Andrzejns

Drogi polne dojazdowe do pól

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzejns    1

No tak ale do tego jest bruzda z jednej strony i krzaki z drugiej, droga ma 2 km długości także pas po którym możesz jechać ma może te 4 metry i jak sam jedziesz to nie ma problemu ale jak masz się z kimś minąć to jeden na krzaki a drugi w bruzdę. Kiedyś ojciec wycinał krzaki, sypał ziemię żwir to nie było problemu, teraz ja na wycinanie nie mam czasu, ograniczam się do łatania dziur. Myśle że jak by geodeta wymierzył ją, słupki wkopał to by w końcu było dobrze. Ja też mam drogi 3 metrowe ale one takie poprostu są a ta jest w planach taka szeroka ze względu na duży ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a ja bym pisał do gminy że droga ma być przejezdna i niech wycinają krzaki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Do gminy można pisać ja bym dodatkowo sołtysa ścigał.....zdarza się,że sołtys ma takich delikwentów co odrabiają godziny z wyroków sądowych więc w czym problem żeby to oni doprowadzili w miarę możliwości taką drogę do porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dokładnie, teraz idą zebrania wiejskie - stawiac sprawę twardo - płacimy podatek=rządamy dojazdu do naszego miejsca pracy. Potem jak sołtys48 pisze scigać sołtysa (ja kiedyś pismo sołtysowej nawet wysłałem poleconym), 2 tygodnie potem do UG i starostwa, sprawa trwała 2 lata ale coś ruszyło się (szło o melioracje akurat).

 

Z drogami i gałęziami to też radzę ostro walczyć. U nas mieszkańcy mnie krytykowali że chcę przycinać aleję lipową że to zabytek itp. Spytałem ich czy zapłacą mi za wybite szyby, urwane koguty itp. Wszyscy się zamknęli jak powiedziałem im ile drzwi kosztują i gałęzie były wycinane tak że bizonkiem można było na 3 jechać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Wg. mnie przy drogach dojazdowych do pól nie powinno być w ogóle drzew-a jeżeli już są i niema możliwości ich wycięcia to należy pisać,pisać i jeszcze raz pisać do urzędu gminy o przycięcie gałęzi itd. tak właśnie trułem du... wójtowi,że gałęzie wybijają szyby to znowu,że uszkadzają maszyny rolnicze-nic nie pomagało aż w końcu zbuntowałem się i odmówiłem zbierania połamanych jabłoni z drogi i co? O dziwo w ciągu miesiąca może dwóch zapadła decyzja o wycince jak dotąd nietykalnych poniemieckich jabłoni,które rosły na odc 4km wzdłuż drogi gminnej.....i był spokój aż na pewnej sesji jeden z mądrych rajców gminnych zaproponował aby w to miejsce nasadzić nowe drzewa ale już dalej od drogi bo to niby dla bezpieczeństwa kierowców :rolleyes: dostałem wtedy przykaz od wójta żeby chodzić po gospodarzach i namawiać ich na zgodę by posadzić te nowe drzewa w miedzach ich pól z drogą......na całe szczęście nikt się nie zgodził na to(troszeczkę przy pomocy mojej skromnej osoby)i na razie jest z tym dziadostwem spokój tylko ciekawe na jak długo ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nawet jak posadzą o nie znaczy ze te drzewa majo żyć. Mogą uschnąć albo być rozjechane.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

a właśnie jakby jakimś cudem zostały rozjechane to rolnik miałby klopoty -po to właśnie gmina chciała zgody.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czemu rolnik ma odpowiadać za to ze ktoś rozjechał krzaki??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@ andrzej2110 Rolnik miał odpowiadać za te drzewka,które byłyby posadzone w jego miedzy-bo po prawdzie tylko on mógłby je rozjechać(między drogą a polem jest jeszcze rów i dopiero za nim miały rosnąć te drzewska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiedziałem ze jest rów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

może też orać do granicy działki - wtedy się nie ukorzenią ;)

na granicy nie można nic sadzić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ileś metrów od granicy nie można sadzić. A drzewa to w lesie

U mnie z szerokością dróg to nie ma problemu. Z jakością też. Rzadko ktoś nimi jeździ :lol: A gówniarze na crossach wolą przez pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

3m od granicy jeśli chodzi o las i plantacje np wierzby energetycznej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Ja trochę z innej beczki , zastanawia mnie w jakiej odległości od drogi może stać ogrodzenie , jest na to jakiś przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj