Marcin91

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów

Polecane posty

Marcin91    286

Witam. Mam mały problemik z czujnikiem na skrzyni biegów. Otóż czujnik, który powinien blokować odpalenie ciągnika na biegu trochę szwankuje, ponieważ nie mogę odpalić ciągnika kiedy jest dźwignia na luzie, a mogę odpalić dopiero wtedy gdy dźwignię przesunę delikatnie w pozycję 1 biegu. Czy ten czujnik się jakoś przesuwa czy co z nim jest nie tak? Pytałem kolegów z zaprzyjaźnionego działu Ursusów, bo tam taki temat istnieje, ale niestety nikt mi nie umie/umiał pomóc, nikt w tej sprawie się nie odezwał.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

W ruskim miałem taki czujnik, też zaczął świrować to kabelki spiąłem na krótko i działa jak trzeba.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Wiem, że odłączenie to najprostszy sposób, ale może ma ktoś pomysł czy kupienie nowego załatwi sprawę czy może jego się przestawia czy co z nim się robi?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Czy tak było od nowości. Wykręć go i zobacz co się dzieje. Być może ze coś nie tak jest z czujnikiem albo z wodzikiem. Nigdy tego nie robiłem ale na pewno to jest proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam. Mam mały problemik z czujnikiem na skrzyni biegów. Otóż czujnik, który powinien blokować odpalenie ciągnika na biegu trochę szwankuje, ponieważ nie mogę odpalić ciągnika kiedy jest dźwignia na luzie, a mogę odpalić dopiero wtedy gdy dźwignię przesunę delikatnie w pozycję 1 biegu. Czy ten czujnik się jakoś przesuwa czy co z nim jest nie tak? Pytałem kolegów z zaprzyjaźnionego działu Ursusów, bo tam taki temat istnieje, ale niestety nikt mi nie umie/umiał pomóc, nikt w tej sprawie się nie odezwał.

Witam, czujnik jest tylko wkręcany i to wszystko. To jakiś dziwny przypadek, a czy czasem widełki (które przesuwają koło zębate) sie lekko nie przegięły, wtedy wycięcie w prowadnicy pod ten czujnik by był lekko przestawione i wtedy tak jak piszesz lekkie przesunięcie dźwigni w kierunku pierwszego biegu powoduje dopiero rozruch. Albo powstała jakiś luz miedzy prowadnicą a widełkami. Jeżeli możesz ciągnik odpalić gdy dźwignie przesuniesz delikatnie do przodu (bieg 1 i 3) i gdy nie możesz odpalić ciągnika przy przesunięciu dźwignie delikatnie do tyłu (bieg 2 i 4)to raczej będzie to co pisałem wcześniej. Ja mam ursusa 912 od jakichś trzech lat i jak go kupiłem to już miał na stałe połączone te dwa kable ze sobą. To jest najprostszy sposób na uporanie się raz na zawsze z tym problemem :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Czy na 3 biegu odpala to dopiero zobaczę to w sobotę i zabiorę się za to wolnym czasem, ale na zaś chciałem co nieco w tym temacie się orientować. Jak nie będzie możliwości naprawienia tego to pewnie tak się zrobi, że zepnę kable i będzie non stop.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja tego w ogóle nie mam jakoś o tym sobie nie przypomniałem :D

Ps @Marcin91 kupiłeś następnego zetora?


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fafa    1

Witam mam taki problem mianowicie chciałem podłączyć ten czujnik ale nie wiem jak gdzie go podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez SamaPrawda
      Witam, mam problem z wskaźnikiem paliwa nie jest wcale wiarygodny, wachania są na 1/4 zbiornika a czasem więcej, dodatkowo nie wiem czy ten ciągnik tyle pali czy może wina wskaźnika, ponieważ gdy wlałem 40l paliwa, po uprawie gruberem i siewie 2ha wskazówka zegara od paliwa jest w takim stanie jak poprzednio. Czy to brak masy w wskaźniku czy może coś innego, a może ktoś wie czy można tam sprawdzać paliwo "na kija" jak w c360??
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj