

Pojechałeś po bandzie, wystarczyło parę dni i był by tak samo odbudowywany tylko cegieł wtedy by było mniej.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byliscie mazowieckie dzieci kiedys w krakowie,wieliczce,wadowicach-uwierzycie ze te kamienice stoja od wiekow bez zadnej odbudowy,zadne powstanie ani wojna ich nie zniszczyla, nie sa zbudowane z cegiel przywiezionych z wroclawia i innych miast odzyskanych jak warszawa, wawel nie zostal zbudowany w 1976 roku jak zamek krolewski ,odrodzenie panstwa polskiego zawsze przychodzilo z krakowa czy w roku 1025 czy 1320 czy w 1918-teraz nadciaga nowy desant "krakowski" ale tego to bym sie raczej bal niz wiazal jakies nadzieje.

przez kilka lat mieszkałam w Krakowie i korzystałam z wszystkich dobrodziejstw kultury i historii tego wspaniałego miasta i regionu , dla tego dziwi mnie Twoja postawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

29 X 1611 - HOŁD RUSKI    W Warszawie  wzięty do niewoli Car Rosji Wasyl IV Szujski  złożył wraz z braćmi hołd królowi Polski Zygmuntowi III Wazie . na_kolana_.jpg


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

z tego co mi wiadomo, to Kraków miał być, czy był już podminowany, tylko ruscy przyszli szybciej, tak, że nie wiadomo co by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj