SZMEKK

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m

Polecane posty

SZMEKK    21

Witam mam okazje kupic zesaw uprawowo siewny firmy Famarol jest to dokladnie agregat bierny z hydropakiem w układzie jeden przedni wal strunowy 2 rzedy lapek i z tylu wal paker, do tego siewnik 3m takze famarol, agregat jest z 2006 roku i jest w stanie bardzo dobrym . Jest to sprzet znajomego u ktorego kupuje zboze i mialem okazje kilka razy mu sie dokladnie przyjzec on sam terz kupil nowy zestaw talerzowy i ten chce sprzedac. Agregat mialby wspolpracowac z 105konnym 6cyl Case 1056XL na ziemiach srednich i takze kilku ha ziemi gliniastej,

co sadzicie o takim zestawie? dodam ze znajomy sial nim wszystko zboza rzepak i trawy a ja sam bede siac zboza w tym rzepak. Cena jaka wola znajomy to 15tys ale sadze ze uda mi sie jeszcze troche urwac.

czekam na wasze opinie i z gory dzieki

pozdrawiam SZMEKK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Co tu się zastanawiać-najlepsze zakupy to właśnie takie od znajomych,czy sąsiadów,gdzie to masz jakąś orientację o sposobie eksploatacji sprzętu tj. czy był użytkowany "z głową" itp. Osobiście ja bym się nie wahał.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

posiadam zestaw farmalou bierny, tyle u mnie 2 wał jest rurowy i to jest mały minus, w tym roku planujemy go wymienić na talerzowy (sam agregat) zaś siewnik pozostaje ten sam. Też siejemy nim rzepak, groch i zboża oczywiście ;)Jednym minusem jest to że pękała nam rana delikatnie przy mocowaniu cięgna a co najgorsze to w tym roku przedni wałek trzeba było kilka razy spawać bo pękał na spawach... tylko nasz jest z 2001 roku, myślę że trochę jakość się w nim poprawiła i nie powinno być takich problemów w nowszych egzemplarzach:) jak masz pytanie to wal śmiało:D

Z wałem pakera to myślę że będzie Ci zdawał egzamin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Proponował bym się zapoznać z opinią na temat siewników polskich w tym przypadku Famarol,bo chyba ich wysiew nie jest za dokładny ,mając na myśli siew rzepakuwink.gifCo do agregatu to trzeba tylko uważać na przedni wał bo jest troszkę delikatny i jak zapcha się to łamie go w środku.Doświadczenie zebrane przy pracy z U787 nadbudowany siewnikiem Famarol(chyba taki symbol nie jestem pewien)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

co do dokładności to nie mam zastrzeżeń co do siewnika... jedynie przedni wał mógł by być bardziej wytrzymały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja mam swoj zestaw z Famarolu 5 sezon i jestem bardzo zadowolony. zasialem nim około 500 ha i jak narazie nic sie nie popsulo. warto wziac z tylnym wałem croscilla ( wał gumowy) wtedy jak bralem to była nowosc i bardzo sie sprawdził. ziemie mam od 2 do 5 klasy pracuje w roznych warunkach. pod zestaw podpinam zetora forterre 11441 jednak w tym roku tak wyszlo ze zetorem ojciec orał a ja sialem jd 6100 ( 78 koni) radzil sobie bez problemu na tygodniowej orce tylko ze jak mialem do pelna nasypane zboza to troche go wazylo. co do wysiewu zawsze robie próbe kręconą bo to jest najbardziej wairygodny pomiar jezeli jest wilgotnie i koło sie oblepia zwiekszam na przekladni wysiew o półtora kreski.

P.S. zeby pole było równe na swiezej orce uprawiam pole klutywatorem z bronami po skosie czyli po przekątnych. siew juz wykonuje normalnie ale jest to bardzo dobry sposób na pola ktore sa zachwaszczone bo przy siewie redlice ida innym sladem i nie ciągna sie chwasty ani zadne resztki pozniwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZMEKK    21

wlasnie u tego znajomego przedni wal mu tez zaczal pekac na spawach ale wtedy byl na gwarancji i dostal dodatkowo nowy wal ale nawet go nie zakladal bo znajomy majster polozyl mu poorzadny spaw na ten popekany i teraz ma juz spokuj a tamten ma w zapasie i tez mi go dorzuci jak sie zdecyduje kupic :rolleyes: .

a co mozeci mi jeszcze powiedziec o samym siewniku : ile zboza wejdzie do niego? i tak ogolnie jakie ma minusy a jakie plusy

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

SZMEKK, mi przedni wał nie pęka ani sie nie gnie.ja mam skrzynke 250 kg pszenicy wchodzi. jako takich minusów siewnika nie dostrzeglem w sumie plusów tez nie . siewnik jak siewnik polska produkcja ale całkiem przyzwoity sprzet. nie bierz czasami agregatu z tylnym wałem rurowym bo znajomy ma taki sam to porazka , ten wał sie tylko kreci i nie wiele co ubija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

kolega wyżej pisał że jego znajomy ma z wałem packera. Myślę że będziesz zadowolony z tego zestawu:) U mnie jest skrzynia zasypowa 350 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZMEKK    21

Dzieki wszystkim za rady i opinie,

wlasnie przd chwila stalem sie szczesliwym posiadaczem teg zestawu :rolleyes: zdjecia w galerii

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj