karbusd

JD 6230 ; DF Agroton k110

Polecane posty

karbusd    0

Byłem u dystrybutorów JD i DF. JD 6230 oferują mi za 192tyś + ładowacz 25 tyś, 5090r z ładowaczem 210 tyś, a agroton k 110 za 186 tyś( bez klimy) + ładowacz 25tyś. Który według was lepiej będzie się sprawował w paleciaku (towar około 1500kg) i transporcie 13-15 ton i oczywiście który powinien mniej palić w tych pracach? Co polecacie? Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

tez mnie interesje JD te same modele tylko ze 5100R nie wiesz czy cena ta sama co za 90?? dzis dzwoniłem do dilera ale kazdy zajety i nic mi nie powiedzieli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

według mnie do transportu byłby lepszy jd, z amortyzowaną przednią osią w wersji s, a spalanie to chyba jednak lepsze w df, nie wiem bo df-a nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

wpysiu a jakiego ty masz i ile ci spali w lekkim i ciężkim.

Tylko do ładowacza amortyzowana to chyba się nie nadaje bo dość chwiejny będzie na nierównościach a blokowana tylko w premium a to już wyższa półka=kasa. Właśnie spalanie może być mniejsze, ale jedna JD chyba lepsza jakośc i nie wiem czy lepiej niech pali te dwa litry więcej a jedna powinien służyć bezawaryjnie.

 

gajor24 raczej będzie droższy od 90 pewnie ponad 8tyś, ale dokładnie nie wiem.

Edytowano przez karbusd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

od 90 to była chyba 10 i to netto. ogólnie euro drogie to ciekawe czy za sam ciągnik 200 netto się wyrobiśz (510r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

karbusd amortyzowana oś nie przeszkadza w pracy z turem i właśnie na nierównościach będzie lepiej trzymał pion od sztywnej bo tak jest skonstruowany ja mam 6420 S z turem i amortyzowaną osią i sprawuje sie dobrze i bezawaryjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbusd    0

karoledzio a jakie masz spalanie podczas pracy z turem a jakie w ciężkich zadaniach? Obawiam się tego a mówią, że DF są oszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

a co do DF to nie jestem przekonany bo miałem przyjemność jeździć Same a one są zbudowane na podzespołach DF-a i strasznie zamulony był a jeździłem 130 km i stwierdziłem że 80 km JD ma lepszego kopa od niego.Ja wole jak ciągnik więcej spali i wiem czym jeżdżę i będzie to praca bezawaryjnia :)

 

powiem ci że nigdy nie porównywałem ani nie mierzyłem ile pali do ciężkich prac mam 6920 S.Jak wozi kiszonki na usługach bez tura to tak z 70 litrów na dzień weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

mam model 6630, i jeśli chodzi o spalanie to tak dokładnie nie mierzyłem ale gdy jest odpowiednio dociążony to nie pali zbyt wiele jak na jd, przy turze to spalanie nie jest o wiele większe od reni ares550 RZ też na silniku jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Byłem u dystrybutorów JD i DF. JD 6230 oferują mi za 192tyś + ładowacz 25 tyś, 5090r z ładowaczem 210 tyś, a agroton k 110 za 186 tyś( bez klimy) + ładowacz 25tyś. Który według was lepiej będzie się sprawował w paleciaku (towar około 1500kg) i transporcie 13-15 ton i oczywiście który powinien mniej palić w tych pracach? Co polecacie? Wasze opinie.

 

Każdy agrotron ma klime w standardzie. K110 i JD6230 to bardzo porównywalne ciągniki i wybierz ten, który bardziej ci się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a co do DF to nie jestem przekonany bo miałem przyjemność jeździć Same a one są zbudowane na podzespołach DF-a i strasznie zamulony był a jeździłem 130 km i stwierdziłem że 80 km JD ma lepszego kopa od niego.Ja wole jak ciągnik więcej spali i wiem czym jeżdżę i będzie to praca bezawaryjnia :)

 

powiem ci że nigdy nie porównywałem ani nie mierzyłem ile pali do ciężkich prac mam 6920 S.Jak wozi kiszonki na usługach bez tura to tak z 70 litrów na dzień weźmie.

 

ciekaw jestem co to za same było.... jak podasz moel to dopiero każdy stwierdzi czy ma coś wspolnego z df bo wcześniejsze moodele to zupełnie co innego a 130 km w deutzie to ma kopa i to sporego fakt faktem deutz podaje tylko to co na silniku a nie to co na skrzyni i może sie wydawać że troszke mniej koni ma poza tym deutz jest bardzo mało awaryjnym traktorem, właściwie to awaryjność deutz i jd będzie taka sama...

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj