Gago

Która prasa lepsza [Sipma vs Unia Famarol]

Polecane posty

Gago    0

Witam potrzebuje szybkich i konkretnych odpowiedzi. Jest dużo tych tematów na forum ale nie do końca sie dowiedziałem niektórych rzeczy o prasach które mnie interesują a bardzo mi zależy na tym zeby sie dowiedzieć ktora z pras jest lepsza bo mam kilka dni na wybór. Która z wymienionych pras będzie lepsza Sipma 279\1 Farma2 łańcuchowa czy Famarol DF 1.8V łańcuchowo walcowa w Famarolu jest rotor ale bez noży i mam pytanie czy nie bedzie się przez ten rotor zapychac słoma w prasie ? czy w tej sipmie bez rotora słoma bedzie lepiej szła niż w tej famarolowskiej z rotorem? Prasa ma współpracować przeważnie z ciągnikiem o mocy 75 km w większości słoma bedzie prasowana i kilkanaście lub kilkadziesią bel rocznie sianokiszonki a tak to tylko sloma. Która bedzie lepszym wyborem prosze o pomoc przy wybiorze najlepiej uzytkowników tych pras, o ich wadach i zaletach oraz co się w nich najczęściej psuje.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Dokładnie o tą samą ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Raczej prasa famarol bedzie lepsza ze wzgledu na rotor ma on za zadanie szybszego pobierania materialu ale nie tylko nawet klapa szybciej sie otwiera od sipmy mozesz tez zastanowic sie nad new holland br6090 crop cutter bez nozy cena takiej prasy to 66tys netto ja w tym roku zdecydowalem sie na nia i nie zaluje


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Mi sie wydaje ze famarol bedzie lepszy bo jest na zachodnich podzespołach :) A co do rotoru to on zwiekszy wydajność prasyi nie ma mowy o jakimś zapychaniu, oczywiście jeżeli bedziesz z rozwaga jechał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego miałem dwie nowe sipmy Z279/1 i Z269/1 z tych dwóch lepsza ta druga z 279/1 przy słomie zapychało się przy wejściu do komory i bardzo często ścinały się śruby zabespieczające na zębatce a z269 szła dużo lepiej no i podawanie siatki w sipmie to porażka była coś tam teraz zmienili ale pewnie nie zawiele ale prasa z rotorem jest bardziej wydajniejsze i płynniejsze prasowanie w sumie lepsze ale na temat uni nic nie napisze bo nie miałem z niom do czynienia ale co wiem sipmy bym już nie kupił pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

ciekawe czy 75 km będzie miał ciężko z nią unia 1.8V? Jak myślicie?

Edytowano przez marek4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Ja myśle ze bez noży to spokojnie bedzie sobie radził :) No może w sianokiszonce przy dobijaniu bedzie troche stękał, a tak to spokojnie da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego z nożami dasz radę tylko mniejszy luz zgrabisz i wolniej pojedziesz a tak po za tym to spokojnie dasz radę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Myslę że spokojnie Claas powinien dać sobie rade z nią przeciez tutaj nie jest ciężej niż w sieczkarni do kukurydzy, przynajmniej tak mi się zdaje. Natomiast co do prasy to sipma jest bardzo a wręcz podobna do Krone starszego bo patrzyłem u wuja bo ma krone i jest bardzo duzo podobieństwa z tych krone z 199x roku także mysle ze jak jemu ta starsza prasa smiga to i ta bedzie, z reszta ja tam duzo az tak bel nie robię na rok to Sipma mi wystarczy bo raczej na nią sie zdecyduje bo jest o 10 tys tańsza w moim przypadku a Sipme bede brał bardziej pod ful opcje tylko aby rotora nie bo az tak bardzo to mi sie nie przyda jak to przemyślałem. Ostatnio gadałem z 2 gostkami mają własnie to Famarolke i mówili obaj ze czesto im rwie łańcuchy jak walcowo-łańcuchowa jest duży napór na łańcuchy lepiej mówili zeby wziąc łańcuchówke już, ogolnie nie bardzo sa zadowoleni z tej prasy mieli już po kilka awari przez półtora i rok czasu z tego co mówił jeden to u niego robi 1000 bel rocznie a u drugiego 700 i ma ciagłe problemy z klapą.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Co się stało z Hesstonem? Jeśli zależy ci na zgniocie, to po zakupie Sipmy możesz być rozczarowany w porównaniu ze swoją starą prasą. Znajomy był zaskoczony zbiciem beli po Hesstonie, obok prasował 912+Sipma, przyszedł, popróbował i powiedział że Sipmą nie ubije tak beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Znacie może cenę tej DF 1.8V. Mogę przeznaczyć ok 65 tys brutto na prasę i nie wiem jaką wybrać. Dziś koleś mi sipmę zachwalał. Wiadomo każdy ż... swój towar chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Mamy prase Unie Famarol 1,8v w sezonie zrobiła 1200 bel i moge wam ja w 100% polecić ,prasa ma bardzo dobry zgniot,(jak kupilismy siano od goscia co miał to prasowane sipma to robilismy test ze na 1 bele bo famarolce weszły 2 po sipmie)Duża zaleta jest rotor,podczas prasowania nawet jak jest kupa po kombajnie to nie zwalniałem tylko jechałem cały czas,jedynie ciagnik troche zdusilo ale o zapchaniu nawet nie bylo mowy ;) Prasa bardzo dobrze rozprowadza siatke(zdj w mojej galeri).Ja mysle ze ta prasa jest uniwersalna,pniewaz dzieki walcom w przedniej czesci prasy nadaje sie do siana lub sianokiszonki,a dzieki łańcuchom w klapie tylniej idealnie sprawdza sie w słomie,wiec mysle ze to dobre polączenie walćów w łańcuchami :P

A te 75km to moc w sam raz,Mi udało sie maksymalnie w tym roku ukrecić 34 bele na godzine,a wiadomo jaka w tym roku była słoma B) ,mysle ze w normalnej slomie to ponad 40 bel na godzine przekroczy,oczywiscie jesli owijamy siatką :lol:

Myśle że pomogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

df 1.8 vd za 75 tys brutto

 

sipma PS 1312 power cut za 74 brutto z automatycznym smarowaniem 69.5 z centralnym smarowaniem

 

W to, że famarol zrobił z dwóch jedną to nie uwierzę. Chyba że belki na zarobek na sztuki robione były

 

 

 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Z unii śmiało urwiesz 5 tys.

Ja Sipmy bałbym się brać. Mam Sipmę z 98r. i 13 lat była praktycznie bezawaryjna, ale spotkałem się z opiniami właścicieli nowych lubelskich pras i drugi raz nie wzięliby już jej :unsure: Szkoda że zamiast poprawiać swoje wyroby to Sipma robi na odwrót :(

Kamil- belki muszę ci powiedzieć że ładne ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

No jak na razie to famarol bardziej mi się podoba. Przynajmniej wizualnie. Jeszcze po głowie chodzi mi New Holand BR 6090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

W tym roku szybko przed burzą prasowałem siano trochę wilgotne zrobiłem 18 belek później rozwinąłem je żeby lepiej przeschły i po sprasowaniu wyszło 15 ;) . Ogólnie prasa jest po jednym sezonie i zrobiła nie całe 1000 belek w większość prasowała zielonkę dla gęsi na bieżąco. Nie było jak narazie żadnych awarii tylko lać olej w centralne i prasować. W słomie średnio jeździłem 12km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

jaco512@ Hesstonka na sprzedaż bo nadazyła się okazja że bede mieć nową za starą i wyniesie mnie to po odliczeniu vatu itp prawie oko w oko to czego by nie spróbować ;) Nie wiem sam dokładnie tez znam paru gości co na sipme narzekaj bo maja ją i jest kilku w okolicy co je ma i chwalą je tylko narzekają na podbieracz ze ma małą regulacje a tak pozatym oka jest, co do ceny sipmy da się ubic spokojnie 12% a przy lepszych negocjacjach nawet więcej B)

przemo92 @ a jaką robiłeś?

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj