zipo1

Case MX 150-Rady i zalecenia podczas użytkowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Podłączyłem pod ogrzewanie.

Pod interculer nie można bo ograniczy przepływ cieczy, bo przez  parownik jest przepływ zredukowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Witam.Panowie mam pytanko odnośnie mx 150,170 bo taki mnie interesuje.Zauważyłem że niektóre mx mają takie beczułki na zwojnicach tylnych kół a inne nie mają,i zachodze w głowę co to są te beczułki?coś związane z podnosnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Możliwe że to sa i butle ale nie wiem czy to sa powietrza dlatego pytam co to sa za beczułki czy butle.Jedne mają na górze zwojnicy inne na boku a jeszcze inne wcale ich nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek73 montowałeś termometr możesz mi mniej więcej przybliżyć temperatury na wskaźniku. Np jak jest idealnie w poziomie wskazówka to ile jest stopni i w którym miejscu to już za dużo np te 100 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak jest wskazówka na połowię czyli idealnie w  poziomie, to jest 73-75 stopni, jak na ponad 3/4 to 85 stopni a 100 to chyba za czerwonym, jeszcze nie miałem tyle.

Olej przeważnie 10 stopni więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

[galleryimg=684436]

Specjalnie zrobiłem zdjęcie podczas uprawy.

Temperatura wody 94 i wskazówka  z  5-6  mm przed czerwonym, olej 103.

Ciśnienie w turbo nawet do 1,8 dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ale mu zegarów dołożyłeś. Sam myślałem o takim z ciśnieniem oleju. Wiesz ja też miałem podobnie z temperaturą przy beczce 24t w tamtym tygodniu zmieniłem termostat na nowy bo zmiana pompy wodnej nie pomogła. Z nowym termostatem do cumminsa który otwiera się na 76 stopniach wskazówka twardo wczoraj się trzymała na połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

3 sztuki, bo takie obudowy były. Ciśnienie w turbo i temperatura wody  mnie interesowała  a olej to przypadek.  Ale jeszcze myśle założyć ciśnienie oleju, chciaż wczoraj przy nowym oleju 2 ceramizery wcisłem.

Ja wyrzuciłem termostat i nic nie poprawiło się dalej ładnie wskazówka na środku a przy cieższych robotach do góry, tylko  w zimie nie nagrzewał się,  myślałem że się przegrzewa, dlatego dołożyłem te wskaźniki. Doszło do tego że podorywki w nocy robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez termostatu dwa dni chodził to temperatura nawet do połowy nie dochodziła. A cumminsowi jak wiadomo bardziej szkodzi niedogrzanie niż odrobinę zbyt wysoka temperatura. One lubię wysoką temperaturę chyba u ciebie jest spoko ale na pograniczu. Uspokoiłeś mnie tymi pomiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Do czego slozy przycisk klawiszowy nad reduktorem z prawej strony, domyslam sie ze chodzi o amortyzacje TUZ i czy sie go jakos ustawia na EHR Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chodzi ci o biegi pełzające. To jest do dolnego zaczepu Hicza. Nie wiem dokładnie o co chodzi ale coś  w rodzaju że po wciśnieciu podnośnik sam podnosi się automatycznie i hicz sam blokuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

nic nie musisz rozjeżdżać, od skrzyni odkręcasz kardan wyciagasz go  i odkręcasz tłumik drgań. Tłumik z silnika trza sciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzięki bo się zastanawiałem czy się do tego dobiore. Bo jeżdżę na uszkodzonym już chyba z rok ma takie delikatne wibracje i słychać go przy gaszeniu. I już mnie to zaczyna denerwować i boję się o skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosz od wom masz zaraz za wałkiem ale czy jest możliwość zmierzenia mu ciśnienia to nie wiem.a co się dzieje że chcesz sprawdzać?

Edytowano przez Janwędrowniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny88r    0

Cały czas do tej pory było wszystko ok wałek chodził pewnego dnia nie chciał się włączyć przemyłem elektrozawór na tyle od wałka i już się włącza tylko nie ma tak jak by mocy na pusto chodzi a przy np presie połowa balota w komorze i wyłączy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ci się wyłączy to lampka od wałka miga? Bo komputer ma takie zabezpieczenie przed spaleniem tarczek że szczytuje obroty silnika i obroty wałka i jak się nie zgadzają to rozłancza wałek. Wtedy lampa miga od włączonego wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj