tomi217

Lemken czy rabe werk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi217    2

NIE wiem czy istnieje taki temat ale wydaje mi sie ze nie poniewaz nie znalazłem takiego na forum. Mam takie pytanie ktory wybrać lemken opal x120 czy czy rabe werk na spreżynach ktory byłby lepszy lżejszy w orce na ziemie 2-5 klasa bez górek. Dodam tez ze lemken wazy około900kg a rabe około 1200kg.


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

podepnę się pod temat. Jak oceniacie lemkena właśnie na sprężynach bo myślałem o takim używanym ale strasznie mało tych pługów jest w ofercie. i jak z dostępem do części zamiennych oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysto    0

Witam. Lukaczmarek wcale nie jest tych pługów tak mało w Polsce. W ostatnich latach sporo używanych przyjechało z zachodu. Ze swojej strony mogę napisać, że z częściami zamiennymi nie ma problemu. Za orginalne trzeba jednak sporo zapłacić. Dla porównania odkładnica orginalna to koszt ok. 950zł a zamiennik 350zł.

 

Tomi217 nie wiem jaki model rabewerka wyszukałes. Aby nie robić sobie kłopotów w przyszłości obadaj sprawę części zamiennych jeśli wypatrzysz już coś konkretnego.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

Rabe chce kupic takiego http://otomoto.pl/rabe-werk-z-walem-cambela-A106838.html

Mówisz o cześciach ja o tym doskonale wiem cześci sa tylko to zabezpieczenie sprężynowe jest takie że tak to określe dziwne znaczy niespotykane i np o to mi chodzi jak to jest jak sie coś popsuje itd.


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

A co tam niby ma się popsuć? W ramie jest sprężyna i tyle. Mam taki Rabe 3 skibowy bardzo dobry pług tylko trochę ciężki. Z częściami zamiennymi nie ma problemu wszystko dostaniesz w Unirolu oryginały i zamienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

A czy na ciężkiej ziemi lub ujeżdżonych poprzeczkach to zabezpieczenie nie otwiera zbyt wcześnie? Mam taki pług na oku,ale mam trochę rędzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja kupiłem 4 lemkena na sprężynach tydzień temu opal 110. Posiadam też 3 lemkena na sprężynach i mam go do sprzedania, powiem tak było sucho i twardo pług wchodził w ziemie bez problemu a korpusy się nie odchylały, naprawde polecam lemkena super pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Mam Lemken Opal120 X czyli vario z regulowaną szerokością orki. Pług jest bardzo dobry a zabezpieczenie sprężynowe rewelacja,dodatkowo ma jeszcze zabezpieczenie kołkowe w razie zahaczenia o duży kamień czy korzenie . Sprężyny maja regulacje to można zwiększyć siłę odchylania.Moim zdaniem resor jest znacznie gorszym zabezpieczeniem, bo może się pęknąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj