Skocz do zawartości
FOX2

Podgrzewana przednia i tylna szyba - czy warto ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FOX2    16

Witam serdecznie użytkowników forum,

To mój pierwszy post w zacnym gronie. Drodzy koledzy, czy ktoś z Was używał, używa albo miał do czynienia z elektrycznie podgrzewanymi szybami w ciągnikach rolniczych? Stanąłem przed dylematem, czy podgrzewane szyby mają racje bytu w ciągniku?

W przednią szybę są wtopione cieniutkie druciki (rodem z samochodów np. Ford), z tyłu natomiast znajdują się takie grube druty, jak na tylnej szybie samochodów.

Wiadomym jest fakt, że ciągniki są, w większości przypadków, garażowane, a zamarznięcie szyb w garażowanym ciągniku jest mało prawdopodobne. Poza tym, ciągnik w zimę nie wykonuje zbyt dużo pracy.

Czy mógłbym Was prosić o opisanie własnych doświadczeń w temacie zamarzania szyb oraz o własny pogląd na rzeczone zagadnienie?

Pozdrawiam

Edytowano przez FOX2

ysy    32

kolego według mnie zbędny dodatek a wręcz paski z tyłu będą więcej zasłaniać nisz pomagać mogą jedynie pomóż odparowaniu szyb ale do tego jest klima pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

FOX2    16

Dziękuję za odpowiedzi. Cena tego dodatku to 2300zł netto. Kolego lukaczmarek możesz opisać w jakich okolicznościach i przy jakich pracach zamarzają Ci szyby? Sama klimatyzacja nie daje rady ich odmrozić?

Kolego ysy czy sama klimatyzacja jest w stanie przeciw działać parowaniu szyb?

ysy    32

klimatyzacja odparuje ci szyby bez problemu a żeby z odmrażania korzystać to musisz ciągnik trzymać na dworze i co dzień z niego korzystać ale jakie masz teraz zimy ja bym tego nie brał to jest tylko moje zdanie decyzja należy do ciebie

lukaczmarek    265

to cena trochę spora myślałem ze z 500 za sztukę będzie. Ja nie mówiłem od odmrażaniu tylko odparowaniu a klimy nie posiadam:)

witam

ja zakupiłem szybe tylna podgrzewaną do zetora 12245 za 450zł

jednak pech mnie nie opuścił i przy montażu rozsypała sie w drobny mak

jeżeli posiada ktoś adres firm które wykonują takie podgrzewane szyby to proszę o link

volf    3

Dziękuję za odpowiedzi. Cena tego dodatku to 2300zł netto. Kolego lukaczmarek możesz opisać w jakich okolicznościach i przy jakich pracach zamarzają Ci szyby? Sama klimatyzacja nie daje rady ich odmrozić?

Kolego ysy czy sama klimatyzacja jest w stanie przeciw działać parowaniu szyb?

Klimatyzacja pomaga odparować szyby, jest tylko jedno ale-nie działa poniżej +4-5*C więc o odmrażaniu zapomnij, tu pomoże tylko ogrzewanie ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się