Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Takich szczegółów Ci nie podam bo to nie ja robiłem powyższe zdjęcia.

 

Ale w zamian wrzuce inne

1941 Papież Pius XII z panami z wermachtu

pius12gives_greetings.jpg

A tutaj 1939 Papież Pius XII z wizyta w Berlinie

paccelli_berlin.jpg

 

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

wydaje mi sie ze katolicy i protestanci sa chrzescijaninami i ci drudzy raczej lepsi niz pierwsi-oczywiscie z wyjatkami, jak w kazdej masie. zydzi w niemczech hitlerowskim mieli dobrze- masz jakies dowody na to ??? 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

@Kumurun

Wszyscy wtedy popierali Hitlera. Dzięki protestantom Hitler doszedł do władzy. Nawet gdyby Nikt nie popierał Hitlera, a robili to tylko sami protestanci, to ten doszedłby do władzy. Pytanie o datę jest kluczowe, ponieważ najlepiej pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniał się stosunek do Hitlera. Hitler po podpisaniu konkordatu z Watykanem już kilka dni później zaczął zsyłać księży do obozów. Nie było postanowienia, którego by nie złamał. Sam konkordat został podpisany, ponieważ Watykan obawiał się kolejnej schizmy. Połowa katolików, wbrew pismom episkopatu poparła NSDAP. Zaczęło powstawać "pozytywne chrześcijaństwo" w Rzeszy. Dzięki temu Hitler nie miał przeciwko sobie katolików, a z biegiem czasu, mógł sam stworzyć podwaliny pod nowe "chrześcijaństwo". Wtedy, niezależnie od Watykanu, miałby swoich "katolików". Gdy już doszedł do władzy, wygłaszał piękne przemówienia o odnowie religijnej Niemiec i o tym, że chrześcijaństwo jest kluczowe. Oczywiście nikt nie przypuszczał, że jest to zabieg, mający dać efekt propagandowy na świecie i w Niemczech.

 

Watykan, o zgrozo, miał wtedy na uwadze tylko swoje interesy polityczne. Hitler był makiawelistą, do końca życia uważał siebie za katolika i używał Watykanu do swoich celów. Sam Watykan i Papież bali się tego, tym bardziej, że byli praktycznie otoczeni przez agentów SD. Zresztą, w 42, albo 43 Niemcy zbombardowali Watykan. Planowali tam wkroczyć w odpowiednim czasie, tak samo jak do Hiszpanii czy Szwajcarii i Szwecji.

 

Nic nie jest tak proste jak się wydaje na tych fotografiach. Każdy jest mądry, oceniając wydarzenie post factum.

 

 

wydaje mi sie ze katolicy i protestanci sa chrzescijaninami i ci drudzy raczej lepsi niz pierwsi-oczywiscie z wyjatkami, jak w kazdej masie. zydzi w niemczech hitlerowskim mieli dobrze- masz jakies dowody na to ??? 

 

Zgadza się, tylko jeśli nie rozróżnisz jednego od drugiego, to będziesz operował ogólnikami. To tak, jakby ktoś powiedział, że "za największe ludobójstwo w dziejach odpowiadają ateiści: Hitler, Stalin, Mao". Nie o to chyba chodzi, prawda?

 

Szczerze mówiąc, wolę katolików. Większość kłamstw, które słyszy się na temat katolicyzmu, wyprodukowała protestancka propaganda. Te, dotyczące wypraw krzyżowych czy inkwizycji, która, wg. protestantów w swoich "katowniach" wymordowała 50 mln. ludzi :D

 

Co do żydów niemieckich, w 33 było ich pół miliona, do 38 1/3 opuściła Niemcy. Zginęło około 10 tys. żydów, którzy padli ofiarą pospolitych przestępców. Hitler dla syjonizmu zrobił więcej, niż ktokolwiek inny w tym okresie. 

 

Dowody są w obszernej biografii Hitlera "Nemezis" i "Wojnie Hitlera".

 

Żeby było ciekawiej, do tej pory nie ma dowodu na to, ze Hitler wiedział o zagładzie żydów. Ale to tak na marginesie.

 

 


A tutaj 1939 Papież Pius XII z wizyta w Berlinie

paccelli_berlin.jpg

 

To nie Pius i nie 39 rok ;]


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 MAJA 1945 ROKU W LESIE STOCKIM MIAŁA MIEJSCE BITWA POMIĘDZY PARTYZANTAMI AK-DSZ A ODDZIAŁEM NKWD I UB .CHWAŁA BOHATEROM ! PAMIĘTAMY ! tumblr_static_378554_374030122684828_977


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

„W jednym z numerów „Głosu Wielkopolski” z  1947 roku, pojawił się  nietypowy artykuł, jak sam autor zaznacza oparty na informacji od agencji United Press. Pod koniec wojny Amerykanie mieli znaleźć w jednym z frankfurckich bunkrów tajny memoriał Hitlera, skierowany do  Heinricha Himmlera z 4 marca 1944 roku. Hitler wspominał tam o Polakach w sposób nietypowy, wręcz niewyobrażalny. A pisał mianowicie tak: 

„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany. 

Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki” – pisał kat Polaków.

Prócz wycinka z powojennej prasy, nie znajdziemy innych źródeł potwierdzających by Hitler coś takiego w ogóle napisał. Patrząc na okres wydania tej wiadomości (1947 rok, czyli w już dwa lata po wojnie) można się domyśleć, że być może dziennikarze chcieli pokazać jak to dzielny, dumny i waleczny naród dał się za skórę niemieckiemu agresorowi i sam Hitler miał bardziej ludzkie oblicze, doceniając polski ruch oporu. Z drugiej jednak strony, może Führer tak samo myślał jak jego poprzednicy: Fryderyk II i Otto von Bismarck, u których  obsesyjna nienawiść do Polaków  mieszała  się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.”

 

źródło: http://zhistorii.blogspot.com/2014/11/co-tak-naprawde-hitler-myslaa-o-polakach.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

pojechali sobie prokuratorzy ipn z krakowa do londynu na wycieczke za 300 tys , zrobili sekcje zwlok, ubrali generala w nowy mundur bo mial na sobie niewiadomu czemu jakies stare lachy czy cywilne ubranie-nie pamietam juz dokladnie, wykryli ze zginal w wyniku wypadku[ normalnie sensacja]  znaleziono kilka drzazg z wnetrza samolotu i tyle bylo nowego sledztwa. powinni dawno ta bande darmozjadow z ipn rozpedzic bo te ich sledztwa z powodu uplywu czasu sa zupelnie bez sensu- niedawno zaczeli scigac zbrodniarzy hitlerowskich- 70 lat po zakonczeniu wojny-cos przeciez za ta ciezka kase musza robic.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też Cię lubię Kris


czas na urlop :ph34r:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

najsmutniejsze jest to ze- wy polska wersja faszystow czcicie swieto ich ofiar, choc sami pewnie byscie podobnie postepowali gdybyscie doszli do wladzy. pamietaj ze nie tylko niemcy sa winni faszystowskim zbrodniom- czesto zapomina sie o glownych sprawcach austriakach, potem o ukraincach,wegrach, lotyszach, litwinach, wlochach. norwegach, francuzach,rosjanach, jesli za polakow uznac slazakow takze oni mieli swoj udzial. w wiekszosci obozow koncentracyjnych niemcy stanowili mniejszosc a reszta to ich  koalicjanci.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.."....Żydzi podszywają się pod Oświęcim, a tam większość była Polaków... w Brzezinkach była kwatera dla Żydów..........wszystko po to, by Żydom wypłacano jak największe odszkodowania..":

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana-2014-08

 

Co sądzicie o tym artykule?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

A my na to dumnie sprzedajmy lasy i dajmy 60 miliardów haraczu żydom! W końcu ,,zgoda buduje'' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

brat mojej babki byl w obozie auschwitz wiec moge wam odpowiedziec tylko w taki sposob-popierdolilo was czy zglupieliscie do reszty.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

"Pani Walentynowicz publicznie oświadczyła, że Wałęsa nie organizował strajku w stoczni. Skok przez płot ze śrubokrętem w ręku jest zakłamanym mitem podobnym do wystrzału z “Aurory” wymyślonym dla celów propagandowych przez filmowców – rosyjskich żydów. Wałęsa na polecenie MSW, a personalnie gen. Kiszczaka, został na teren stoczni dowieziony od strony kanału motorówką. W sali BHP, dowiezieni wcześniej agenci (przebrani w kombinezony) okrzyknęli  Wałęsę o ps. “Bolek” – przywódcą strajkujących stoczniowców. Nie wolno więc pod żadnym pozorem dopuszczać, aby Wałęsa nadal szkodził Polsce i Polakom. Obowiązkiem naszym jest to, aby Wałęsa już nigdy nie zaistniał na polskiej scenie politycznej właśnie m.in., dlatego, że do obcych mówił o swoim narodzie, że jest “ciemny i głupi”.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu-2015-06

"Symbolem zwycięstwa masonerii było usunięcie z korony Krzyża i włożenie gwiazdek masońskich na skrzydła Orła Białego. Po drugiej wojnie światowej korona spadła, ale gwiazdki masońskie pozostały. Pozostały również stare układy żydów amerykańskich z żydami rosyjskimi i polskimi, a owocem tych układów była Jałta."

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Przeczytałem cały artykuł, jestem zdruzgotany... :o Niestety, jest już za późno... Wystarczy spojrzeć na ogół społeczeństwa i stwierdzić, że to bydło kierowane propagandą... Jedyna rzecz, która byłaby w stanie nas uratować, to zamach stanu przeprowadzony przez środowiska nie wplątane w to całe szambo, przede wszystkim działających dla dobra kraju...

A tu na potwierdzenie stanu umysłowego naszych rodaków:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

37fa5d7037136f6e6800ec33635b7178.jpg

 3 lipca 1577 polskich piechórów i artylerię pod dowództwem Ernesta Wejhera, starosty puckiego, oblegających Latarnię, zaskoczyła wycieczka z Latarni, prowadzona przez Klausa Ungera. Oddział Wejhera został prawie wycięty, a jego totalną klęskę uratowało nadejście spod Gdańska husarii Marcina Kazanowskiego.

HUSARIA NAJLEPSZA KAWALERIA ŚWIATA

pap_husaria_1612_1600.jpeg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj