Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

 W NOCY Z 9 NA 10 MAJA 1944 ROKU ODDZIAŁ UPA DOKONAŁ MASAKRY POLSKIEJ LUDNOŚCI WSI DERŻÓW . 1267995738_by_Piotrek130_600.jpg


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WSTRZĄSAJĄCE :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 W NOCY Z 9 NA 10 MAJA 1944 ROKU ODDZIAŁ UPA DOKONAŁ MASAKRY POLSKIEJ LUDNOŚCI WSI DERŻÓW . 1267995738_by_Piotrek130_600.jpg

 

akurat to zdjęcie prawdopodobnie nie pokazuje okrucieństwa UPA, to są dzieci polskiej cyganki Marianny Dolińskij która popadła w obłęd i pomordowała swoje dzieci w 1923 roku.

Jednakże ta informacja w żadnym razie nie podważa faktu popełnienia wielu innych niemniej okrutnych zbrodni dokonanych przez UPA

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dobre zdjecie- bo nie widac rak zbrukanych krwia setek zabitych w czasie przewrotu majowego, tysiecy aresztowanych, dziesiatek zabitych podczas strajkow chlopow i robotnikow , wiezniow berezy kartuskiej i twierdzy brzeskiej-niestety nic w historii nie jest czarno-biale, a wladza kazdego demoralizuje , dla jej utrzymania nawet wielcy ludzie sa zdolni do kazdej zbrodni.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia żadnego narodu nie jest czarno-biała ,lecz postać Marszałka uważam za jednoznacznie pozytywną . Nie mogę zgodzić się z tym , że Piłsudski był zdemoralizowany władzą .Wszystko co czynił Józef Piłsudski , czynił dla dobra Polski !  J%C3%B3zef-Pi%C5%82sudski.jpg


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego zaczynając naukę historii w szkołach uczymy się jedynie mitologii grecko-rzymskiej a nie naszej rdzennej słowiańskiej, a której nie mamy pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Ponieważ ministerstwo edukacji to takie towarzystwo leśnych dziadków, które raz na jakiś czas "aktualizuje" podręczniki do historii. W zasadzie przeredagowuje podręczniki, które powstały pół wieku temu. Poza tym, historia kiedyś miała człowieka nauczyć myśleć. Analizy związków przyczynowo skutkowych oraz wyciągania wniosków z tego, co już nastąpiło. Obecna nauka historii nie ma z tym żadnego związku. Uczą zagłębiać się w drobne szczegóły bez spojrzenia szerszego, globalnego.

Poza tym, po co komu historia Polski. Niedługo jej nie będzie :)

 

 

Sytuacja wygląda tak, że w szkole powiedzą Ci, że Amerykę odkrył kolumb. Jak się chociaż trochę zainteresujesz, to znajdziesz informację o Wikingach (chyba Leif Ericsson). Jeżeli natomiast temat Cie wciągnie, to dowiesz się, że byli tam Fenicjanie. A nawet jeżeli nie znajdziesz dowodu, to będziesz w stanie sam to wydedukować.

Pełno jest tam uproszczeń i niepotrzebnych głupot.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jesli przedmiotem ktory ma najwiecej godzin lekcyjnych jest religia a historie spycha sie na margines to taki jest skutek. przezylismy rozbiory, hitlera, stalina, przezyjemy i unie  B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

A co ma do tego jedna czy dwie godziny religii tygodniowo? Ile w ogóle teraz jest?

 

Historia nie jest spychana na margines. Jest po prostu nieaktualizowana. Przedawniona. Nieaktualna. Oderwana od rzeczywistości.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Postkomunistyczna  już chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Też. byłem w LO jakieś 10 lat temu i nie było słowa o podziemiu niepodległościowym. Były tylko trzy organizacje. AK, AL/GW i BCH. powstanie Warszawskie było oczywiście gloryfikowane. Podobnie z listopadowym czy styczniowym. Brak było jakiejś głębszej analizy tego wszystkiego. Można było to przekazać dosłownie w kilku zdaniach (czyli jak zostaliśmy w te powstania wciągnięci). Ale nikt tego nie robił.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

2 godziny religii  razy 40 tyg nauki rocznie przez 16-18 lat razy 1,2 mld pln rocznie na pensje to robi wrazenie no nie,  ile godzin historii jest ?  mam dzieci na kazdym etapie nauki to jutro dopytam, dzieci ucza sie o starozytnym egipcie a nie o nowozytnej polsce i potem mamy to co mamy- posel sld nie wie kiedy wybuchlo powstanie warszawskie,  program spory,lekcji malo, wiec trzeba gonic temat bez zaglebiania sie w szczegoly.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Historię miałem rozszerzoną, więc było to 6-7 godzin tygodniowo. Religię mieliśmy raz w tygodniu z tego co pamiętam.

 

Pewnie, że robi wrażenie, dlatego lepiej oddzielić kościół od Państwa. Tylko wtedy trzeba by było zwrócić majątki, które zostały zagrabione za PRL. Pytanie, ile?


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdawałam starą maturę i jak porównam tą dzisiejszą, którą siostra właśnie zdawała.....to jest 100 razy łatwiej. Wszystkich przepuszczają byle 30% mieli, bo po co utrudniać życie człowiekowi, skoro i tak pewnie będzie miał problem z pracą. A piłować ich, żeby na studia poszli, żeby też pracy nie mieli........nie warto...Zresztą bycie studentem to trend, byle zapewne uczelnie mogły zarobić na wpisowym...a i tak wyrzucają połowę po pierwszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

zwrocic majatek kosciolowi-jaki ??? wszystko juz dawno zostalo zwrocone i to z wielokrotnoscia, kosciol ma ponad 115 tys ha i jest najwiekszym wlascicielem ziemskim, polowa starego miasta w krakowie do nich nalezy, nawet mc donald kamienice wynajmuje , zwrocono nawet majatki ktore car i  cesarz w XIX zabrali,

w gimnazjum 2 godz, w technikum tez srednio 2-zalezy od klasy.przegladnolem podreczniki -nie sa zle, jesli ktos chce to moze sie duzo dowiedziec.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

zwrocic majatek kosciolowi-jaki ??? wszystko juz dawno zostalo zwrocone i to z wielokrotnoscia, kosciol ma ponad 115 tys ha i jest najwiekszym wlascicielem ziemskim, polowa starego miasta w krakowie do nich nalezy, nawet mc donald kamienice wynajmuje , zwrocono nawet majatki ktore car i  cesarz w XIX zabrali,

w gimnazjum 2 godz, w technikum tez srednio 2-zalezy od klasy.przegladnolem podreczniki -nie sa zle, jesli ktos chce to moze sie duzo dowiedziec.

 

No właśnie ponoć nie. Nadal upominają się chyba o pół miliarda czy jakoś tak. Ale jeżeli zostało zwrócone, to kroplówka już dawno powinna zostać odcięta.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

masz racje ,dzisiaj przeglali sprawe o zwrot 65 ha ktore po wojnie zostaly zabrane niemieckiej parafii katolickiej a nigdy nie nalezala do polskiego kosciola. kosciol katolicki w niemczech i austri nigdy zdecydowanie nie wystepolwal przeciwko faszystom a czesc duchowienstwa go popieral,po wojnie watykan pomogl uciec wielu katolickim zbrodniarzom z bawarii i austrii, w koncu hitler pochodzil z austriackiej katolickiej rodziny, podobnie jak spora czesc nazistowskich zbrodniarzy, wiekszosc straznikow obozow, 40 % esesmanow to byli austriaccy katolicy-dziwne ze malo kto o tym pamieta, a austria umiejetnie wykreowala sie na ofiare a nie na wspolnika zbrodnii,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Z tymi faszystami to trochę przesadzasz. Hitler był zadeklarowanym przeciwnikiem chrześcijaństwa. Tępił je. Zresztą bardzo wielu katolików i księży zginęło w obozach, skacząc przez kozły albo podczas "zabaw" hula-hop. Oczywiście Adolf nie był ateistą, bo wierzył w te dyrdymały Himmlera. Podobnie było z żydami. Hitler gazował ich w Polsce, ale nie zapominaj, że żydzi niemieccy żyli jak pączki w maśle.

 

Polska jest słaba na arenie międzynarodowej, dlatego każdy może nas o wszystko oskarżać. Rosja mówi wprost, że do wojny doprowadziła polityka Polski. Inni twierdzą, że my gazowaliśmy żydów. Generalnie, jesteśmy kozłem ofiarnym całego świata. Niedługo zostaniemy oskarżeni o zamach na WTC.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

hitler_vatican-300x216.jpg

hitler+cardinalll.jpg

hitler.jpg

 

vatican46_22.jpg

Zdjęcie powyżej rozwala system

vatican46_02.jpg

 

Tak ich nienawidził

Edytowano przez StaryKumurun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13
Napisano (edytowany)

Teraz napisz, z którego roku i miesiąca są te zdjęcia, bo to kluczowe.

 

EDIT:

Pamiętaj, że katolicy i protestanci to nie to samo ;]

Edytowano przez Renesis16xT

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj