Skocz do zawartości
Andrzejns

Drogi polne dojazdowe do pól

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzejns    1

No tak ale do tego jest bruzda z jednej strony i krzaki z drugiej, droga ma 2 km długości także pas po którym możesz jechać ma może te 4 metry i jak sam jedziesz to nie ma problemu ale jak masz się z kimś minąć to jeden na krzaki a drugi w bruzdę. Kiedyś ojciec wycinał krzaki, sypał ziemię żwir to nie było problemu, teraz ja na wycinanie nie mam czasu, ograniczam się do łatania dziur. Myśle że jak by geodeta wymierzył ją, słupki wkopał to by w końcu było dobrze. Ja też mam drogi 3 metrowe ale one takie poprostu są a ta jest w planach taka szeroka ze względu na duży ruch.

soltys48    351

Do gminy można pisać ja bym dodatkowo sołtysa ścigał.....zdarza się,że sołtys ma takich delikwentów co odrabiają godziny z wyroków sądowych więc w czym problem żeby to oni doprowadzili w miarę możliwości taką drogę do porządku

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

dokładnie, teraz idą zebrania wiejskie - stawiac sprawę twardo - płacimy podatek=rządamy dojazdu do naszego miejsca pracy. Potem jak sołtys48 pisze scigać sołtysa (ja kiedyś pismo sołtysowej nawet wysłałem poleconym), 2 tygodnie potem do UG i starostwa, sprawa trwała 2 lata ale coś ruszyło się (szło o melioracje akurat).

Z drogami i gałęziami to też radzę ostro walczyć. U nas mieszkańcy mnie krytykowali że chcę przycinać aleję lipową że to zabytek itp. Spytałem ich czy zapłacą mi za wybite szyby, urwane koguty itp. Wszyscy się zamknęli jak powiedziałem im ile drzwi kosztują i gałęzie były wycinane tak że bizonkiem można było na 3 jechać ;)

soltys48    351

Wg. mnie przy drogach dojazdowych do pól nie powinno być w ogóle drzew-a jeżeli już są i niema możliwości ich wycięcia to należy pisać,pisać i jeszcze raz pisać do urzędu gminy o przycięcie gałęzi itd. tak właśnie trułem du... wójtowi,że gałęzie wybijają szyby to znowu,że uszkadzają maszyny rolnicze-nic nie pomagało aż w końcu zbuntowałem się i odmówiłem zbierania połamanych jabłoni z drogi i co? O dziwo w ciągu miesiąca może dwóch zapadła decyzja o wycince jak dotąd nietykalnych poniemieckich jabłoni,które rosły na odc 4km wzdłuż drogi gminnej.....i był spokój aż na pewnej sesji jeden z mądrych rajców gminnych zaproponował aby w to miejsce nasadzić nowe drzewa ale już dalej od drogi bo to niby dla bezpieczeństwa kierowców :rolleyes: dostałem wtedy przykaz od wójta żeby chodzić po gospodarzach i namawiać ich na zgodę by posadzić te nowe drzewa w miedzach ich pól z drogą......na całe szczęście nikt się nie zgodził na to(troszeczkę przy pomocy mojej skromnej osoby)i na razie jest z tym dziadostwem spokój tylko ciekawe na jak długo ;[

soltys48    351

a właśnie jakby jakimś cudem zostały rozjechane to rolnik miałby klopoty -po to właśnie gmina chciała zgody.....

soltys48    351

@ andrzej2110 Rolnik miał odpowiadać za te drzewka,które byłyby posadzone w jego miedzy-bo po prawdzie tylko on mógłby je rozjechać(między drogą a polem jest jeszcze rów i dopiero za nim miały rosnąć te drzewska)

saszeta    73

ileś metrów od granicy nie można sadzić. A drzewa to w lesie

U mnie z szerokością dróg to nie ma problemu. Z jakością też. Rzadko ktoś nimi jeździ :lol: A gówniarze na crossach wolą przez pole

scott11    0

Ja trochę z innej beczki , zastanawia mnie w jakiej odległości od drogi może stać ogrodzenie , jest na to jakiś przepis ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez pedro2
      Witam.

Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...

Proszę o porady
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.