kartofelz

Muzyka w chlewni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kartofelz    3

Witam

 

Muzyka podobno łagodzi obyczaje. Muzyka podobno wpływa na wszystko. Chcę aby w oborze/chlewni grała muzyka. Macie jakieś doświadczenia? Polecacie jakąś płytę?

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh coś w tym jest:D

jak przeganiałem świnki do tuczarni i jak się gryzły to włączałem muzykę i im pomagało uspokajały się. a jeśli to nie pomagało to wieszałem butelki z wodą i się bawiły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Na świnki muzyka jak najbardziej działa. W tej chwili mam już dosłownie kilka sztuk ale jak miałem więcej to często w chlewni panował chaos. Na początku zauważyłem, że jak zaczynałem gwizdać to wszystkie świnie się uciszały, stawiały uszy do góry i wsłuchiwały się w dźwięk, panowała wtedy całkowita cisza, słychać było tylko mój gwizd, a było tam koło setki świń. Później eksperymentowałem z muzyką, zwierzęta jak najbardziej reagowały na nią. Teraz praktycznie nie mam hodowli więc mnie to nie dotyczy ale jak najbardziej polecam. Na dniach likwiduję ostatnie sztuki trzody a na wiosnę ruszam z hodowlą danieli i jeleni. Zobaczymy co z tego wyniknie. Byc może je również będę uspokajał muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

to najlepiej odtworzyć im klasyczną muzykę :) żeby po niej tylko spali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Może to i śmieszne,ale u mnie w oborze właśnie cąły czas leci muzyka,Nie chodzi tu o wydajnosc tylko o to że jak nie bylo radia to jak weszło sie do obory zobaczeć czy sie krowa nie cieli itp.........To krowy zaraz wstawały i ryczału juz do obrządku,a od kiedy mamy radio ten problem znikł krowy sa spokojne cały czas leża ;) A puszczamy im Program Pierwszy Polskiego Radia ;) Więc jeśli u mnie w oborze sie sprawdza to u tuczników tez powinno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jedynka ma stonowaną ramówkę więc jest jak najbardziej ok. nieraz na dłuższe posiedzenie na porodówce zabieram ze sobą jakieoś samograja to raczej na gatunki muzyki za bardzo nie reagują, ale zaczynają być bardziej czujne kiedy wchodzi komentator, wiadomości i reklamy:) jednak za głośna muyzyka na porodówce płoszy lochy-zrywają się te któe aktualnie rodzą, reszta ma to na wysokości pęcinek;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas jak jeszcze była hodowla tuczników to radio grało praktycznie cały dzień, skutek taki że świnie się tak nie darły i ciszej było. Czy jakieś inne skutki były to nie wiem bym musiał wujka który się zajmuje obliczeniami przyrostu i ilości pobieranej paszy czy coś odzwierciedlało w mini stopniu to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

z tą klasyczna muzyka to jest myśl świnki sobie pośpią utuczą się i kasa jest :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Metal im puść ;)Bądą podskakiwać ino chuczy :P :lol: :blink:

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

heh coś w tym jest:D

jak przeganiałem świnki do tuczarni i jak się gryzły to włączałem muzykę i im pomagało uspokajały się. a jeśli to nie pomagało to wieszałem butelki z wodą i się bawiły :D

 

Nasze bawią się łańcuchami powieszonymi na suficie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas kiedyś Radio Zet, czy to RMF FM leciało, niestety takie dziadostwo jak te 2 stacje nawet świniom się znudziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

hubert też tak miałem w oborze. na początku to te dwie stacje bo najlepszy zasięg był ale taki chłam tam leci że od kilku lat promuje lokalną stacje i słuchamy radia białystok (chociaz czasami słabiej odbiera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

ja również mam radio w oborze i też nie o wydajność mi chodzi tylko oto co u kamilsame1 i samemu posłuchać jest dobrze w tedy miło czas leci

a słucham radia zet i nieraz się przełączam na RMF FM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj