Zaloguj się, aby obserwować  
seba87

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny

Polecane posty

seba87    0

witam.

tak jak w temacie. zastanawiam sie jaki siewnik bylby najlepszy mechaniczny czy pneumatyczny...? od 2lat sieje 10-15h kukurydzy a coraz ciezej w moich stronach o usluge bo goscie maja dosc spore arealy i malo czasu. nie mialem jeszcze doczynien z tego typu maszyna,ale mysle powoli o kupnie.

do dyspozycji mam c330 i c385 prosze podpowiedcie mi na co zwracac uwag,jakich marek unikac i ogulnie co warto wiedziec....? slyszalem cos o siewnikach becker jedni chwala,drudzy zala. dziekuje z gory za pomoc

(przepraszam za bledy ortograficzne,bo pewnie takowe sie znajda.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może AMAZONE D4 doś lekki siewnik. C-385 spokojnie podniesie i niebendzie mu podnosiło przodku. Skrzynia zasypowa powyzej 300kg + masa siewnika jakieś 500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

Myślę że najlepiej i chyba najtaniej będzie wybrać siewnik Becker . Sam posiadam taki 4 rzędowy z podsiewem nawozu (pneumatyczny) . Bardzo dobra konstrukcja tanie części ... no w miarę . Ale podczas mojego 6-7 letniego użytkowania wymieniłem 4 zębatki i redlice ale to, dlatego że dużo nim sialiśmy. Chodzi z ciągnikiem zetor 3340 i świetnie sobie radzi . Jest niestety ciężki c-360 z lichą pompą nie podniesie . Cena już nie zbyt wygórowana . Za około 7-8 tysięcy można znaleźć w ładnym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

ale z tego co wiem sa jeszcze dostepne siewniki mechaniczne,jakie sa ich zalety albo wady? ktos by polecal takie rozwiazanie?? rozgladalem sie w tym temacie,ale nie zauwazylem zbyt wiele,wiec prosze mi powiedziec co jest najwazniejsze w siewniku punktowym do sprawdzenia,naco zwrucic uwage zeby sobie zlomka nie kupic??

raczej mysle siewniku bez podsiewaczy,chyba ze sie cos trafi.

i ewentualnie ma ktos jakies namiary na takie zeczy procz allegro? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

Ja uważam , że pneumatyczny jest lepszy chociażby w tym że jest bardziej precyzyjny i uszkadza mniej ziaren qqurydzy ;) Warto rozważyć zakup siewnika z podsiewaczem bo potem będziesz pluł sobie w twarz że nie kupiłeś z podsiewaczem . Sianie rozsiewaczem to dodatkowe koszty, których przecież można uniknąć. Uwagę musisz zwrócić na zużycie redlic , zębatek ,tarcz wysiewających oraz ogólny stan maszyny. Lakier to nie wszystko ale trzeba też pamiętać że na sznurek to tam nic nie może być bo to jednak precyzyjna maszyna . Tyle z mojej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

dzieki za rade.

jestem w trakcie poszukiwan...ale narazie nic interesujacego nie znalazlem. byly 2szt. ale cena wysoka w stosunku co do stanu. ktos moze ma jakies namiary badz kontakty gdzie jeszcze ewentualnie mozna sie rozgladac??

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj