Gago

Która prasa lepsza [Sipma vs Unia Famarol]

Polecane posty

Bartek047    14

Witam .
pragnę się dowiedzieć jaką macie opinie z własnego doświadczenia na temat  pras które wymieniłem wyzej.
zbyt mało o nich wiem dlatego posiłkuje się tutaj, piszcie o wadach, zaletach o wszystkim co będę mógł brać  pod uwaga w momencie kupna NOWEJ prasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

Ja bym brał pod uwagę z tych dwóch tylko Famarolkę, ma rotor z nożami, opuszaczaną podłogę i lepszą wydajność niż Sipma. Zastanawiam się nad zakupem Famarolki i jeszcze Case wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Tylko że df 1.8 V jest bez noży, VD jest z nożami. Potwierdzam wypowiedź, famarolka dużo lepsza, ma dużo lepsze wyposażenie oraz jakością przewyższa sipmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

no jeśli famarol to własnie ta z nozami chyba to był symbol 1,8 Dd
case hmmm napewno tez ciekawa opcjia z tym ze juz czesci do takiej  prasy są nie tanie oczywiscie co łaczy sie w parze z wysoka jakośćią ich wyrobu .
a co to znaczy ze  prasa jest łańcuchowo bebnowa czy to zaleta famarolki czy wszystkie prasy to mają ?

 

Edytowano przez Bartek047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Radzę Ci na początek zapoznać się z prospektami, dopiero wtedy zaczniesz jako tako czaić temat. Bo teraz to się trochę plączesz w zeznaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

dzieki za rade ale wole nabywac wiedze na zywo . A po to własnie załozyłem ten temat aby poszerzyć horyzont wiedzy na temat tych obu pras .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

no cóz planuje do ursusa 914 , bo mam farmera 105 konny  z turem to odrazu by działał w zwozeniu .
coż dotychczas prasowałem polska z 263 . 7 pasową  to robiła baloty 190cm ale gdzies tak by wychodziło z moich ha około  350 balotów słomy i jakies 150 siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tak tak Na tę ilość to każda prasa da sobie radę.  więc wybór powinien być oparty głównie o aspekt ekonomiczny 

cena zakupu + cena części choć to mniej istotne bo przy tej ilości to lata mina zanim cokolwiek będziesz remontować.

Ja swoim famarolem jednego dnia tyle czasem robię.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

prase chce wżiaść na program młodego rolnika wiec jezeli przykładaowo famarol jest o 15 cz tez o 20 tys droższa od sipmy  a jest lepsza pod wzgledem rotora czy tez mocniejszego ubicia balotów to  myśle ze warto zaiwestowac te 80 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast byłbym zainteresowany prasą - Unia Famarol DF 1.8C - co o niej sądzicie?

Teraz posiadam prasę Vicon (pasową) bele są od samego początku ubite a słyszałem, że (nie wiem czy to prawda) prasy walcowe na początku robią luźny klin. Jak jest z tym w prasach łańcuchowych?

Edytowano przez Tomasz10112000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Sipma: sprzęgło śrubowe w dzisiejszych czasach porażka, mechanizm owijania siatką porażka (trzeba było poprawiać po konstruktorach), centralne smarowanie działa jak chce, łańcuchy co sezon rozciągnięte... jedynym plusem tej prasy jest jej cena. Co do jakości wykonania to tragedii nie ma, ale super jakości też nie uświadczy. Wkurza to że Sipma przez tyle lat ciągle struga te same konstrukcje i nic w nich nie poprawia, mimo skarżenia się klientów. Świeżo po zakupie kilka maili wymienionych z producentem że mechanizm siatki jest źle skonstruowany (ta ich belka to za mało) i bele są źle owijane. Odpowiedź że "pracują nad ulepszeniem", 3 lata później na targach stoi ta prasa na targach i dalej to samo, NIC absolutnie NIC w niej nie zmienili. Serwis był ze 3 razy to "naprawić", aż w końcu metodą garażową wyręczyliśmy konstruktorów Sipmy, teraz przynajmniej bele wychodzą ładne, ale i tak przez te lata to chyba jedyny sprzęt w gospodarstwie który usłyszał tyle "długich i krótkich"...

Edytowano przez Bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja natomiast byłbym zainteresowany prasą - Unia Famarol DF 1.8C - co o niej sądzicie?

Teraz posiadam prasę Vicon (pasową) bele są od samego początku ubite a słyszałem, że (nie wiem czy to prawda) prasy walcowe na początku robią luźny klin. Jak jest z tym w prasach łańcuchowych?

Przeczytaj moj post wyzej i poszukaj w temacie o prasach opisywalem to ustrojstwo. Niewiem jakego Vicona masz i w jakim stanie ale napewno duzo lepiej ci zbije bo wkoncu pasowa. Ta famarolka to szalu ze zbiciem nie robi w sianokiszonce wogole. Zadna walcowa ani lancuchowa nie zbije tak jak pasowa bo pasowa gniecie od poczatku a lancuch czy walec dopiero na koncu. Mam porownanie tej famarolki i pasowej jd. Po tej famarolce z stogow sloma jak papcie z jd stogi stoja tak jak staly nie zaciekaja ani sie nie rozjezdzja baloty jak prosto z pola a zwijam na 1/2 mozliwego zgniotu.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

no wiadomo pasowa to pasowa bo obecnie posiadam z263 prasa starej generacji . coprawda sianokiszonki nia nie zrobie za to słoma idealnie zbita no i oczywiscie wilkosc balotów . to przedewszystkim w niej cenie (ceniłem ) bo w te żniwa miałem ochote ja osobiscie podpalic :D rwało sie wszystko a do tego cześći juz trudno osiągalne . dlatego  przymierzam sie do stało komorowej a śasiad z drugiej wsi kupił własnie  1.8 Vd  i nie chce innej widziec a na sipme nawet nie patrzy wzgledem dynamiczności i właśnie stopnie  ubicia balotów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W zasadzie to ta famarolka byłaby najlepsza, u nas też znajomy z sąsiedniej wsi kupił w tym roku famarolkę df 1.8 vd, ciąga ją c385 na wszystkich nożach i bardzo dobrze sobie radzi bele są dobrze zbite, sam właściciel mówi że jak narazie super prasa. Pomyśl jeszcze nad nh br 6090 cc/ case rb 344.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

NH co najmniej ligę wyżej niż famarol. Wydajność, żywotność i jakość beli na + w NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Witajcie. Potrzebuję opinii osób posiadających sprzęt i kilku porad, bo jestem w kropce nad wyborem prasy. W biznesplanie na młodego mam Sipme 1223 Faster lecz opinie na forum i wśród moich znajomych nie należą do najlepszy. Wyszukałem w związku z tym Unia Famarol. Szukam w cenie do 80tys brutto. Ktoś pomoże w miarę sprawnie? Może ktoś posiada ww prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

też zastanawiam się nad sipma classic a unia 1.8 v Eco różnica to koło 10tys netto i raczej to będzie unia, daj mi na PW e-maila to ci cennik z grudnia uni podesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Dzwoniłem do firm to kosztuje w podstawie 83tys brutto. Z szerszymi kołami +3tys, koła przednie skrętne +650zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj